آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیرماه 93 با حضور بیش از یک میلیون داوطلب برگزار می شود. در این دوره از آزمون سهمیه هایی از جمله سهمیه مناطق، ﺷﺎﻫﺪ و اﻳﺜﺎرگر، آﻣﻮزﮔﺎران و بهیاری برای داوطلبان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر شکلی کنکور سراسری سال 94 در کشور خبر داد و گفت: زمان برگزاری آزمون سراسری به دلیل تقارن آن با ماه مبارک رمضان در روزهای 22،21 و 23 خرداد ماه سال 94 برگزار می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ خبر داد و گفت: آزمون کارشناسی ارشد که پیش از این در بهمن ماه برگزار می‌شد، به اردیبهشت ماه منتقل شد.
میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1395 و سال 1396 به شرح ذیل می‌باشد....
جشن نخبگان کنکور سراسری94 قلم‌چی شعبه دختران بوشهر برگزار شد .
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کاردانی رشته سلامت دهان خبر داد.
مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور از امکان ارسال سئوال و اعتراض به این سازمان برای داوطلبان آزمون سراسری 94 از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی..
با آرزوی موفقیت تک تک شما دانش آموزان
شما می‌توانید در قسمت نظرات رشته قبولی در کنکور 94 و رتبه‌ی خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
نتایج آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارنامه نهایی کلیه پذیرفته شدگان و آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری 94 پذیرفته نشده‌اند در روز پنج شنبه آینده 26 شهریور ماه خبر داد.
نتایج دوره‌های با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امروز ۱۷ شهریورماه اعلام می‌شود.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: بیش از ۷۲ درصد داوطلبان مجاز اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند و ظرفیت پذیرش دانشجویان ۷۶۷ هزار و ۲۵۰ نفر است.
اطلاعیه سازمان سنجش اموزش کشور درباره تاریخ و زمان اعلام نتایج نهایی ازمون سراسری سال 1394
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام نتایج آزمون سراسری سال ۹۴ گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری ۹۴ اواخر هفته جاری اعلام می‌شود.
هفته ای که گذشت و هفته پیش رو، روزهای اعلام نتایج آزمون‌های کشوری هستند. کنکوری‌ها در هفته پیش رو در انتظار اعلام نتایج یک سال تلاش سخت هستند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارنامه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۴ خبر داد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام جزئیات آماری کنکور کارشناسی ارشد از اعلام نتایج نهایی این آزمون در روز دوشنبه ۹ شهریورماه خبر داد.
سال 94 یکی از سال‌های پرافتخار برای این مرکز بود زیرا 75 درصد رتبه‌های اول تا دهم کنکور سراسری، معادل 28 نفر از 36 نفر برتر کنکور از دانش‌آموزان مدارس سمپاد بودند.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی تا ۱۳ شهریورماه اعلام می‌شود.
-مشاور عالی رییس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز زمان ثبت نام داوطلبان برای شرکت در پذیرش مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای نظام آموزشی مهارتی مهرماه 94 دانشگاه جامع علمی کاربردی از امروز خبر داد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ در روز دوشنبه ۹ شهریورماه بر روی سای سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
کارنامه کنکور دکتری سال ۹۴ امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نتایج آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۴ گفت: بیشترین تعداد پذیرفته شده در دوره روزانه و از میان فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی بوده‌اند.
وزیر بهداشت با بیان این که در حال حاضر پذیرش دانشجو در دانشگاههای خودگردان فقط از طریق کنکور صورت می‌گیرد،گفت: در گذشته و در برخی موارد پذیرش در این دانشگاهها با رانت‌هایی همراه بود.
براین اساس داوطلبانی که تمایل به شرکت در کنکور دارند می‌توانند در دروسی که نمرات آنها پایین است برای یک بار دیگر در امتحانات نهایی شرکت کنند.
سازمان سنجش آموزش کشور همزمان با فصل سرما را دلیل تغییر تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ اعلام کرد.
مشاور عالی رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته شدگان چندبرابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 94 خبر داد.
کارت شرکت در جلسه آزمون عملی و تخصصی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت برخی از رشته‌های گروه آموزشی هنر آزمون سراسری امسال از امروز (دوشنبه 19 مرداد ماه) بر روی سایت سازمان سنجش کشور قرار می‌گیرد.
همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور 94 برگزار شد.
نتایج بیشتر