کانون فرهنگی آموزش - قلم چی
×
جستجوی سریع پشتیبان
تعداد بازدید :

آخرین مطالب ارسالی 1. مهر مهربان

  10 ساعت قبل

  چه خوب است اگر این بار بیش‌تر از همیشه بر چرخ تلاش و پشتکار رکاب بزنیم.

  1. - -
 2. قدم به قدم به روزهای پرشور مدرسه نزدیک می‌شویم و در این بین دانش‌آموزان مشغول خرید کتاب‌های درسی، وسایل مدرسه و منابع کمک‌آموزشی برای خود هستند.

  1. - -
 3. برای همه‌ی دانش‌آموزان پیش می‌آید که سر جلسه‌ی آزمون با سؤالاتی مواجه می‌شوند که پاسخ آن‌ها را به یاد نمی‌آورند. در این شرایط تلاش می‌کنند که گزینه‌ی صحیح را تشخیص دهند؛ زیرا برای مطالعه‌ی آن مطلب زمان گذاشته‌اند و نمی‌خواهند امتیاز آن سؤال را از دست دهند. پس از آزمون بلافاصله به کتاب خود مراجعه می‌کنند تا مطلب فراموش‌شده را بیابند و آن را در کتاب خودآموزی یادداشت می‌کنند؛ اما راه پیشگیری از فراموشی مباحث درسی چیست؟

  فراموشی، امری طبیعی است و تنها راه‌حل آن، مرور‌های بازه‌ای است. شما باید یک مطلب را بارها بخوانید تا در ذهنتان تثبیت شود. فرمول‌های فیزیک، واژگان زبان انگلیسی یا اصطلاحات زیست‌شناسی فرّار هستند و نیاز به مرور‌های مداوم دارند.

  کانون ابزارهایی را برای مرور سریع در اختیار شما قرار داده است. دو جعبه‌ی به‌یاد و لایتنر، ابزارهایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید مطالب فرّار را در بازه‌های منظم مرور کنید. به کمک این دو جعبه‌ی ساده می‌توانید مطالعه‌ی خود را با خلاقیت و هیجان بیش‌تری انجام داده و از مرور کردن لذت ببرید. هم‌چنین این ابزارها به راحتی در دسترس و روی میز مقابل چشم شما هستند و می‌توانید در فرصت‌های مرده با صرف زمان کوتاهی مطالب آن‌ها را بررسی کنید. جادوی این دو جعبه‌ی ساده، شما را از فراموشی نجات خواهد داد.

  1. - -
 4. در هفته‌ی آخر شهریورماه به سر می‌بریم و تا کنون 6 آزمون از آزمون‌های تابستان را پشت سر گذاشته‌‌ایم.

  1. - -
 5. اولین قدم برای موفقیت، خودشناسی است. اگر انسان در هر زمینه‌ای بتواند شناخت واقعی از خود کسب کند می‌تواند قله‌ی موفقیت را فتح کند. اولین ابزار در کانون، دفتر برنامه‌ریزی است که با دادن شناخت واقعی از خود راه موفقیت و نحوه‌ی تلاش را برای شما روشن می‌سازد. دفتر برنامه‌ریزی کانون در بازه‌های زمانی یک هفته‌ای آماده شده است که عملکرد کوتاه‌مدت شما را نشان می‌دهد. در پایان دفتر برنامه‌ریزی جدول ماهانه قرار دارد که می‌توان با توجه به آن عملکرد ماهانه و حتی سالانه را بررسی کرد. پیشنهاد من به شما تهیه‌ی کارنامه‌ی فصلی برای خودتان است تا در بازه‌ی زمانی طولانی‌تری خود را ارزیابی کنید. زمانی تلاش شما نتیجه‌ی درست می‌دهد که ارزیابی خوب و درست و دید واقعی از خود داشته باشید تا دیگر اشتباهات کوچک و بزرگ خود را تکرار نکنید. با تهیه‌ی کارنامه‌ی فصلی به کمک دفتر برنامه‌ریزی و کارنامه‌ی آزمون‌ها می‌توانید تحلیل درستی از روش خواندن مناسب و مختص خودتان، ساعت مطالعه‌ی مناسب، روش پربازده برای مطالعه (حل تمرین تشریحی، حل تست، خلاصه‌نویسی و...) پیدا کنید. در اصل با دیدن آینه‌ی عملکردتان روش‌های مختص خودتان را می‌یابید. هیچ‌وقت برای شروع دیر نیست. با انگیزه آغاز کنید.

  1. - -
 6. صحبت های امیرحسین جعفرقلی را در ادامه بخوانید ...

 7. اکنون كه به اواخر تابستان نزديك مي‌شويم تعدادي از دانش‌آموزان راه خود را پيدا كرده‌اند و تعدادي هنوز در سرگرمي‌هاي تابستاني خود به سر مي‌برند.

  روي صحبت من با دانش‌آموزاني است كه مي‌خواهند از ديگر دوستان خود عقب نمانند و از فرصت‌هاي باقي‌مانده برای جبران گذشته استفاده كنند. اگر تا الان مشغول سرگرمي‌هاي خود بوده‌ايد بهتر است كمي تأمل كنيد و به سراغ دفتر برنامه‌ريزي برويد. براي خود برنامه‌ريزي كنيد تا بتوانيد بهترين بهره‌برداري را آزمون 11 مهر داشته باشيد. بدانيد كه هنوز فرصت باقي است تا جايگاهتان را ارتقا دهيد.

  در روزهای باقي‌مانده تمام تلاش خود را داشته باشيد تا به اهداف خود نزديك شويد. براي اين كار در اول آزمون تمام تمركز خود را روي درس‌هایي كه برنامه‌ريزي كرده‌ايد بگذاريد و در آخر آزمون با كتاب خودآموزی به ارزيابي عملکردتان بپردازيد. با انجام این كارهاي ساده گامي محكم به سمت موفقيت برداريد و مطمئن باشيد در پايان كار از رقيبان خود سبقت می‌گیرید و مسير موفقيت را بهتر مي‌پيمايید. هميشه به خاطر داشته باشيد راه ادامه دارد اگر شما بخواهيد.

  1. - -
 8. صحبت های کاظم قلم‌چی را در ادامه بخوانید ...

 9. صحبت های آرین احمدی را در ادامه ببینید ...

 10. معمولاً کسانی که عادت به مطالعه دارند، سعی می‌کنند تابع یک نظم و انضباط خاصی باشند؛ مثلاً هر روز یا هر شب وقت معینی را برای مطالعه انتخاب کرده و زمان مناسبی را برای پیدا کردن منابع و مراجع مطالعه صرف می‌کنند. اگر زندگی‌نامه‌ی افراد موفق جامعه را مطالعه کنیم خواهیم دید که به این موضوع اهمیت خاصی داده‌اند. بیان خاطره‌ای که نشانگر این موضوع است می‌تواند جالب و تأثیرگذار باشد:

  «در مسافرت عید نوروز، اتفاقی با یکی از دوستان که در زمینه‌ی علمی و تحصیلی فرد موفقی هستند دیداری داشتیم، نکته‌ی جالب توجه برای من این بود که هر روز و در هر شرایطی ایشان ساعت 3 بعدازظهر 2 ساعت از جمع جدا شده و در گوشه‌ای آرام مشغول مطالعه می‌شد. حتی یک روز هوا بارانی بود جای مناسبی برای مطالعه پیدا نکرد و در داخل یکی از ماشین‌ها نشسته و دو ساعت مطالعه‌ا‌ش را انجام داد.»

  از این افراد موفق زیاد داریم. اگر دانش‌آموزان از همان اوایل تحصیل به این موضوع توجه داشته باشند و دبیران  نیز آن‌ها را در این زمینه راهنمایی کرده و هم‌چنین اولیا با تشویق ایجاد انگیزه کنند، طی این مسیر برای دانش‌آموزان راحت خواهد بود و مطمئناً در آینده جامعه‌ی علمی موفقی خواهیم داشت.

   

  1. - -
 11. صحبت های کاظم قلم چی را در ادامه بشنوید ...

 12. صحبت های امیرحسین مرتضایی را در ادامه بشنوید ...

 13. صحبت های رضا پشنگ پور را در ادامه بخوانید ...

 14. بهترین قبولی های کنکور 93 در رشته ها و دانشگاه های مختلف را اینجا ببینید....

 15. اوساسونا در حضور جواد نکونام موفق شد مایورکا را شکست دهد.

  هفته پنجم لیگا آدلانته اسپانیا عصر یک شنبه با برگزاری چند دیدار ادامه یافت که در یکی از دیدارهای برگزارشده اوساسونا موفق شد با نتیجه 6 بر 4 مایورکا را شکست دهد.

  در این دیدار پرگل جواد نکونام 30 دقیقه برای تیمش بازی کرد. کاپیتان تیم ملی ایران از دقیقه 60 به میدان آمد و جای میکل مورنو را گرفت.

  کریم انصاری‌فرد در فهرست 18 نفره تیمش در این دیدار حضور نداشت.

  میگل، لوئه، مورالس (2 بار)، نینو و فلانو شش گل اوساسونا را به ثمر رساندند.

 16. سندرم تونل کارپال (CTS) یک اختلال مربوط به اعصاب است که بیشتر در کارمندان و افرادی که برای ساعت های طولانی پشت میز می نشینند و با کامپیوتر کار می کنند دیده می شود و احتمال بروز آن در زنان سه برابر مردان است.

 17. محققان دانشگاه میشیگان آمریکا با استفاده از نانوستون های پلیمری موفق به ساخت برچسب ضد جعل ارزان قیمتی شدند که قابل استفاده روی محصولات مختلف است.

 18. -مدیر عامل انجمن صرع ایران با بیان اینکه طب سنتی از قدیمی ترین روش ها در درمان صرع است،گفت: منشأ درمان های دارویی در برخی از موارد نتیجه مطالعه بر روی اثر گیاهان دارویی بوده است.

 19. یک شرکت آمریکایی وسیله ای ابداع کرده که می تواند رانندگانی را که حین رانندگی پیامک ارسال می کنند شناسایی کند.

  ارسال متن حین رانندگی بسیار خطرناک است و این عمل در بیشتر کشورها غیرقانونی است.

  اکنون یک شرکت آمریکایی ادعا می کند، ابزاری ابداع کرده که می تواند فرکانس یک پیام متنی را تشخیص دهد و به پلیس اجازه می دهد که راننده را به دلیل این عمل جریمه کند.

  این اسلحه می تواند سیگنال های دریافتی از ارسال پیامک، تلفن و اطلاعات را تشخیص دهد و مشخص کند که آیا از تلفن همراه برای تماس، انتقال اطلاعات و یا ارسال پیامک استفاده شده یا نه.

  در انگلیس استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی غیرقانونی است اما این قانون در ایالت های مختلف آمریکا متفاوت است بطوریکه در بیشتر ایالت های این کشور می توان از تلفن همراه برای برقراری تماس های تلفنی استفاده کرد اما ارسال پیامک قانونی نیست.

  این وسیله که توسط شرکت «کام سونیک» در ویرجینیا ساخته شده است می تواند فرکانس های مختلف را تشخیص دهد.

  این وسیله که Sniffer Sleuth II خوانده می شود اکنون در دست تولید قرار دارد اما تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد مبلغ آن اعلام نشده است.

  این وسیله می تواند فرکانس های مختلف ناشی از ارسال یک پیام متنی، تماس تلفنی و انتقال اطلاعات را تشخیص دهد.

  در ساخت این وسیله از همان فناوری استفاده شده است که تعمیرکار کابل برای کشف کابل آسیب دیده استفاده می کند.

  این دستگاه همچنین می تواند تشخیص دهد که چه کسی در خودرو در حال پیامک زدن است و بنابراین درصورتیکه آن فرد راننده نباشد هشداری به پلیس ارسال نمی کند.

  این وسیله هنوز تاییدیه رسمی خود را به دلیل برخی نگرانی های امنیتی نگرفته است.

 20. فضاپیمای بدون سرنشین دراگون که پرتاب آن به علت شرایط نامساعد جوی 24 ساعت به تاخیر افتاده بود، صبح روز یکشنبه به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.

  فضاپیمای دراگون متعلق به شرکت آمریکایی «اسپیس ایکس» در چهارمین ماموریت تدارکاتی خود حامل تجهیزات و کالاهای مورد نیاز فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی است.

  موشک فالکون 9 (Falcon 9) فضاپیمای دراگون را با محموله ای بالغ بر دو هزار و 500 کیلوگرم حمل می کند، صبح روز یکشنبه ساعت 5:52 دقیقه به وقت گرینویچ از پایگاه کاپ کاناورال در ایالت فلوریدا در جنوب شرقی آمریکا به فضا پرتاب شد.

  تقریبا ده دقیقه پس از پرتاب، دراگون از موشک فالکون 9 جدا خواهد شد تا در مدار زمین قرار بگیرد.

  یک دقیقه بعد، فضاپیمای دراگون دو آنتن خورشیدی خود را فعال خواهد کرد و مسیر خود را به سمت ایستگاه فضایی بین المللی که در ارتفاع 350 کیلومتری قرار دارد دنبال خواهد کرد.

  طبق برنامه از پیش تعیین شده قرار است دراگون روز سه شنبه به ایستگاه بین المللی فضایی متصل شود