آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیرماه 93 با حضور بیش از یک میلیون داوطلب برگزار می شود. در این دوره از آزمون سهمیه هایی از جمله سهمیه مناطق، ﺷﺎﻫﺪ و اﻳﺜﺎرگر، آﻣﻮزﮔﺎران و بهیاری برای داوطلبان در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر شکلی کنکور سراسری سال 94 در کشور خبر داد و گفت: زمان برگزاری آزمون سراسری به دلیل تقارن آن با ماه مبارک رمضان در روزهای 22،21 و 23 خرداد ماه سال 94 برگزار می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر زمان آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ خبر داد و گفت: آزمون کارشناسی ارشد که پیش از این در بهمن ماه برگزار می‌شد، به اردیبهشت ماه منتقل شد.
نتایج اولیه آزمون سراسری سال 94 فردا از ساعت 18 اعلام می‌شود.
هفته ای که گذشت و هفته پیش رو، روزهای اعلام نتایج آزمون‌های کشوری هستند. کنکوری‌ها در هفته پیش رو در انتظار اعلام نتایج یک سال تلاش سخت هستند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارنامه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۴ خبر داد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام جزئیات آماری کنکور کارشناسی ارشد از اعلام نتایج نهایی این آزمون در روز دوشنبه ۹ شهریورماه خبر داد.
رئیس سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۴ در نیمه دوم شهریورماه خبر داد.
سال 94 یکی از سال‌های پرافتخار برای این مرکز بود زیرا 75 درصد رتبه‌های اول تا دهم کنکور سراسری، معادل 28 نفر از 36 نفر برتر کنکور از دانش‌آموزان مدارس سمپاد بودند.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی تا ۱۳ شهریورماه اعلام می‌شود.
-مشاور عالی رییس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز زمان ثبت نام داوطلبان برای شرکت در پذیرش مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای نظام آموزشی مهارتی مهرماه 94 دانشگاه جامع علمی کاربردی از امروز خبر داد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۴ در روز دوشنبه ۹ شهریورماه بر روی سای سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
کارنامه کنکور دکتری سال ۹۴ امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به نتایج آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۴ گفت: بیشترین تعداد پذیرفته شده در دوره روزانه و از میان فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی بوده‌اند.
وزیر بهداشت با بیان این که در حال حاضر پذیرش دانشجو در دانشگاههای خودگردان فقط از طریق کنکور صورت می‌گیرد،گفت: در گذشته و در برخی موارد پذیرش در این دانشگاهها با رانت‌هایی همراه بود.
براین اساس داوطلبانی که تمایل به شرکت در کنکور دارند می‌توانند در دروسی که نمرات آنها پایین است برای یک بار دیگر در امتحانات نهایی شرکت کنند.
سازمان سنجش آموزش کشور همزمان با فصل سرما را دلیل تغییر تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ اعلام کرد.
مشاور عالی رییس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام اسامی پذیرفته شدگان چندبرابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 94 خبر داد.
کارت شرکت در جلسه آزمون عملی و تخصصی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت برخی از رشته‌های گروه آموزشی هنر آزمون سراسری امسال از امروز (دوشنبه 19 مرداد ماه) بر روی سایت سازمان سنجش کشور قرار می‌گیرد.
همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور 94 برگزار شد.
نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور سراسری سال ۹۴ در همایش علمی در سالن همایش‌های صدا و سیما تجلیل شدند.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش از انتخاب رشته ۵۶۶هزار و ۱۲۵ داوطلب کنکور سال ۹۴ خبر داد و زمان اعلام نتیجه نهایی کنکور ۹۴ را اعلام کرد
جشن رتبه‌های زیر 1000 پسران تهران امروز 12 مرداد 94 برگزار شد. گزارش این جشن را در زیر دنبال کنید...
مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری تا ساعت ۲۴ امشب دوشنبه ۱۲ مردادماه به اتمام می‌رسد.
آزمون سراسری سال ۹۵ در روزهای ۲۴ و ۲۵ تیرماه ۹۵ برگزار می‌شود.
یکشنبه 11 مرداد 94 جشن رتبه‌های برتر دختر تهران در بنیاد علمی آموزشی قلم چی برگزار شد. گزارش این جشن را در زیر بخوانید...
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از ارسال نامه ای به سازمان سنجش آموزش کشور برای پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی به صورت ۲ بار در سال خبر داد.
امسال از دانشگاه‌های استان تهران تنها دو دانشگاه خوارزمی و صنعتی امیرکبیر برای جذب رتبه‌های برتر کنکور تسهیلات مالی، آموزشی، پژوهشی و ... ارایه کردند.
رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: با پیگیری‌های انجام شده سهمیه دانش آموزان عشایر در کنکور دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از سال آینده احیا می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فرآیند انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری 94 گفت: مهلت انتخاب رشته، امروز شنبه دهم مردادماه به پایان می‌رسد.
نتایج بیشتر