کانون فرهنگی آموزش - قلم چی
×
جستجوی سریع پشتیبان
تعداد بازدید : آخرین مطالب ارسالی


 1. چهارمین قدم در برنامه‌ریزی صحیح، مدیریت منابع آموزشی است.

  1. - -
 2. در هفته‌‏ی اول فرجه‏ی مطالعاتی هر آزمون، سعی کنید بیش‌تر به مطالعه‏‌ی درس‌هایی بپردازید که ماندگاری بیش‌تری در حافظه‏‌ی شما دارند؛ از این ‏رو با درس‌های اختصاصی شروع کنید.

  1. - -
 3. عربی از جمله درس‌هایی است که از اهمیت بالایی در بین درس‌های عمومی برخوردار است. به همین دلیل داوطلبان باید در این درس با روش مطالعه و تثبیت مطالب در این درس و چگونگی تست زدن آشنا باشند تا بتوانند موفق عمل کنند.

  توصیه می‌شود برای رفع مشکل در این درس به موارد زیر توجه کرده و آن‌ها را اجرا کنید.

  ابتدا درخت دانش را در این درس ترسیم کنید. بدین صورت که بدانید از کجا باید شروع کنید و در کدام نقطه به انتها برسید. به عنوان مثال ابتدا موارد تجزیه در اسم مثل مفرد، مثنی، جمع، مذکر و مونث و ... را مطالعه کرده و از هر کدام از این مباحث خلاصه‌نویسی یا فیش‌برداری کنید و آن را به صورت یک مجموعه‌ی مدون درآورید.

  باید به رمز‌های ترجمه و تعریب مثل زمان فعل‌ها (بعید، استمراری و...) و توجه به جایگاه فعل (اول جمله، وسط جمله و ...) و اعراب فعل‌ها (مرفوع، منصوب و مجزوم) و مفرد و جمع بودن اسم‌‌ها و معرفه و نکره در ترجمه یا ضمایر در ترجمه و تعریب توجه شود.

  میانگین این درس از بین درس‌های عمومی پایین است. پس می‌توانید از ضعف سایرین بیش‌ترین بهره را ببرید و با درصدی خوب ترازی بسیار عالی کسب کنید.

  1. - -
 4. کتاب دوسالانه‌ی شیمی 1 شامل 375 سؤال امتحانی و 518 تمرین با پاسخ تشریحی از سراسر کشور است.

  1. - -
 5. از مزیت های این تبلت جدید میتوان به طراحی ظاهری زیبای آن اشاره نمود. دوربین 1.2 مگا پیکسلی و دوربین 3 مگا پیکسلی هم در Galaxy Tab 4 NOOK استفاده شده است. صفحه نمایش این محصول رزولوشن 800*1280 دارد.

 6. سامسونگ تکنولوژی پوشیدنی جدید خود را رونمایی کرده است این محصول یک ساعت مچی هوشمند با صفحه نمایش منحنی شکل است. این محصول جدید قابلیتهای جدید هم دارد که با ساعت مچی هوشمند ال جی هم به رقابت میپردازد.

 7. هنوز مشخص نیست که این محصول جدید یک iWatch است و یا یک دستبند هوشمند، پیش از این پیش بینی شده بود که iWatch جدید قرار است در اکتبر رونمایی شود که با ال جی، موتورلا و سامسونگ به رقابت بپردازد.

 8. شرکت سامسونگ بیش از همه تلاش میکند تا گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ را تولید کند. اپل نیز با تولید آیفون 6 یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش بزرگ را به بازار عرضه خواهد کرد.

 9. در این تصویر 10 مثلث هم‌اندازه...

 10. تیم تحقیقاتی «اتحاد تحقیقات و فناوری ام‌آی‌تی-سنگاپور» شیوه جدیدی را برای تشخیص بیماری مالاریا با استفاده از میدان‌های مغناطیسی ارائه داده است.

 11. بر اساس پژوهشهای انجام‌شده به رهبری دانشگاه کاردیف ولز، وجود گیاهان در دفاتر اداری کارمندان را شادتر و بازدهی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

  بر اساس مطالعه جدید، غنی‌کردن یک دفتر خالی، با گیاهان می‌تواند بازدهی کارمندان را تا 15 درصد افزایش دهد.

  تیم علمی حاضر در این پژوهش اثر دفاتر کار سبز و خالی را روی کیفیت‌ هوای ‌حس‌شده توسط کارکنان و همچنین تمرکز و رضایت آن‌ها از محیط کار بررسی کرد. دانشمندان همچنین بر سطوح بازدهی آن‌ها طی ماه‌های متوالی در دو دفتر تجاری بزرگ در انگلستان و هلند نظارت کردند.

  نتایج این تحقیق نشان داد گیاهان در دفتر کار رضایت کارکنان، سطوح تمرکز و کیفیت هوای حس‌شده توسط آن‌ها را تا حد قابل‌توجهی افزایش می‌دهند. در واقع، دفتر سبز مشارکت جسمانی، شناختی و عاطفی کارمندان در کارشان را ارتقا می‌بخشد.

  این نخستین مطالعه‌ طولانی‌مدتی است که در موقعیت واقعی انجام شده و تاثیر گیاهان در دفاتر کار را بررسی می‌کند. 

 12. در دستاوردی بزرگ در جهت تولید باتریهای با عمر طولانی برای گوشی هوشمند و سایر دستگاهها، دانشمندان موسسه پلی‌تکنیک ویرجینیا موفق به طراحی باتریهای زیستی قندی شده‌اند که انرژی شیمیایی درون لایه‌های قند را بطور کامل به برق تبدیل می‌کنند.

 13. دانشمندان سوئیسی موفق به حل یک معمای قدیمی مرغ و تخم مرغی در مورد شکل پذیری سیناپسی شده‌اند که بر اساس آن، نورونها حتی در صورت ساکت بودن، در یک فعل و انفعال ارتباطی قرار می‌گیرند.

 14. در سه مطالعه مجزا، محققان موفق به شناسایی شش تنوع ژنتیکی مرتبط با بروز آب‌سیاه شدند که می‌تواند به تشخیص بموقع و درمان بهتر این بیماری منجر شود.

 15. مجموعه‌های کمک آموزشی آزمایشگاه همراه توسط یک شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری پردیس ساخته شد.

 16. بر اساس ادعای دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی، هشت کرم‌ پنیر ریز که دارای پاهایی در یک انتهایشان هستند، از صورت انسان تغذیه می‌کنند.

 17. داروی آزمایشگاهی جدید یک شرکت داروسازی سوئیسی مرگ‌های ناشی از نارسایی قلبی مزمن را در مقایسه با درمان‌های موجود تا 20 درصد کاهش داده است.

  داروی شرکت Novartis در آزمایش‌های بالینی خطر مرگ ناشی از عوامل قلبی‌عروقی و همچنین خطر بستری‌شدن به دلیل تشدید نارسایی قلبی را تا 20 درصد کاهش داد.

  داروی جدید LCZ696 نام دارد و اواخر سال جاری در بازارهای امریکا و همچنین فصل نخست سال 2015 در بازارهای اروپا عرضه خواهد شد.

  این مطالعه شامل بیش از 8400 بیمار از 47 کشور بود که به صورت تصادفی LCZ696 یا enalapril دریافت کردند. enalapril یکی از داروهای موجود در گروه مهارکننده‌های AC است که در درمان معمول نارسایی قلبی به کار می‌رود.

  پس از بررسی وضعیت بیماران به مدت 27 ماه، کاهش 20 درصدی مرگ ناشی از عوامل قلبی‌عروقی یا بستری‌شدن بیماران گزارش شد. 

 18. «مهاجمان بیگانه» وحشتناکی که در این تصاویر می‌بینید، در حقیقت باکتری‌های لانه‌گزیده در دهان و بین دندان‌ها هستند که با استفاده از میکروسکوپ الکترونی به تصویر کشیده شده‌اند.

 19. 10 شهریور 93 ساعت 9 صبح در ساختمان مرکزی کانون فرهنگی آموزش در تهران جلسه تخصصی گروه هنر با حضور همکاران گروه هنر برگزار شد.