آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیرماه 93 با حضور بیش از یک میلیون داوطلب برگزار می شود. در این دوره از آزمون سهمیه هایی از جمله سهمیه مناطق، ﺷﺎﻫﺪ و اﻳﺜﺎرگر، آﻣﻮزﮔﺎران و بهیاری برای داوطلبان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر شکلی کنکور سراسری سال 94 در کشور خبر داد و گفت: زمان برگزاری آزمون سراسری به دلیل تقارن آن با ماه مبارک رمضان در روزهای 22،21 و 23 خرداد ماه سال 94 برگزار می‌شود.
نتایج اولیه آزمون سراسری سال 94 فردا از ساعت 18 اعلام می‌شود.
هفت دانش آموز استان فارس دارنده رتبه تک رقمی در کنکور امسال بر خلاف دیگر داوطلبان آزمون سراسری که باید 100 فرصت انتخاب رشته را غنیمت شمارند،
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: گروه آزمایشی ریاضی و فنی با تعداد 280 هزار و 247 نفر در کنکور سراسری امسال بیشترین ظرفیت پذیرش را دارد اما کمترین ظرفیت در کدام رشته است؟
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مواد درسی برای کنکور نیمه متمرکز دکتری ۹۵ نهایی شد.
جزئیات آزمون‌های تشریحی و عملی ۶ کدرشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ منتشر شد.
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز گفت: تسهیلات ویژه‌ای برای پذیرفته‌شدگان ممتاز کنکور سراسری از سوی دانشگاه شیراز پیش‌بینی شده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با رد افزایش ۴۰ درصدی تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری گفت: هر نوع تغییر در میزان تاثیر سوابق تحصیلی منوط به تصویب شورای سنجش و پذیرش است.
تاریخچه اعمال سهمیه بندی در پذیرش دانشجو برای رفع محرومیت‌ها به سالهای دور برمی گردد. سهمیه بندی از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی به خود دیده که داوطلبان در انتخاب رشته باید به آن توجه کنند.
ثبت‌نام در رشته هایی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد، آغاز شد.
مهمترین تغییرات و ضوابط انتخاب رشته کنکور 94 را اینجا مشاهده کنید.
هشتمین همایش تخصصی معرفی رشته‌های فنی، مهندسی و علوم پایه، همزمان با آغاز انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری طی چهار روز و از تاریخ پنجم تا هشتم مرداد ماه در دانشگاه شریف برگزار می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری 94 از روز دوشنبه، پنجم مرداد ماه خبر داد.
قوانین جدید در انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۴ اعمال می‌شود .
دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور 94 را اینجا دانلود کنید.
زمان احتمالی برگزاری کنکور سراسری سال 95 بعد از ماه رمضان سال آینده خواهد بود.
نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۴ را اینجا مشاهده کنید.
قابل توجه داوطلبان و متقاضیان گروه هنر
نفرات برتر هر یک از گروههای ازمایشی پنجگانه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان آزمون سراسری سال 1394 به شرح ذیل اعلام می‌گردد.
نتایج اولیه آزمون سراسری 94 به صورت کارنامه تنظیم شده و در هفته اول مردادماه روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 94 مجاز به انتخاب رشته می‌شوندt ضرورت دارد تا دریافت راهنمای انتخاب رشته و مطالعه دقیق آن در دهه اول مرداد ماه انتخاب رشته کنند.
قبلا پذیرش بدون کنکور فقط در مقطع کارشناسی بود اما اکنون در مقطع ارشد و دکترا هم امکان پذیرش دانشجو بدون کنکور فراهم شده است.
جزئیات آزمون عملی و طراحی ۷ رشته تحصیلی دارای شرایط خاص در آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ اعلام شد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دکتری سال ۹۵ در اسفندماه سال ۹۴ برگزار می‌شود و نوبت بعدی آن آبان ۹۵ خواهد بود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری 94 تا هفته اول مردادماه خبر داد و گفت: نتایج نهایی کنکور و اسامی پذیرفته شدگان در دهه دوم شهریورماه اعلام می‌شود.
با مراجعه به واحدهای دانشگاهی محل تحصیل و انجام مراحل لازم جهت صدور مدرک نهایی فراغت از تحصیل (دانشنامه) اقدام نمایند.
داوطلبان آزمون عملی گروه هنر کنکور سراسری سال ۹۴ تا فردا مهلت دارند که برای تکمیل مراحل ثبت‌نام خود اقدام کنند.
آزمون تشریحی و یا پروژه عملی در ۶ کدرشته آزمون کارشناسی ارشد در روزهای ۷ تا ۹ مردادماه سال ۹۴ برگزار می‌شود و داوطلبان پس از پرداخت هزینه آزمون می‌توانند کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.
فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته‌های متمرکز آزمون سراسری سال 94 در دهه دوم شهریورماه 1394 اعلام می‌شود.
نتایج بیشتر

ثبت نام اینترنتی