کانون فرهنگی آموزش - قلم چی
×
تعداد بازدید : آخرین مطالب ارسالی


 1. راهنمای داوطلبان کنکور 93 برای انتخاب رشته و ضوابط پذیرش که در سایت سازمان سنجش منتشر شده است را در قسمت فایل های ضمیمه دانلود کنید...

 2. یکی از ابزارهای مهمی که می‌توانید با آن نحوه‌ی عملکرد خود را به صورت روزانه، هفتگی و... بررسی کنید استفاده از دفتر برنامه‌ریزی است. ممکن است تعدادی از دانش‌آموزان پر کردن این دفتر را کار بسیار وقت‌گیر بدانند؛ در حالی که این چنین نیست.

  1. - -
 3. دست‌یابی به پیشرفت درسی و موفقیت در کنکور سراسری مانند تحقق اهداف دیگر، قوانین و اصولی دارد. یکی از آن اصول که شاید کم‌تر مورد توجه داوطلبان کنکور قرار گرفته است، اصل آهسته و پیوسته رفتن است. برخی دانش‌آموزان تمام کردن کتاب‌ها را در اولویت قرار می‌دهند و در دقیق‌خوانی ثبات ندارند. آهسته و پیوسته رفتن با دقت از شرایط موفقیت است.

  در همه‌ی اقداماتی که در جهت دست‌یابی به هدفتان انجام می‌دهید همواره این اصل کلیدی و بسیار مهم را به خاطر داشته باشید. به این موضوع بیندیشید که مطالعه‌‌ی شتابزده و بی‌کیفیت سودی ندارد. افزایش تراز ناگهانی اما بی‌ثبات چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟ از همین ابتدای کار این اصل را بپذیرید و آن را تمرین کنید. در بطن این اصل اصول دیگری چون پرهیز از افراط و تفریط نیز نهفته است. تلاش کنید در هنگام درس خواندن تعادل مطالعاتی را رعایت کنید و در برنامه‌ریزی خود به آن اهمیت زیادی بدهید. تنها انجام یک کار، ضامن به نتیجه رسیدن آن نیست، بلکه کاری نتیجه‌‌بخش خواهد بود که حساب‌شده انجام شود. پس تابستان خود را آگاهانه، اصولی و با برنامه‌ریزی دقیق هزینه کنید.

  رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود           رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

  1. - -
 4. دانش‌آموز در هر جایگاهی که قرار دارد، ارزیابی عملکردش را از نقاط قوت وی آغاز کنید. همواره وی را با گذشته‌ی خودش مقایسه کنید نه فرد دیگری.

  1. - -
 5. فضا، فضای انتخاب رشته است. دور و بر اصغرآقا پر است از بچه‌های کنکوری؛ یک‌سری از بچه‌ها خوشحال هستند و یک‌سری مات و مبهوت. دست همه هم پرینت کارنامه‌ی سراسری دیده می‌شود. ما هم بنا به عادت! یواشکی نگاهی به کارنامه‌ی اصغرآقا بیندازیم و ببینیم چه‌کار کرده این گل پسر.

  1. - -
 6. داوطلبان متفکر و خلاق و کسانی که قصد پیشی گرفتن از خود و همتایان خود را دارند و از تابستان شروع به مطالعه کرده‌اند، با دانستن نکات زیر به پیشرفت و بهبود برنامه‌ریزی‌شان کمک می‌کند.

  1. - -
 7. راه رفتن

  8 ساعت قبل

  چند بار به زمین خوردید تا توانستید راه رفتن را بیاموزید؟ چه‌قدر طول کشید تا اولین گام استوار را بر روی زمین قرار دادید؟ آن روزها، روزهای کودکی‌تان را می‌گویم، اصلاً شکست خوردن برای شما مفهومی داشت؟ هراسی از شکست خوردن داشتید؟

  خیر؛ با هیجان و شجاعت پس از هر افتادنی بلند می‌شدید و تلاشی دوباره می‌کردید. فرمول جادویی موفقیت همین است؛ یعنی انعطاف‌پذیری، نهراسیدن از شکست‌ها و ادامه دادن.

  پس از این‌که در آزمون تعداد سؤالات اشتباه شما غیر قابل انتظار و از نظر شما زیاد است، نگران نباشید! خوشحال باشید که در آزمون‌های برنامه‌ای این اشتباهات را مرتکب شده‌اید و هنوز هم فرصت اصلاح آن‌ها هست. با حوصله و دقت، آن‌ها را در کتاب خودآموزی‌تان وارد کنید و مطمین باشید که با این فرمول جادویی طی طریق برای شما با موفقیت همراه است. 

  1. - -
 8. بچه‌های دبستانی نیز مانند سایر مقاطع، در تابستان به دو سری سؤال (نگاه به گذشته و نگاه به آینده) پاسخ می‌دهند؛ اما این دانش‌آموزان بهتر است با مشورت با اولیا و پشتیبانشان برای زمان‌بندی تابستان تصمیم بگیرند.

  1. - -
 9. در مبحث انتخاب رشته "ترجیح" را باید مد نظر قرار دهیم....

  1. - -
 10. در برنامه‌ی تابستان کانون از دانش‌آموزان خواسته می‌شود که 2 درس را به انتخاب خودشان پیش‌خوانی کنند. دلیل چیست؟

  1. وقت شما در تابستان بسیار آزادتر است؛ زیرا مدرسه نمی‌روید و تمام ساعات روز در اختیار شماست. هم‌چنین در برنامه‌ی راهبردی، نگاه به گذشته دارید و باید درس‌های سال قبل را بخوانید. این کار تنها نیاز به مرور دارد و وقت زیادی از شما نمی‌گیرد؛ بنابراین زمان زیادی برای شما باقی می‌ماند.

  2. می‌توانید از این زمان برای سبقت گرفتن از دوستان بهره ببرید و با پیش‌خوانی درس‌های سال آینده و حل تمرین و تست و شرکت در آزمون‌های برنامه‌ای خود را تخمین بزنید و نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید.  در طول سال تحصیلی زمانی که دوستانتان در حال یادگیری هستند شما به رفع مشکلات و تست‌زنی و تسلط می‌پردازید.

  با توجه به آمار، دانش‌آموزانی که پیش‌خوانی می‌کنند در طول سال تحصیلی تراز آن‌ها 200 نمره از دانش‌آموزانی که پیش‌خوانی نمی‌کنند بالاتر است.

  1. - -
 11. چهاردهمين دوره ليگ برتر فوتبال از روز پنجشنبه آغاز مي‌شود و پرسپوليس ميزبان نفت تهران است و حريف استقلال تا اين لحظه راه‌آهن است.

 12. در اولین جلسه‌ی مشاوره‌ای که با هم داشتیم یک جعبه‌ی لاینتر هم همراه خود آورده بود. در پایان جلسه گفت: «من یکی از جعبه‌‌های لاینترم را آورده‌ام که در مورد آن نظر دهید و فیش‌های آن را نگاه کنید که آیا درست می‌نویسم یا خیر.»

  1. - -
 13. براي اولين بار در چهاردهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران بليت‌ تمام جايگاه‌هاي ورزشگاه آزادي به صورت الکترونيکي به فروش خواهد رسيد.

 14. صحبت های حسین خوش کیش را در ادامه بخوانید ...

  1. - -
 15. ابتدا بازه‌ي خودتان را پيدا کنيد...

 16. افرادی که از رنگ دندان‌های خود ناراضی‌اند باید بدانند که مصرف چای، قهوه، داروهای آنتی بیوتیک،‌ مصرف بیش از اندازه فلوراید و بیماری‌های آنها در دوران کودکی منجر به تغییر رنگ دندان‌های آنها شده‌اند.

 17. در ابتدای سال ۲۰۱۳ دانشمندان کشف کردند که تعدادی از کهکشان‌های کوتوله که به دور کهکشان آندرومدا می‌چرخند در حال چرخش به دور یک صفحه بزرگ هستند