کانون فرهنگی آموزش - قلم چی
×
جستجوی سریع پشتیبان
تعداد بازدید :

آخرین مطالب ارسالی 1. اگر همگام با مطالعه‌ی کتاب‌های درسی به مطالعه‌ی کتاب‌های غیر درسی نیز بپردازید سطح فکری و اندیشه‌های وسیعی پیدا می‌کنید، ذهنتان برای فراگیری فعال‌تر و آمادگی شما برای یادگیری درس‌های مدرسه بیش‌تر می‌شود.

  کتاب‌ها بخش مهم زندگی ما هستند و باعث افزایش مهارت خوب خواندن می‌شوند و به تندخوانی هم بسیار کمک می‌کنند و ذهنتان را پویا نگه می‌دارند. از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید؛ هر چند یک مطلب کوتاه علمی یا غیر علمی باشد.

  1. - -
 2.  قابلیت GRAY SCALE یا‌‌ همان سیاه و سفید، قابلیتی است که صفحه نمایش دستگاه اپلی شما را به صفحه نمایش سیاه و سفید تبدیل می‌کند و باعث کاهش مصرف باتری نیز می‌شود. 
  برای این منظور ابتدا باید دستگاه‌تان را به نسخه هشتم IOS بروز رسانی کنید. 
  به SETINGS وارد شده و به روی GENERAL ضربه بزنید. 
  در منوی GENERAL به ACCESSIBILITY را ضربه بزنید گزینه GRAY SCALE را فعال کنید. 

 3. پونه از خانواده نعناع است و ترکیب اصلی موجود در این گیاه، اسانس روغنی فرار یا روغن منتول است. به علاوه در اعضای این گیاه مقداری تانن، مواد رزینی و قند نیز وجود دارد و حاوی مقدار زیادی ویتامین است. گیاه پونه در فصل گرما می‌روید، اما سایه روشن را بهتر می‌تواند تحمل کند.

 4. صحبت‌های محمد کتاب‌دار را در زیر بخوانید...

 5. پاسخ کاظم قلم‌چی به سوالات دانش‌آموزان را در زیر بخوانید...

  1. - -
 6. هنگامی که احساس می‌کنید علاقه‌ای به انجام کاری یا کارها‌یی ندارید، به خود بگویید که اگر این بخش کتاب را خواندم یا این گزارش ‌ها را تمام کردم، می ‌روم بیرون قدم می ‌زنم و یک بستنی (یا هر چیز دیگری که به آن علاقه دارید) می ‌خورم.

 7. از دیگر مدل‌های لوکس iPhone 6 می‌توان به مدل ویژه مزین به الماس آبی با قیمت 32.5 میلیون دلار و مدل مزین به الماس نارنجی با قیمت 42.5 میلیون دلار اشاره کرد.

 8. هم‌اکنون 49 درصد دستگاه‌های موبایلی اپل مبتنی بر iOS 7 مورد استفاده قرار می‌گیرند که البته طی چند روز گذشته از تعداد آن‌ها بسیار کاسته شده است.

 9. کاروان ایران در روز دوازدهم بازی‌های آسیایی اینچئون برای پیشی گرفتن از قزاقستان تلاش خواهد کرد.

 10. بوکسور وزن 91- کیلوگرم ایران هم به جمع چهار نفر پایانی بازیهای آسیایی صعود و مدال برنز خود در این رقابتها را قطعی کرد.

  در ادامه یازدهمین روز بازیهای آسیایی اینچئون و در رشته بوکس در وزن 91- کیلوگرم علی مظاهری در اولین مبارزه خود مقابل "اوتانبایار"از مغولستان پیروز شد و به جمع چهار نفر پایانی راه یافت.وی با راهیابی به این مرحله مدال برنزش در این بازیها را قطعی کرد.

  مظاهری برای رسیدن به فینال باید با برنده مبارزه اردن و تاجیکستان مصاف کند.

  احسان روزبهانی در وزن 81- کیلوگرم و جاسم دلاوری در وزن 91+ کیلوگرم نیز با راهیابی به جمع چهار نفر پایانی مدال برنزشان دراینچئون را قطعی کرده بودند.

  علی مظاهری مدال طلای بازیهای آسیایی 2006 دوحه و مدال برنز بازیهای آسیایی 2010 گوانگجو،طلای مسابقات قهرمانی آسیا 2007 مغولستان و برنزمسابقات قهرمانی آسیا 2009 چین را در کارنامه دارد.

  مسابقات بوکس فردا (چهارشنبه) در فینال بانوان برگزار می شود و پنج شنبه مسابقات مرحله نیمه نهایی برگزار می شود که طبق برنامه در وزن 81- کیلوگرم احسان روزبهانی با "عادل بک نیازیمبتف" از قزاقستان و در وزن 91 + کیلوگرم جاسم دلاوری با "عبداله یف" از ازبکستان روبه رو خواهند شد.

 11. کاروان ورزش ایران در پایان یازدهمین روز بازیهای آسیایی اینچئون با کسب 14 مدال طلا،11 نقره و 10 برنز با اختلاف تنها یک مدال طلا پایین تر از قزاقستان کماکان در رده پنجم قرار گرفت. کاروان ورزش ایران در پایان یازدهمین روز بازیهای آسیایی اینچئون با کسب 14 مدال طلا،11 نقره و 10 برنز با اختلاف تنها یک مدال طلا پایین تر از قزاقستان کماکان در رده پنجم قرار گرفت.

   یازدهمین روز بازی‌های آسیایی اینچئون با کسب 2 مدال طلا توسط حبیب‌الله اخلاقی و مهدی علیاری توسط کشتی‌گیران فرنگی‌کار ایران و همچنین دو مدال طلای احسان حدادی در پرتاب دیسک و مسعود حجی‌زواره در تکواندو به پایان رسید. سوسن حاجی‌پور در تکواندو بانوان و سعید عبدولی در کشتی فرنگی نیز دو مدال برنز به دست آوردند.

  در وزن 80 کیلوگرم حبیب‌الله اخلاقی در دیدار فینال مقابل کشتی‌گیر ژاپنی به روی تشک رفت و در پایان با ارائه یک کشتی برتر حریف خود را شکست داد و گردن‌آویز طلا را از آن خود کرد.

  در وزن 98 کیلوگرم نیز مهدی علیاری با شکست حریف چینی در دیدار فینال به مدال طلا رسید.

  در رقابت‌های تکواندو وزن 74- کیلوگرم مسعود حجی‌زواره پس از شکست حریفانی از ویتنام و فیلیپین به فینال رسید.

  قزاقستان فعلا در 15 طلا قفل کرده و ایران با 14 طلا زنگ خطر را به صدا در آورده است.

 12. علیاری دومین مدال طلای تیم ملی کشتی فرنگی ایران را با پیروزی مقابل حریفی از چین به دست آورد.

  مهدی علیاری ، فرنگی کار وزن 98 کیلوگرم ایران در فینال بازی‌های آسیایی اینچئون برای کسب مدال طلا مقابل دی ژائو از چین به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با نتیجه‌ 8 بر صفر حریف خود را شکست دهد تا دومین طلایی تیم ملی فرنگی ایران در بازی‌های آسیایی باشد.

  فرنگی‌کار 98 کیلوی ایران در ابتدای وقت نخست حریف چینی را محک زد اما با کار بیشتر باعث شد حریف او اخطار بگیرد. علیاری که بارانداز زن خوبی است توانست حریفش را چهار بار بتاباند و هشت امتیاز بگیرد.

  علیاری در رقابت‌های صبح امروز (سه شنبه) ابتدا در مرحله یک چهارم نهایی، نهضت صالح از سوریه را 9 بر صفر از پیش‌رو برداشت. سپس در مرحله نیمه نهایی یرولان اسکاکوف از قزاقستان را سه بر یک شکست داد و راهی فینال شد.

  پیش از مدال طلای علیاری، حبیب الله اخلاقی، کشتی‌گیر وزن 80 کیلوگرم تیم ملی فرنگی و سعید عبدولی، فرنگی کار وزن 71 کیلوگرم به ترتیب مدال طلا و برنز بازی‌های آسیایی را برای ایران به ارمغان آوردند.

  تیم ملی فرنگی ایران به این ترتیب با کسب دو مدال طلا و یک برنز به کار خود در روز نخست بازی‌های آسیایی پایان داد.

  همچنین امروز دو مدال طلا توسط احسان حدادی و مسعود حجی زواره در پرتاب دیسک و تکواندو به دست آمد. سوسن حاجی پور نیز نشان برنز تکواندو را از آن خود کرد.

  ایران اکنون در رده پنجم بازیهای آسیایی قرار دارد.

 13. صحبت های سید رسول اسلامی را در ادامه بخوانید ...

  1. - -
 14. صحبت های کاظم قلم چی در زنگ برنامه ریزی 8 مهر 93 را در ادامه بخوانید ...

  1. - -
 15. نماینده وزن 80 کیلوگرم تیم ملی فرنگی ایران مدال طلای بازی‌های آسیایی را از آن خود کرد.

  در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی حبیب الله اخلاقی، فرنگی کار 80 کیلوگرم تیم ملی ایران برای کسب مدال طلا به مصاف سوکاسا سوروماکی از ژاپن، دارنده سه مدال برنز آسیا رفت و در پایان موفق شد با پیروزی 5 بر یک مقابل حریف خود گردن آویز طلا را از آن خود کند تا اولین طلایی کشتی فرنگی ایران در اینچئون باشد.

  در وقت اول اخلاقی کشتی را اداره کرد اما در یک لحظه غافلگیر شد ولی روی پل نرفت و فقط یک امتیاز از دست داد و البته یک امتیاز هم با خاک کردن او گرفت. در ادامه او را یک بار از تشک بیرون انداخت و 2 بر یک پیش افتاد.

  اخلاقی که کشتی‌گیر سرپاکار است در وقت دوم بار دیگر حریف ژاپنی را از تشک بیرون انداخت و امتیاز سوم را گرفت. خستگی سوروماکی باعث شد اخلاقی بتواند بارها او را بیرون بیندازد. اخطار دوم به حریف ژاپنی امتیاز پنجم را برای اخلاقی به دنبال داشت.

  اخلاقی در رقابت‌های صبح امروز (سه شنبه) ابتدا در مرحله یک چهارم نهایی خان جعفرخان از قطر را با نتیجه‌ 9 بر یک شکست داد. وی سپس در مرحله نیمه نهایی بسیک سالدادزه از ازبکستان را مقتدرانه و با نتیجه‌ 8 بر صفر مغلوب خود ساخت تا راهی فینال شود.

  اخلاقی سه مدال طلای آسیا در سال های 2001،2005 و2012 را در کارنامه خود دارد.

  پیش از کسب مدال طلا توسط حبیب الله اخلاقی، سعید عبدولی، نماینده 71 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران نیز مدال برنز این بازی‌ها را از آن خود کرده بود.

 16. کاپیتان سابق استقلال در پیامی به حمایت از این تیم پرداخت.

   فرهاد مجیدی با انتشار متنی در صفحه رسمی خود در فضای مجازی گفت: "شک ندارم که استقلال با درایت قلعه‌نویی و بازیکنانش قهرمان خواهد شد. برای حمایت از تیم محبوبم و دیدار با بهترین هواداران دنیا، عصر پنج شنبه به استادیوم آزادی می‌روم."

 17. مدال طلای ماده پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی به احسان حدادی رسید.

 18. یوسف کرمی از تیم ملی تکواندو خداحافظی کرد.

   کاپیتان تیم ملی تکواندوی ایران پس از ناکامی در بازی‌های آسیایی اینچئون اعلام کرد دیگر قصد مبارزه ندارد.

  وی ضمن طلب بخشش از مردم ایران گفت: من از سال 1370 تا الان در تکواندو حضور داشتم و همیشه هر چه در توان داشتم برای افتخارآفرینی کشورم انجام دادم و بعضا در برخی مسابقات که زیاد هم نبود، توانستم مدال بگیرم. تمام تلاشم را کردم که در اینچئون هم مدال بگیرم اما شرمنده مسئولین شدم. ضمن قدردانی از تمام مردم عزیز که همیشه در عرصه قهرمانی حامی من بوده‌اند از تیم ملی خداحافظی کرده و برای ایران در رقابت‌های برون مرزی آرزوی توفیق دارم.

 19. بوکسور وزن 91+ کیلوگرم ایران با شکست نماینده کره جنوبی برنزش را قطعی کرد.

  در ادامه یازدهمین روز بازیهای آسیایی اینچئون در رشته بوکس و در وزن 91+ کیلوگرم جاسم دلاوری با انجام مبارزه ای خوب مقابل "کیم دو هیون" از کره جنوبی پیروز شد و مدال برنزش را قطعی کرد.

  وی در مبارزه اول خود هم سه بر صفر نماینده چین را شکست داده بود.

  دلاوری مدال برنز بازیهای آسیایی 2006 دوحه و برنز مسابقات قهرمانی آسیا در 2013 اردن را در کارنامه دارد. حریف کره ای مدال مهمی در کارنامه نداشت.

 20. شطرنجبازان ایران در پایان مسابقات قهرمانی جهان یک نقره و یک برنز را کسب کردند.

   در دور پایانی مسابقات قهرمانی جهان روز گذشته (دوشنبه)برگزار شد و در آن محمدامین طباطبایی با 8.5 امتیاز در رده سنی زیر 14 سال پسران موفق به کسب مدال نقره شد و مطهره اسدی با 8 امتیاز در رده سنی زیر 10 سال دختران مدال برنز را به خود اختصاص داد.

  موسوی با 6.5 امتیاز در ردیف 24، جوانبخت با 7 امتیاز در ردیف 13، کلانتری با 7.5 امتیاز در ردیف 10 و درخشانی با 7.5 امتیاز در ردیف 9 جدول مسابقات قرار گرفتند.

  در بخش پسران، نیما جوانبخت برابر حریف خود از آلمان به تساوی رسید. سیدمحمد امین طباطبایی بر حریف خود از ازبکستان غلبه و سیدخلیل موسوی بازی را به حریف هلندی خود واگذار کرد.

  در بخش دختران، مطهره اسدی و صدیقه کلانتری برابر حریفان خود از آمریکا و هند به برتری دست یافتند و درسا درخشانی مغلوب حریف خود از اسلوونی شد.