کانون فرهنگی آموزش - قلم چی
×
جستجوی سریع پشتیبان
تعداد بازدید : آخرین مطالب ارسالی


 1. شما باید بر اساس زمان‌بندی مناسب هر چند وقت یک‌بار مطالب گذشته را تکرار کنید؛ چون به مرور زمان اطلاعات را فراموش می‌کنید. سعی کنید همیشه برنامه‌ی تکرار داشته باشید .

  1. - -
 2. سعی و تلاش شاه‌‌کلید اغلب مشکلات است. یک ضرب‌المثل قدیمی هست که می‌گوید: «خواستن توانستن است» ولی آیا فقط خواستن، ما را به آرزوهای‌مان می‌رساند؟

  اگر این شنبه و آن شنبه کنیم مطمئناً زمان بیهوده سپری می‌شود. برای به دست آوردن فرصت‌ها باید به سرعت دوید. البته تلاش دائمی ممکن است خسته‌کننده باشد و فرد را از ادامه‌ی راه باز دارد ولی باید تحمل کرد. تلاش و پشتکار نباید به گونه‌ای باشد که اوقات فراغت نداشته باشیم بلکه در کنار سعی و عمل خویش به تفریح بپردازیم و این برای روحیه‌ی شخص ضروری است.

  غیر ممکن وجود ندارد. همه چیز ممکن است اما راه‌حلی دارد که باید آن را کشف کرد تا به هدف و مقصد رسید. متأسفانه ما بعضی‌ها را خوش‌شانس و بعضی‌ها را بدشانس می‌دانیم؛ در حالی که بدشانسی را خود ما به وجود می‌آوریم. افرادی هستند که از خواب راحت و خوش‌گذرانی خویش نمی‌گذرند و بدبختی و نداری خویش را بر گردن جامعه می‌اندازند. اگر می‌خواهید به قول خودتان بدبخت نباشید و زندگی خوبی را سپری کنید هم‌اکنون بلند شوید و با عزم جدی و راسخ تلاش کنید و به موفقیت و سعادت برسید. شاید هنوز هم دیر نباشد.

   

  1. - -
 3. تابستان امسال بهترین زمان برای پیشی گرفتن است و سکویی برای پرتاب برترهاست.

  1. - -
 4. آزمون آینده: آزمون 11 مهـر آزمون 11مهـر آخرین آزمون از پروژه ی تابستان است.در آزمون های تابستان،همه ی درس های سال گذشته و نیمی از درس‌هاي سال جدید را مطالعه کردید. 278- شرکت در آزمون های تابستان برای شما چه فایده ای داشته است؟ 1) در تابستان هم درس های پارسالم را دوره کردم و هم درس ریاضی سال جدید را پیش خوانی کردم. 2) در تابستان هم درس های پارسالم را دوره کردم و هم درس علوم سال جدید را پیش خوانی کردم. 3) در تابستان علاوه بر دوره ی درس های پارسال،درس های ریاضی و علوم سال جدید را هم پیش خوانی کردم. 4) در تابستان فقط درس های پارسالم را دوره و مرور کردم. خودتان راضی هستید؟ 279- آیا شما از کار خودتان در تابستان امسال راضی هستید؟ 1) بله،کاملا 2) بله،تا حدودی 3) خیر،از کار خودم راضی نیستم.

 5. وقتی دیگران نمی خوانند یکی از دلایل موفقیت و پیشرفت دانش آموزان کانون این است که وقتی دیگران درس نمی خوانند،آن ها از وقت شان به خوبی استفاده می کنند. 267- شما برای بازه ی زمانی 28 شهریور تا 11 مهر چه برنامه ای دارید؟ 1) مبحث هایی را که در طول تابستان از برنامه عقب افتادم،مطالعه می کنم. 2) در این بازه ی زمانی به مسافرت می روم و خودم را برا ی سال تحصیلی آماده می کنم. 3) به تازگی ثبت نام کرده ام و برای رساندن خود به دانش آموزان دیگر،از این زمان استفاده می کنم. 4) برنامه ای ندارم. کتـاب زرد عمومی و پایه 268- آیا شما برای آزمون امروز کتاب زرد عمومی و پایه را مطالعه کرده اید؟ 1) بله،به طور کامل 2) بله،تا حدودی 3) خیر،هنوز مطالعه نکرده ام. 4) کتاب زرد عمومی و پایه ندارم.

 6. verb+preposition

  3 ساعت قبل

  (talk/speak to sombody (with also possible but less usual

  listen to...

   we spend the evening  listening   to music(not listening music)

   write (a letter)to..

  i wrote to the hotel complaining about the poor service we had received

  apologise to sombody (for...)

  they apologised to me for what happened(not  they apologised me) 

   explain something to sombody

  can you explain this word to me?(not explain me this word )

  explain/describe(to somebody )what/how /why...

  i explained to them why i was worried.(not i explained them)

  let me describe to you what i saw.(not let me describe you) 

   

 7. دانش‌آموزان عزیز رشته ریاضی  و تجربی

  فصل جریان الکتریکی ( فیزیک سال سوم) از فصل‌های مهم این کتاب است و به طور متوسط هر ساله 3 سؤال کنکور را

  به خود اختصاص می دهد.

  در فایل پیوست نکاتی را که در حل مسائل این فصل به شما کمک خواهد کرد، جمع بندی و لیست کرده ایم.

  فایل ضمیمه را دانلود کنید. 

  1. - -
 8. آزمون 11 مهر :آزمون تعیین سطح آزمون 11 مهــر آزمون مهمی است.هم درس هایی را که در تابستان خوانده اید،جمع بندی می کنید و هم این که تعیین سطح می شوید. 266- آیا در آزمون11 مهر با آمادگی کامل شرکت خواهید کرد؟ 1) با مطالعه ی کافی شرکت می کنم. 2) تا حدودی مطالعه خواهم کرد. 3) بدون مطالعه شرکت خواهم کرد. 4)وقتی دیگران نمی خوانند یکی از دلایل موفقیت و پیشرفت دانش آموزان کانون این است که وقتی دیگران درس نمی خوانند،آن ها از وقت شان به خوبی استفاده می کنند. 267- شما برای بازه ی زمانی 28 شهریور تا 11 مهر چه برنامه ای دارید؟ 1) مبحث هایی را که در طول تابستان از برنامه عقب افتادم،مطالعه می کنم. 2) در این بازه ی زمانی به مسافرت می روم و خودم را برا ی سال تحصیلی آماده می کنم. 3) به تازگی ثبت نام کرده ام و برای رساندن خود به دانش آموزان دیگر،از این زمان استفاده می کنم. 4) برنامه ای ندارم.

 9. مهم‌ترین منبع مطالعاتی شما کتاب درسی است و هیچ سؤالی خارج از متن کتاب درسی شما طرح نمی‌شود.

  مهم‌ترین منبع بعدی شما کتاب خودآموزی است که حاصل 5 آزمون و فقط برای خود شماست.

  منابع بعدی شما منابعی هستند که کانون به شما پیشنهاد داده است: کتاب تابستان، کتاب اشتباهات متداول، کتاب زرد عمومی و دفترچه‌های آزمون‌های قبلی شما

  دانش‌آموزان عزیز! حتماً این منابع را در برنامه‌ی خود بگنجانید و برنامه را از همین الان تنظیم کنید.

  1. - -
 10. آزمون امروز:آزمون جمع‌بندي در آزمون‌هاي قبلي،هر بار كتاب‌هاي پارسال را امتحان داديد.امروز از كتا‌ب‌هاي پارسال را امتحان خواهيد داد و اين يك جمع‌بندي است.

 11. اگر چه همیشه تلاش و سخت‌کوشی دانش‌آموزان نقش مؤثری در موفقیت‌های آموزشی آن‌ها دارد، اما نمی‌توان از نقش تأثیرگذار مادران و پدران چشم‌پوشی کرد. گفت‌وگو با بسیاری از دانش‌آموزی که موفقیت آموزشی کسب کرده‌اند نشان می‌دهد که همراهی خانواده مسیر پیشرفت را برای‌شان هموار کرده است.

  امسال که فرزندتان می‌خواهد سال تحصیلی را آغاز کند، همراهی‌تان را با او بیش‌تر کنید. چند کار کوچک شما می‌تواند در پیشرفت تحصیلی فرزندتان تأثیرگذار باشد:

  - فرزندتان را تا مدرسه همراهی کنید.

  - هر روز چند دقیقه با فرزندتان درباره‌ی مدرسه‌اش گفت‌وگو کنید.

  - هر روز نقاط قوت فرزندتان را به او یادآوری کنید.

   

 12. دانش‌آموزان گروه دبستان و متوسطه‌ی اول برای این‌که بتوانید اشکالات و اشتباهات خود یا حتی سؤال‌های خیلی سختی را که درست جواب داده‌اید از روزهای آزمون به یاد داشته باشید بهترین کار، نوشتن این گونه سؤال‌ها در کتاب خودآموزی در روز‌های بعد از آزمون است تا علاوه بر این‌که برای خودتان کتاب می‌نویسید موارد مهمی را که نوشته‌اید هرگز فراموش نکنید.  

  پیشنهاد می‌شود در کنار کتاب خودآموزی که در آن سؤال‌های اشتباه یا مهم خود را در آن می‌نویسید بهتر است یک دفتر نقاشی با نام "نقاشی خودآموزی" یا هر نامی که دوست دارید برای آن بگذارید. حالت‌ها،  قیافه، کارهای درست یا اشتباهی که در روز آزمون، قبل از آزمون و بعد از آزمون دادن و خیلی چیزهای دیگر را نقاشی کنید و آن‌ها را با رنگ‌های جالب و دلخواه خودتان رنگ کنید.

  هر آزمون دو نقاشی بکشید: یکی قبل از آزمون دادن و یکی بعد از آزمون دادن

  منتظر نقاشی‌های خوب شما هستیم.

     

  1. - -
 13. هر یك از این دایره‌ها ...

 14. تيم ملي واليبال ايران در چهارمين و آخرين ديدار دور دوم رقابت هاي قهرماني مردان جهان موفق به شکست صربستان شد تا با 15 امتياز در رتبه دوم جدول گروه E قرار گيرد و با توجه به نتیجه شاگردان ولاسکو مقابل آمریکا به مرجله بعد رقابتها صعود کردند

 15. پاسخ کاظم قلم چی به سوالات دانش آموزان در 23 شهریور را در زیر بخوانید...

  1. - -
 16. صحبت های زهرا نعمتی را در زیر بخوانید....

  1. - -
 17. مصاحبه با دانش آموزان برتر و صحبت های کاظم چی را در زیر بخوانید...

  1. - -
 18. صحبت های آرین احمدی را در مورد ویژگی های برنامه راهبردی کانون در زیر بخوانید...

  1. - -
 19. به گزارش "ورزش سه"، در حقیقت در طول تاریخ هرگز رئال پس از شکست در دو تا از سه بازی اول به قهرمانی دست پیدا نکرده است. آخرین باری که رئال دو تا از سه بازی آغازین خود را باخت در فصل 06-2005 بود که رئال در هفته اول مقابل کادیز پیروز شد اما در خانه مقابل سلتا (2-3) و در زمین اسپانیول (1-0) شکست خورد. در پایان آن فصل ، رئال مادرید با فاصله دوازده امتیاز نسبت به بارسا در رده دوم قرار گرفت. لوکزمبورگو و لوپز کارو مربیان رئال در آن سال بودند.

  فقط چهار بار در طول تاریخ پس از شکست در دو تا از سه بازی اول فصل در پایان موفق به قهرمانی شده اند. بارسلونا در فصل 74-1973 پس از آن دو شکست دیگر تا پایان فصل نباخت تا قهرمان شود. والنسیا در فصل 71-1970 ، اتلتیک در فصل 31-30 و بارسا در فصل 29-28 موفق به جبران شروع بد فصل خود شدند.