آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیرماه 93 با حضور بیش از یک میلیون داوطلب برگزار می شود. در این دوره از آزمون سهمیه هایی از جمله سهمیه مناطق، ﺷﺎﻫﺪ و اﻳﺜﺎرگر، آﻣﻮزﮔﺎران و بهیاری برای داوطلبان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر شکلی کنکور سراسری سال 94 در کشور خبر داد و گفت: زمان برگزاری آزمون سراسری به دلیل تقارن آن با ماه مبارک رمضان در روزهای 22،21 و 23 خرداد ماه سال 94 برگزار می‌شود.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، میانگین نمرات دانش‌آموزان متوسطه در دو سال اخیر ۱۲ است که از نظر ما خوب نیست و انتظار داریم نمرات از ۲۰ همان۲۰ باشد، اما این غیرواقعی است.
ثبت نام در کنکور سراسری ۹۵ از ساعت ۱۸ امروز آغاز می‌شود و داوطلبان می‌توانند برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.
ویرایش اطلاعات ثبت‌نام از روز دوشنبه مورخ 19/11/94 (نوزدهم بهمن ماه 1394) آغاز می‌شود و در پایان وقت روز چهار‌شنبه مورخ 28/11/1394 (بیست و هشتم بهمن ماه 1394) پایان می‌پذیرد
ثبت‌نام برای شرکت در آزمون‌های مذکور از روز دوشنبه مورخ 94/11/19 (نوزدهم بهمن ماه 1394) منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org آغاز می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۵ از روز فردا ۱۹ بهمن ماه خبر داد و گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام از بعداز ظهر امروز یکشنبه در سایت سنجش منتشر می‌شود.
نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان نیمه‌‌متمرکز کنکور 94 اعلام شد.
دانشگاه تربیت مدرس در دوره‌های کارشناسی ارشد سال 1395 از طریق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، دانشجو می‌پذیرد.
رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه تا 15 بهمن تمدید شد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ خبر داد و گفت: آزمون کارشناسی ارشد که پیش از این در بهمن ماه برگزار می‌شد، به اردیبهشت ماه منتقل شد.
فهرست حذفیات منابع سوالات کنکور 95 توسط سازمان سنجش در پیک سنجش منتشر شد .
سامانه جمع آوری اطلاعات و تایید سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری 95 ورود به دانشگاهها راه اندازی شد.
مشاور عالی سازمان سنجش از جزییات ثبت‌نام و زمان برگزاری آزمون سراسری سال 95 خبر داد.
رئیس کارگروه روانشناسی شورای تحول از حذف رشته مشاوره در مقطع کارشناسی خبر داد و گفت: در کنکور سال ۹۵ این رشته حذف شد و فقط دانشگاه فرهنگیان این رشته را ارایه می‌دهد.
رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید مهلت ثبت‌نام با آزمون و بدون آزمون دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد این دانشگاه تا ۱۶ دی‌ماه خبر داد.
داوطلبان ثبت‌نام با آزمون و بدون آزمون کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی بدون آزمون و دکتری تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد تا سوم بهمن ماه می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.
اتباع غیرایرانی داوطلب شرکت کننده در آزمون دکتری سال 95 می‌توانند همانند سایرین در این آزمون ثبت نام کنند؛ اما تحصیل در رشته‌های تعهددار برای این افراد ممنوع است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از کاهش تعداد داوطلبان در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۵ خبر داد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون بیش از ۱۱۷ هزار نفر در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۵ ثبت نام کردند.
اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران طی اطلاعیه‌ای درباره ثبت‌نام آزمون‌های سال 1395 و نحوه استفاده از سهمیه ایثارگران توضیحاتی را به مخاطبان ارائه داد.
مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور از کاهش ۱۳ درصدی آمار ثبت‌نام کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۵ نسبت به سال گذشته خبر داد.
آموزش در 3دقیقه
فیلم های کوتاه آموزشی
کلاس آنلاین
فیلم های آموزشی خط به خط کتاب درسی