کانون فرهنگی آموزش - قلم چی
×
تعداد بازدید : آخرین مطالب ارسالی


 1. گزارشها حاکی از اینست که لوگوی اپل در پشت آیفون ۶ برای اطلاع‌رسانی تماس‌ها و پیامهای جدید به کاربر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 2. زمانی که بلایای طبیعی رخ می‌دهد امکان استفاده از خدمات ارتباطی غیرممکن می‌شود و معمولا با گذشت چند روز شرکت‌های مخابراتی می‌کوشند امکان برقراری تماس بین شهروندان و مناطق آسیب‌دیده را برقرار کنند.

 3. گوگل در جریان برگزاری رقابت Impact Challenge به هر یک از ۱۰ مرکز برگزیده ۲۰۰ هزار پوند جایزه داد تا بر این اساس بتواند شرایط زندگی در دنیا را بهتر کند.

 4. صحبت های ایمان سرورپور را در ادامه بخوانید ...

 5. یام فرحبخش متخصص تغذیه  گفت: غذای اصلی شیرخواران را شیر تشکیل می دهد و شیر غنی ترین منبع کلسیم به شمار می رود.

  وی افزود: برای رشد استخوانی و اسکلتی شیرخواران کلسیم از املاحی است که نقش اساسی بازی می کند و همزمان با شروع غذای کمکی تا 2سالگی توصیه می کنیم که مادران به فرزندانشان شیر بدهند.

  فرهبخش خاطر نشان کرد: نیاز مبرم یک نوزاد نوپا به کلسیم روزانه 1000 میلی گرم است و مادرانی که نمی توانند به فرزندشان شیر بدهند، توصیه می کنیم به کودکان زیر یک سال شیرهای کمکی و بالاتر از یکسال از شیرگاو استفاده کنند.

 6. خلیل صداقت پیشه متخصص پوست و مو    گفت: رفع عرق یک پدیده فیزیولوژیکی بوده که منجر به دفع سموم از بدن می شود، در صورتیکه کل بدن خود عرق کند باید از نظر تیروئید بررسی شود اما اگر بعضی از قسمت‌های بدن عرق کند، ممکن است تعداد غدد عرقی در آن ناحیه‌ها بیش از اندازه باشند، این افراد یک مسیر تعریق اضافی علاوه بر مسیر تعریق معمولی همه افراد  دارند که در اثر هیجانات، اضطراب، استرس و فشارهای روانی ایجاد شده و تشدید می‌شوند و ارتباطی با گرما ندارد.

  وی اظهار داشت: غدد عرق در سطح بدن و نواحی دیگری چون کف دست، کف پا و زیربغل ترشح می‌شوند،در صورتیکه دست و پاهای برخی از اشخاص به طور مداوم شروع به عرق ریزی می کند اگر عامل تیروئید نباشد بیش از حد فعال بودن غدد عرقی یا به علت تحریک عصبی یا عوامل محیطی و شرایط فیزیکی مانند گرما به صورت مکانیزم دفاعی در بدن ایجاد می شوند.

  وی خاطر نشان کرد: تعریق دست منجر به بیماری خاصی نمی‌شود، فقط در فرد به عنوان یک عامل مزاحم بوده که وی را مورد آزار و اذیت قرار می دهد و با کسی نمی‌تواند ارتباط برقرار کند.

  صداقت پیشه گفت:بوی بد تعریق پا می‌تواند به دلایلی چون وجود قارچ، بیش از حد فعال بودن تعداد هورمون ها باشند که این عوامل باید مورد بررسی قرار گیرند، این افراد باید از جوراب ها و پیراهن‌های پنبه‌ای استفاده کنند.


 7. محمد تقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی   گفت: بدغذایی کودکان علت‌های مختلفی دارد که بی نظمی غذایی که والدین به بچه‌ها تحمیل می کنند، تنظیم نبودن زمان خواب و استراحت  کودک، فرهنگ غلط غذایی و عادت دادن آنها به طعم غذاهایی که آنها را از خوردن غذاهای اصلی باز می دارند، مربوط می شود.

  وی افزود: باید زمان مناسبی را برای صرف غذای کودک در نظر گرفت، والدین نباید کودک را با خود مقایسه کنند و فکر کنند همان مدت زمانی که خود برای غذا صرف می کنند، کودک نیز باید صرف کند.

  انوشه تصریح کرد: برای درمان بد غذایی کودک باید یک یادآوری غذایی برای او در نظر گرفت به عنوان مثال در هفته 3 یادآور برای او تهیه کرد تا مشخص شود کودک در این روزها چه چیزهایی خورده، در چه ساعتهایی و در چه ظرفی، در کدام نور و در چه محیطی و با کدام افراد راحتر غذا می خورد.

  وی اظهار داشت: تنقلات به علت اینکه رنگ، طعم و جاذبه‌ی خوبی برای کودکان دارند، می توانند موجب بدغذایی آنها شوند. این غذاها از نظر ارزش غذایی فقیر هستند و کالری زیادی دارند که هم موجب چاقی و هم لاغری در آنها می گردند.

 8. محققان آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور(LLNL) به دنبال استفاده از نانوذرات برای افزایش ظرفیت ذخیره‌ انرژی برای خودروهای هیدروژنی هستند.

 9. فعالیت هایی مانند نواختن پیانو یا تایپ کردن یا هر کاری که جریان خون را در انگشتان دست افزایش دهد در تسریع رشد ناخن های شما راهی موثر خواهد بود.

  بررسی ها نشان می دهند، ناخن ها از فسمت هایی از بدن به شمار می آیند که بسیار آسیب پذیر هستند و با ضربه های آرام نیز حتی آسیب می بینن از این رو باید دستانتان را به طور مرتب چرب کرده و با کرم های مرطوب کننده ناخن هایتان را چرب کنید زیرا مطالعات اخیر نشان می دهند ناخن های خشک آسیب پذیر تر هستند.

  گفتنی است، ماساژ میوه ها و یا پوست میوه ها با انگشتان دست به رشد ناخن هایتان کمک خواهد کرد و ویتامین های میوه ها مستقیما به دست نفوذ می کنند و باعث نرمی و لطات دست می شوند.

 10. شما با انتخاب واحد برای آزمون‌های کانون می‌توانید بین درس‌های نگاه به گذشته یا نگاه به آینده حق انتخاب داشته باشید. به طور مثال شیمی و ریاضی را برای نگاه به گذشته انتخاب می‌کنید و زیست و فیزیک را برای نگاه به آینده.

  1. - -
 11. تابستان فرا رسید. در گرماگرم روزهای تابستانی دانش‌آموزان دوراندیش و پرتلاش، کماکان ارتباط خود را با درس حفظ کرده‌اند و در نظر دارند پیشاپیش به استقبال درس‌های سال آینده بروند. چند موضوع ذهن این دانش‌آموزان را درگیر می‌کند:

  1. - -
 12. حتماً تا به حال همه‌ی شما ورزشکاران حرفه‌ای را دیده‌اید؟ آیا تا به حال با خود فکر کرده‌اید چرا در زمینه‌ی ورزشی خود موفق هستند و حرفه‌ای عمل می‌کنند؟

  1. - -
 13. دوستان عزیز! حال شما چه‌طور است؟ امیدوارم خوب باشید. آیا تا به حال توجه کرده‌اید چه زمانی پاسخ شما به این سؤال مثبت است؟ زمانی که همه چیز در مورد شما تعادلی نسبی داشته باشد. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که حال دفتر برنامه‌ریزی‌تان چه‌طور است؟ دفتر برنامه‌ریزی یکی از مهم‌ترین ابزارهای شما در دست‌یابی به موفقیت است.

  1. - -
 14. برای گذشتن از سال قبل و رسیدن به سال بعد باید از پل تابستان عبور کنیم‌، اطلاعات سال قبل را دسته‌بندی کنیم و آن‌ها را با خود برای رسیدن به سال بعد ببریم.

  1. - -
 15. برای برنامه‌ریزی و پیشرفت تحصیلی در کانون اصول و ابزارهای مختلفی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها کتاب خودآموزی است.

  کتاب خودآموزی منحصربه‌فردترین کتاب برای شما دانش‌آموزان است؛ زیرا نویسنده‌ی آن خودتان هستید.

  اما چرا کتاب خودآموزی، آن هم در تابستان؟

  ممکن است در آزمون‌های تابستان در بخش نگاه به گذشته سؤالاتی را اشتباه پاسخ ‌دهید. پاسخ اشتباه شما می‌تواند دو دلیل عمده داشته باشد:

  1) یادگیری ناقص مطلب آموخته‌شده در سال گذشته

  2) فراموش کردن مبحث آموخته‌شده در سال گذشته

  تنها با کمک کتاب خودآموزی است که به جواب سؤال‌های اشتباه می‌رسید و می‌توانید ضعف‌های مطالعاتی خود را پوشش دهید.

  اشتباه کردن خطا نیست، بلکه تکرار اشتباهات خطاست.

  1. - -
 16. دانش‌آموزانی که در این آزمون قبول نشده‌اند نه‌تنها چیزی از دست نداده‌اند بلکه با داشتن انگیزه‌ای بیش‌تر و تلاشی مضاعف برای رسیدن به هدفی بالاتر که پيشرفت درسي است باید قدم بردارند.

  1. - -
 17. صحبت های بابک ندرخانی را در ادامه بخوانید ...

 18. پنجشنبه دوم مرداد 1393، در دفتر مرکزی کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)، از دانش آموزان پسر در مناطق تهران ، که در آزمون های مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی پذیرفته شده بودند، تجلیل به عمل آمد.

 19. با مشخص شدن تاريخ ال‌کلاسيکوي دور رفت، لوئيس سوارز مهاجم جديد بارسا در صورت ادامه داشتن محروميتش هم مي‌تواند مقابل رئال مادريد به ميدان برود.

  مراسم قرعه‌کشي ديدارهاي 20 تيم حاضر در لاليگا براي رقابت در فصل جديد، دقايقي قبل برگزار شد و تيم‌ها حريفان خود را شناختند.

   نکته مهم در اين مراسم که همواره مورد توجه ميليون‌ها بيننده قرار مي‌گيرد تاريخ ديدار ال‌کلاسيکو (بازي رئال - بارسا) بود که اين بازي در هفته نهم و در تاريخ 26 ماه اکتبر (4 آبان‌ماه) در سانتياگو برنابئو برگزار خواهد شد.

  بر اين اساس لوئيس سوارز ستاره اروگوئه‌اي که از اين فصل در بارسا به ميدان خواهد رفت، در صورت ادامه داشتن محروميت 4 ماهه‌اش، به دليل پايان اين دوران، مي‌تواند در اين بازي به ميدان برود.

  البته خبرهايي هم منتشر شده است که امکان کاهش محروميت سوارس توسط دادگاه عالي ورزش (CAS) وجود دارد.

  بر اساس قرعه‌کشي انجام شده، در هفته اول لاليگا، رئال مادريد ميزبان کوردوبا خواهد بود، بارسلونا در نيوکمپ از الچه پذيرايي مي‌کند و اتلتيکو مادريد قهرمان فصل گذشته در خانه رايووايکانو به ميدان خواهد رفت.

  دربي مادريد ميان رئال و اتلتيکو در هفته سوم و ديدار بارسا و اتلتيکو در هفته ماقبل پاياني برگزار مي‌شود.

   

 20. افکار انسان قدرت بسیار زیادی دارد که می‌تواند زندگی او را بسازد. ما از این افکار در ذهن خود تصوری داریم. این افکار چه مثبت و چه منفی هر کدام نقش بسزایی در شخصیت ما خواهد داشت.

  1. - -