دوربین شما - عکس هایی که شما ارسال کرده اید

تیم‌های رباتیک پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهرستان طبس در هفتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی ،موفق به کسب دو مقام اول کشوری شدند.
رقابت در پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و سومین دوره مسابقات بین‌المللی هوش مصنوعی جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر و اولین دوره مسابقات آزاد فیراکاپ 2015از فردا 25 آبان ماه رسماً آغاز می‌شود
یازدهمین دوره مسابقات دانشجویی رباتیک کشوری روز یکشنبه با حضور 150 تیم از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل آغاز شد.
رئیس کمیته فنی جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر گفت: این لیگ با محوریت موضوع بحران آب با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار می‌شود.
این مسابقات با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اول تا سوم مهرماه 94 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
دانشگاه صنعتی امیر کبیر با عقد تفاهم نامه ای به فدراسیون رباتیک کره جنوبی (FIRA) پیوست.
پنجمین دوره سراسری و نخستین دوره بین‌المللی رباتیک دانشگاه پیام‌نور به میزبانی واحد خوزستانی این دانشگاه امروز7 اسفند پایان می‌‌یابد.
پنجمین دوره مسابقات رباتیک دانشگاه پیام نور 5 الی 7 اسفند ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه پیام نور استان خوزستان برگزار خواهد شد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس گفت: تیم رباتیک این اداره کل، جواز حضور در مسابقات جهانی مهارت 2015 برزیل را کسب کرد.
شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی در تازه ترین مصوبات خود رشته مهندسی پزشکی گرایش رباتیک مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) و موافقت قطعی با چند مرکز تحقیقاتی علوم پزشکی را به تصویب رساند.
تیم «معین پرداز بابل» قهرمان دهمین دوره مسابقات سراسری رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در لیگ جنگجو شد.
رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از دومین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک در دانشگاه برگزار می شود.
دومین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک ۲۳ تا ۲۵ مهر ماه در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می‌شود.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از برگزاری دهمین دوره مسابقات سراسری رباتیک 15 الی 17 مهرماه جاری در این دانشگاه خبر داد.
معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه دهمین دوره مسابقات رباتیک کشور 15 تا 17 مهر ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می‌شود، گفت: این دوره از مسابقات در قالب 4 لیگ مسیریاب دانش آموزی، مین یاب، جنگجو و مسیریاب ویژه برگزار خواهد شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد رشته رباتیک در مقطع دکتری این دانشگاه و جذب دانشجوی این رشته از بهمن ماه امسال خبر داد.
یک تیم از دانشگاه واشنگتن موفق به ساخت یک دست رباتیکی پنج انگشتی شدند که نه تنها مانند یک دست واقعی عمل می‌کند بلکه بدون نیاز به انسان می‌تواند به تنهایی همه چیز را یاد بگیرد.
۲۰ تیم دانشجویی در مسابقات رباتیک جشنواره «آرنا» به رقابت پرداختند که از این تعداد سه نفر برگزیده شدند.
‌محققان موسسه تکنولوژی ماساچوست معتقدند که با گسترش صنعت و استفاده از ربات‌های کارگر یا همکار در کارخانه‌ها، پیشرفت‌های چشمگیری در سایر جنبه‌های علوم رباتیک به وقوع پیوسته است.
یک تلسکوپ رباتیک که با همکاری چین و تایلند برای بررسی اجسام سماوی ساخته شده، در یک ایستگاه رصد در جنوب غرب چین عملیاتی شد.
استفاده از ربات طوطی نما که به همت محققان جوان ایرانی طراحی و ساخته شده، وارد فاز درمان کودکان مبتلا به اوتیسم شد.
محققان مؤسسه فرانهوفر آلمان کرم رباتیکی طراحی کرده‌اند که به گفته آنها تحولی در جراحی مغز محسوب می‌شود.
محققان دانشگاه کورنل روشی را برای بازسازی چیدمان عضلات یک بازوی اختاپوس با استفاده از الاستومر و چاپگر سه‌بعدی توسعه داده‌اند.
محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) یک دست رباتیک چاپی سه‌بعدی از جنس لاستیک سیلیکونی را به نمایش گذاشته‌اند که می‌تواند به صورت مطمئنی اجسام حساس مانند تخم‌مرغ و سی‌دی را برداشته و حمل کند.
دانشمندان دانشگاه فلوریدا آتلانتیک شیوه امرین حرارتی نوینی را به کار گرفته‌اند تا به انگشتان رباتیک حس و شکل طبیعی بدهند.
سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) در حال تولید یک بازوی رباتیک بسیار پیچیده است که بخشی از یک مرکز حمل و نقل فضایی آینده محسوب خواهد شد.
یکی از معایب بالگردهای فعلی نیاز به باند فرود مسطح برای فرود ایمن و بدون مشکل است؛
شرکتی در آمریکا به نام Neato Robotics آخرین نمونه جاروبرقی را ارائه داده که دارای اتصالات وای‌فای برای کنترل آن با استفاده از یک گوشی هوشمند است.
مهندسان در آمریکا سیستم دنده رباتیکی برای بالگردها ارائه داده‌اند که امکان فرودآمدن آن‌ها بر روی سطوح ناهموار را فراهم می‌کند.
مدیر عامل اجرایی شرکت اعلام کرده تسلا موتورز، شرکتش در حال ساخت شارژری است که به طور خودکار از دیوار بیرون می‌آید و درست مانند یک مار فلزی جامد وارد بخش ویژه خودرو برای شارژکردن آن می‌شود.
نتایج بیشتر