کانون فرهنگی آموزش - قلم چی
×
تعداد بازدید : آخرین مطالب ارسالی


 1. انسان‌های موفق و سخت‌کوش، افرادی هستند که از هر فرصت بهترین استفاده را می‌برند. این سؤال برای هر داوطلب پیش می‌آید که چگونه برنامه‌ریزی کند تا مانند انسان‌های موفق باشد.

  1. - -
 2. موفقیت

  1 ساعت قبل

  در مسیر خود به سوی موفقیت، حواستان را جمع کنید و ببینید آیا برنامه‌ای که در پیش گرفته‌اید خوب عمل می‌کند یا خیر. به حاصل کارهای‌تان دقت کنید. پیگیر باشید و بدانید که افراد موفق زمانی که متوجه می‌شوند آن‌چه انجام می‌دهند فایده‌بخش نیست، فوراً راه دیگری را برای رسیدن به مقصد انتخاب می‌کنند.

  1. - -
 3. در سال 1348 توسط زنده ياد سيد حسين فلاح نوشيرواني با اهداء شانزده هکتار زمين و يازده هزار متر مربع فضاي آموزشي اين مجموعه تأسيس گرديد.

 4.  
  پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران و در اجراي سياست تعميم و گسترش دانشگاه ها ، هيئت تخصصي پزشكي اعزامي وزارت  فرهنگ و آموزش عالي به منطقه مازندران شهر بابل موافقت خود را به ايجاد مركز علوم پزشكي در اين شهر اعلام كرد. با تلاش مسئولان و مردم متدين و ايثارگر بابل با تمام امكانات خود از بذل سرمايه هاي مادي و معنوي و با تلاش شبانه روزي و بي وقفه راه اندازي دانشكده را تسريع نمودند تا سرانجام در سال 1362 دانشگاه تاسيس شد. پس از تلاش گسترده در تاريخ 22 بهمن سال 1364 اولين دوره دانشجوي پزشكي به تعداد 50 نفر از طريق آزمون سراسري پذيرش شده و دانشكده با حضور وزير فرهنگ و آموزش عالي وقت عملاٌ كار خود را آغاز نمود. با تصويب قانون تشكيل وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي و انتزاع دانشكده هاي گروه پزشكي از وزرات فرهنگ و آموزش عالي و الحاق به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي سازمان مركزي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در محوطه دانشگاه استقرار يافت. پس از چند سال سازمان مركزي به ساري منتقل شد و بعداز پيگيريهاي متعدد دو دانشگاه علوم پزشكي بابل و علوم پزشكي مازندران بصورت مستقل به فعاليت خودشان ادامه دادند.
   
  در حال حاضر دانشگاه علوم پزشكي با مساحت در حدود 400000 مترمربع داراي پنج دانشكده (پزشكي ، پيراپزشكي ، پرستاري و مامايي آمل و پرستاري و مامايي رامسر) و گروه پرستاري و مامايي بابل و هفت بيمارستان آموزشي درماني ، 281 اعضاي هيات علمي و بيش از 2200 دانشجو ميباشد.
   
   
  برای دریافت اطلاعات بیشتر فایل ضمیمه را دانلود کنید.    

 5. دانشگاه محقق اردبيلي در بين دانشگاههاي تازه تاسيس و در حال توسعه كشور، بر حسب شاخص هاي آموزش عالي بيش تر ين امتياز را كسب نموده است.

 6. دانشگاه علوم پزشكي اردبيل در سال 1372 با پذيرش 86 دانشجو در رشته هاي پزشكي ، پرستاري ، مامايي و كارداني علوم
  .آزمايشگاهي تاسيس گرديد
  دانشكده پزشگي اين دانشگاه در سال 1372 با پذيرش تعداد 36 دانشجو در محل بيمارستان بوعلي تشكيل و آغاز به كار كرد و در
  .سال 1375 به ساختمان اصلي نقل مكان نمود
  آموزشكده پيراپزشكي نيز در سال 1375 فعاليت آموزشي خود را آغاز نمود.آموزشكده بهداشت در سال 1375 وابسته به دانشكده
  .پزشكي و پيراپزشكي بود كه در سال 1378 از دانشكده هاي مذكور منفك شده است
  دانشكده پرستاري و مامايي نيز ، همزمان با دانشكده پزشكي در سال 1372 در محل بيمارستان بوعلي فعاليت آموزشي خود را
  .آغاز نمود
  دانشكده پرستاري و مامايي خلخال نيز در سال 1372 افتتاح و با پذيرش 20 نفر دانشجو در رشته كارشناسي پرستاري فعاليت
  . آموزشي خود را آغاز نمود
  دوره هاي شبانه دانشگاه علوم پزشكي اردبيل نيز در مهر ماه 1374 تاسيس و از طريق آزمون سراسري نسبت به پذيرش
  دانشجويان در رشته هاي پرستاري، مامايي، راديولوژي، هوشبري واتاق عمل اقدام نمود.
   
  برای دریافت اطلاعات بیشتر فایل ضمیمه را دانلود کنید.    

 7. در سال 1350 تعدادي از اساتيد دانشگاه تهران و دانشسراي عالي سابق، مقدمات تاسيس يك موسسه آموزش عالي خصوصي را در اراك ايجاد
  نمودند.در مهرماه همان سال فعاليت اين واحد آموزشي در چهار رشته فيزيك، شيمي، زيست شناسي، زبان و ادبيات فارسي با پذيرش 450
  .دانشجو به نام مدرسه عالي مرجان در محل استيجاري آغاز شد
  اين موسسه در اواخر سال 1351 با نام مدرسه عالي علوم اراك وابسته به دانشگاه تربيت معلم تهران و با مديريت دولتي فعاليت خود را ادامه داد
  .و در آذرماه سال 1368 اين موسسه به طور مستقل و با عنوان دانشگاه تربيت معلم اراك فعاليت خود را پي گرفت
  در سال 1375 با تصويب طرح جامع (دانشگاه تربيت معلم )به (دانشگاه اراك) تغيير يافت. طرح جامع دانشگاه اراك با مساحت 382 هكتار شامل
  پنج دانشكده علوم پايه، ادبيات و علوم انساني، كشاورزي و منابع طبيعي، هنر معماري و فني ومهندسي ادامه يافت و همچنين امكانات جانبي
  شامل سالن ورزشي، سلف سرويس، مسجد، فضاي سبز. ودر حال حاضر دانشكده هاي علوم پايه،ادبيات و علوم انساني، كشاورزي و منابع طبيعي
  .وفني و مهندسي فعال مي باشد

   
  برای دریافت اطلاعات بیشتر فایل ضمیمه را دانلود کنید.    

 8. دانشگاه يزد در 22 بهمن سال 1367 با يك رشته تحصيلي و 40 نفر دانشجو شروع به كار كرد . در سال تحصيلي 93
  14150 نفر دانشجو در 12 دانشكده و 46 گروه آموزشي اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند.
  در حال حاضر دانشگاه يزد با 373 نفر عضو هيأت علمي ، 400 نفر كا در اداري ، 62 رشته مصوب كارشناسي، 80 گرايش
  كارشناسي ارشد و 36 گرايش دكترا يكي از بزرگترين دانشگاه هاي كشور است.
  دانشگاه يزد از نظر كمي و كيفي در سالهاي اخير رشد قابل توجهي داشته و به عنوان يكي از دانشگاه هاي مطرح خارج از تهران
  شناخته مي شود. انتشار مقالات علمي، ايجاد پژوهشكده هاي متعدد، چاپ و انتشار كتب متعدد، پذيرش بالاي دانشجويان اين دانشگاه
  در مقاطع بالاتر از جمله افتخارات اين دانشگاه است.
  فضاي فيزيكي دانشگاه نيز داراي توسعه چشمگيري بوده است. در حال حاضر از سايت 350 هكتاري دانشگاه ، حدود 150 هكتار
  آماده سازي و حدود 30 . هكتار فضاي سبز ايجاد شده است. همچنين بيش از 240000 مترمربع ساختمان آموزشي، كمك آموزشي،
  خوابگاهي، ورزشي، اداري و ساير فضاهاي بهره برداري شده و در دست ساخت دارد.
  اين دانشگاه از امكانات رفاهي كامل نظير خوابگاه هاي دختران و پسران، سال نهاي ورزشي، استخر، كتابخانه و آمفي تئاتر و سالن هاي
  غذاخوري برخوردار است. بهره مندي از فضاي سبز دل انگيز و شاداب از جمله ويژگي هاي اين مجموعه است كه در قلب كوير ايران زمين
  مزيت جذابي به شمار مي رود.
   
   
   برای دریافت اطلاعات بیشتر فایل ضمیمه را دانلود کنید.   

 9. برای اولین بار محققین موفق شده اند که در حیوانات شبه انسان(میمون ها) بافت استخوانی جدیدی را با استفاده از سلول های بنیادی پرتوان القا شده توليد كنند.

 10. برخی از والدین دانش‌آموزان دبستانی و راهنمایی، تصور می‌کنند شرکت در آزمون‌ها و آمادگی برای کنکور، برای فرزندان آن‌ها خیلی زود است و به مرور زمان باعث خستگی و دلزدگی آن‌ها از درس می‌شود؛ ولی هدف کانون تنها آمادگی دانش‌آموزان برای کنکور نیست، بلکه آماده شدن برای کنکور تنها یکی از اهداف کانون است. از جمله مزایای برنامه‌های کانون برای دانش‌آموزان دبستانی و راهنمایی این است که از سنین پایین آن‌ها را با برنامه‌ریزی، مدیریت زمان و شناسایی توان مطالعاتی خود آشنا می‌کند و با مرور مطالب درسی و شرکت در آزمون‌ها هر دو هفته یک‌بار درس‌های خود را به صورت عمقی یاد می‌گیرند و با استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی، به دانش‌آموز کمک می‌کند درس‌های خود را خوب یاد بگیرد. هم‌‌چنین مسایل را بازتر و گسترده‌تر می‌کند و دانش‌آموزان را به فعالیت وامی‌دارد تا فکر و خلاقیت بیش‌تری به خرج بدهند و تلاش بیش‌تری برای یادگیری انجام بدهند و باعث پیشرفت تحصیلی آن‌ها می‌شود. چه بهتر که از همین سنین کودکی با تست زدن و تکنیک‌های تست زدن و مدیریت زمان آشنا شوند و نگرانی را در سال‌های آینده در خود از بین ببرند و چه‌بسا بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستانی به دلیل نداشتن توانایی تست زدن، مدیریت زمان و نگرانی،به نتیجه‌ی لازم نرسیده‌اند. چه خوب که فرزندان خود را در سن پایین به صورت عمقی با این مسایل آشنا کنیم و به صورت آهسته و پیوسته پیش برویم و از لحاظ فیزیکی و روحی آن‌ها را آماده کنیم تا در سال‌های آینده جزء افراد موفق باشند.

  1. - -
 11. بر اساس نتایج تازه ترین تحقیقات دانشمندان کشورمان، نوشیدن چای بسیار داغ خطر ابتلا به انواع سرطانهای ناحیه حلق و حنجره را افزایش می دهد، نتایج تحقیقات پژوهشگران ایرانی نشان می دهد افرادی که عادت دارند چای بسیار داغ بنوشند، در مقایسه با افرادی که نوشیدن چای خنکتر را ترجیح می دهند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطانهای مری و حنجره قرار دارند…

 12. دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی ایران در سال ۱۳۵۳ واقع در بزرگ‌ترین قطب صنعتی کشور، در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال غربی اصفهان و شمال شرقی خمینی شهر، در دامنه کوه سیدمحمد در زمینی به وسعت ۲۳ میلیون متر مربع احداث شد.

 13. تلاش مستمر و همراه با پشتکار و سماجت و داشتن نرمش در تعقیب هدف‌ها سرانجام شما را به خواسته‌های‌تان خواهد رساند؛ اما تا کنون کسی به صرف داشتن "علاقه" به هدف نرسیده است.

  1. - -
 14. محققان آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور به دنبال استفاده از نانوذرات برای افزایش ظرفیت ذخیره‌ی انرژی برای خودروهای هیدروژنی هستند.

 15. محققان ترکیه‌ای لامپ‌های ارزان‌قیمت را با بطری‌های دورانداختنی آب و دیگر مایعات طراحی کردند.

 16. محققان چینی با استفاده از نانوساختارهای فلزی موفق به تولید ابزاری شدند که نور خورشید را جذب و ذخیره‌سازی می‌کند. همچنین این ابزار به صورت یک حسگر قادر به شناسایی سطح گلوکز است.

 17. به تازگی دانشمندان دانشگاه جان ‌هاپکینز آمریکا از قهوه‌ ‌سبز نوعی ماده به ‌دست آورده‌اند که باعث می‌شود در کمک به سوزاندن چربی‌های اشباع‌ شده در کبد و از ‌بین‌ بردن آنها مورد استفاده قرار گیرد.

 18. پژوهشگران با اچ کردن سطح نانوذرات کاتالیستی، سطح آن‌ها را به گونه اصلاح کردند که بتوان رفتار کاتالیست‌ها را با طیف‌سنجی رامان افزایش یافته (SERS) مورد مطالعه قرار داد.

 19. موشک سنگین Ariane 5 ES حامل پنجمین و آخرین کپسول باری رباتیک آژانس فضایی اروپا (ESA)، امروز چهارشنبه راهی ایستگاه فضایی شد.

 20. محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) روش جدیدی را ابداع کرده‌اند که امکان ارائه قابل اعتماد‌ترین پیش‌بینی‌ها بدون نیاز به حجم وسیعی از داده‌ها را فراهم می‌کند.