انسانی نظام قدیم

کلکسیون روش های مطالعه

 • امیر نظریان
  امیر نظریان - روش مطالعه درس ادبيات (زمان ارسال : پنج شنبه 5 مهر 1397 )
  من این درس را به صورت موضوعی می خواندم.تاریخ ادبیات و زبان فارسی را در بهترین ساعت مطالعه ی خود، مطالعه می کردم.برای بخش های آرایه و قرابت معنایی، از سال های پایه کار کرده بودم و بنابراین در پیش دانشگاهی مشکل چندانی در این دروس نداشتم و به نظرم قرابت معنایی نیازی به تست زدن ندارد.برای عروض و قافی...
 • امیر نظریان
  امیر نظریان - روش مطالعه درس ديني (زمان ارسال : پنج شنبه 5 مهر 1397 )
  این درس در برنامه ی روزانه ی من قرار داشت. هر روز نکات یکی از دروس را می خواندم و در آخر هفته دروس خوانده شده را دوره می کردم.
 • امیر نظریان
  امیر نظریان - روش مطالعه درس زبان (زمان ارسال : پنج شنبه 5 مهر 1397 )
  این درس نقطه ضعف من بود و در کنکور هم آن را 22 درصد زدم و اصلی ترین عامل دو رقمی شدن رتبه ی من بود. من در این درس فقط لغات را می خواندم.
 • فرنوش فخار
  فرنوش فخار - روش مطالعه درس روانشناسي (زمان ارسال : یکشنبه 8 مهر 1397 )
  من در این درس موفق به زدن 95 درصد شدم که بالاترین درصد کنکورم بود.در این درس از روش بازیابی زیاد استفاده می کردم.در این درس بیشتر وقت خود را به تست زنی اختصاص می دادم و کتاب درسی را می خواندم.کتاب آبی کانون، یکی از مهم ترین منابع من در این درس بود.
 • علیرضا فتحی
  علیرضا فتحی - روش مطالعه درس عربي اختصاصي (زمان ارسال : پنج شنبه 5 مهر 1397 )
  در درس عربی ابتدا درسنامه‌ی کتاب‌ها و جزوه‌ی دبیر را می‌خواندم، بلافاصله تست می‌زدم و تمام تست‌ها را تصحیح می‌کردم.برای همه ی سوالات، پاسخ‌نامه‌ را می‌‌خواندم و سپس دوباره از همان مبحث تست می‌زدم.در نهایت تست‌هایی که اشتباه پاسخ داده بودم را دوباره کار می‌کردم.
 • مهرزاد مکی زاده
  مهرزاد مکی زاده - روش مطالعه درس ديني (زمان ارسال : یکشنبه 8 مهر 1397 )
  من این درس را در کنکور 76 درصد زدم.ابتدا نیم ساعت آیات را حفظ می کردم و پیام های آیات را برای خودم بازگو می کردم.یک ساعت بعد متن درس را مطالعه می کردم و می فهمیدم کدام قسمت ها برای طراحی سوال مناسب ترند.
 • مهرزاد مکی زاده
  مهرزاد مکی زاده - روش مطالعه درس زبان (زمان ارسال : یکشنبه 8 مهر 1397 )
  من این درس را در کنکور 60 درصد زدم.در این درس تاکیدم روی لغات بود. اصطلاحات کتاب درسی برایم مهم بود. لغات را زیاد می خواندم تا سرعتم بالا برود.
 • مهرزاد مکی زاده
  مهرزاد مکی زاده - روش مطالعه درس اقتصاد (زمان ارسال : یکشنبه 8 مهر 1397 )
  من این درس را در کنکور 66 درصد زدم.در این درس هر تیپ مسئله ای را حل می کردم و سپس به سراغ حفظیات می رفتم.در این درس از کتاب سه سطحی استفاده می کردم چون مسائل پرباری داشت.
 • مهرزاد مکی زاده
  مهرزاد مکی زاده - روش مطالعه درس فلسفه و منطق (زمان ارسال : چهارشنبه 4 مهر 1397 )
  من این درس را 66 درصد زدم.فلسفه جنبه حفظی داشت و متن آن را به طور کامل حفظ می کردم.درس های اول منطق را زیاد می خواندم تا آن ها را کاملا بفهمم. سپس تمرین زیاد می کردم و نمونه سوال حل می کردم و تست های آزمون ها را بررسی می کردم.در این درس از کتاب آبی استفاده می کردم چون تست های برگزیده و کنکور را د...
مشاهده کلکسیون روش های مطالعه