چگونه تراز 7000 بیاوریم ؟

چگونه تراز 7000 بیاوریم ؟بالا بردن تراز و رساند آن به یک مقدار مطلوب کار سختی نبوده فقط باید به یک سری نکات بیشتر توجه کرد.

چگونه تراز 7000 بیاوریم ؟
دانش آموزان دغدغه های زیادی در مسیر کنکور و امتحانات دارند ، عده ای به دنبال راه های تقویت حافظه برای درس خواندن می گردند ، عده ای به دنبال مکان مناسب برای مطالعه هستند ، عده ای به دنبال مشاوره کنکور 98 هستند ، برخی می پرسند چگونه برای کنکور درس بخوانیم و برخی دیگر نیز مانند شما می پرسند چگونه تراز 7000 بیاوریم؟؟

همواره یکی از دغدغه های دانش آموزان این بوده است که چگونه تراز خود را افزایش دهیمیا اینکه چگونه تراز 7000 بیاوریم و خود را در حاشیه اطمینان قرار دهیم .در این مقاله سعی می شود با ارایه چند راهکار ساده اما کاربردی راه های افزایش و رسیدن به تراز 7000 را برایتان شرح دهیم.

چگونه تراز 7000 بیاوریم ؟


قدم اول:

در جلسات آزمون منطقی و روی اصول تست حل کنیم

بارها شده است که در جلسات آزمون با سوالاتی مواجه شدیم که میتوانیم با اطلاعاتی که داربم دو گزینه را حذف کنیم و بین دو گزینه ی دیگر مردد می مانیم اما در نهایت شانس خود را امتحان میکنیمو یکی از گزینه ها را انتخاب میکنیم که در اکثر مواقع گزینه ی انتخابی اشتباه بوده و باعث نمره منفی میشود و از تراز اصلی ما می کاهد.   اشکال کار ما اینجاست که روی مطالب درسی خود تسلط کافی نداریم که این اتفاق می افتد . قدم اول برای رفع این مشکل این است که بین بد و بدتر گزینه ی بد را انتخاب کرده و اصلا آن سوال را پاسخ ندهیم و فقط نمره ی سوال را دریافت نکنیم تا اینکه به سوال پاسخ داده و نمره ی منفی نیز بگیریمو قدم دوم که قبل از آزمون میباشد اینکه باید بر روی مطالب درسی تسلط کافی داشته باشیم . اما تسلط چگونه به وجود می آید ؟تسلط داشتن بر روی مطالب درسی فقط به این معنی نیست که باید ساعت مطالعه ی خود را افزایش دهیم. شرط لازم هست اما اصلا کافی نیست . کار اصلی در واقع افزایش تعداد تست های حل شده و تحلیل مو به مو آنها می باشد. با این کار میتوانید تسلط خود را افزایش دهید چرا که اشتباهات و نقط ضعف خود را شناسایی کرده و میتوانیدآنها را بر طرف کنید و زمان مطالعه را برای آن قسمت های خاص افزایش دهید.


قدم دوم :

نقاط قوت پایدار خود را شناسایی کرده و آنها را به نقطه اوج خود برسانید

مسلما هر کدام از دانش آموزان در یک سری دروس خاص از سری کتاب های عمومی و اختصاصی نسبت به سایر دروس قوی تر هستند.  این درس ها باید شناسایی شده و با اختصاص دادن زمان بیشتر به آنها سعی شود که به درصد 80 یا بالاتر برسد اما این به این معنی نیست که از سایر دروس غافل شویم و آنها از حد میانگین خود پایین تر بیایند و تبدیل به نقاط ضعف شوند سایر دروس نیز باید حد نرمال خود را حفظ کنند و برایمان دردسر ساز نشوند.عضویت در کانال  اخبار تحصیلی کنکور ، بدون کنکور ، دانشگاه آزاد ، علمی کاربردی ، پیام نور ، غیرانتفاعی و ...قدم سوم:

از بقیه عقب نمانید

یک سری از دروس هستند که اکثر دانش اموزان با تراز 7000 آنها را خیلی خوب جواب میدهند . شما نیز نباید در پاسخ گویی به این سوالات از سایر دانش آموزان عقب بیفتید مثلا در دروس عمومی درس زبان انگلیسی و معارف اسلامی از دروسی هستند اکثر دانش آموزان تراز بالا در این درس ها نمره درصد قابل توجهی کسب میکنند پس باید توجه داشته باشیم که از قافله عقب نمانیم.


قدم چهارم :

مهندسی کردن منابع

بارها شده است که دانش آموزان با رعایت نکات درست مطالعه کردن و علی رغم درصد های بالا در منزل و تمرینات در آزمون ها نتوانستند تراز و درصد ها ی مطلوب خود را کسب کننداز راه حل هایی که برای رفع این مشکل پیشنهاد میشود اینکه منابع خود را بهتر انتخاب کنید شاید سطح کتابی که شما برای تمرین خود بعنوان منبع انتخاب کرده اید پایین باشد و تست های سطح پایین و ضعیفیداشته باشد و نتواند شما را برای آزمون آماده کند پس در انتخاب منابع خود برای تمرین و تست دقت کافی داشته باشید.


برای مشاوره در زمینه افزایش تراز در آزمون ها

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیریدقدم پنجم:

مدیریت زمان

امکان دارد که با رعایت تمام نکات ذکر شده باز هم به تراز مطلوب خود نرسید نه اینکه قادر به پاسخ گویی سوالات نباشید زمان کم می آوریدلازم نیست تمام سوالات را به ترتیب و پشت سر هم حل کنید و تا سوالی حل نشد به سراغ سوال بعدی نروید در هر درس تمام سوالات از درصد یکسانی برخوردارند مثلا در دروس عمومی که هر کدام شامل 25 سوالهستند هر سوال 4 درصد دارد چه سخت ترین سوال و چه آسان ترین سوال پس بهتر است ابتدا سوالاتی که بنظرمان آسانتر هستند حل کنیم و بعد به سراغ سوالات سخت تر برویم و زمانمان را برای حل سوالات سخت از دست ندهیم در حالی که سوالاتی وجود دارد که می توان آها را به راحتی حل کرده و امتیازشان را کسب کنیم.


قدم ششم:

صبر داشته باشید

موفقیت در کنکور  اتفاقی نبوده و به یکباره به دست نمی آید بلکه به مرور زمان اتفاق می افتد درست برنامه ریزی کنید و بی وقفه تلاش کنید و در ابتدای کار اصلا کیفیت مهم نیست فقط برنامه ی خود را درست اجرا کرده و نا امید نشوید که با گذر زمان کم کم کیفیت و موفقیت نیز خودشان را نشان می دهند.


نویسنده 

حسین نجفی

برای مشاوره در زمینه افزایش تراز در آزمون ها

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید