کانون فرهنگی آموزش - قلم چی
×
تعداد بازدید : آخرین مطالب ارسالی


 1. همه‌ی این‌ها را گفتم تا شما را به سمت انتخاب مسیرهای رسیدن به موفقیت با توجه به شرایط خود ترغیب کنم و لازمه‌ی این کار داشتن برنامه است. برنامه‌ریزی مهم‌ترین عنصر موفقیت شماست.

  1. - -
 2. لحظه به لحظه همراه با ما از مطالب جلسه برترها آگاه شوید...

  1. - -
 3. در مطالعه‌ی درس‌ها مهم‌تر از یادگیری، نوع و میزان یادگیری است؛ یعنی دانش‌آموز درس‌ها را برای پاسخ‌گویی روز بعد در مدرسه یاد گرفته یا کل مطلب را متوجه شده و آن را به حافظه‌ی بلندمدت خود فرستاده است!

  اگر اصول یادگیری صحیح رعایت شود مطمئناً درس‌های خوانده‌شده نه تنها فراموش نمی‌شوند بلکه می‌توان از آن‌ها برای هم‌خوانی مطالب دیگر نیز بهره برد. راهکار مناسب برای مطالعه‌ی صحیح، مفهومی خواندن است. در این روش دانش‌‌آموز باید به مفهوم مطلب پی ببرد. این مورد به ویژه در دانش‌آموزان دوزبانه اهمیت دارد که با تکرار مطالب به زبان خود آن را بهتر می‌فهمند. توضیح و تشریح از کلیدهای مطالعه‌ی مفهومی است؛ هم‌چنین توضیحات تکمیل‌کننده‌ی هر مبحث، هم‌خوانی مطالب، توجه به آموخته‌های قبلی، تشریح کامل مطالب و حل تمرین‌های تشریحی همگی روش‌های موفق مطالعه هستند.

  حل تمرین‌های تشریحی باعث می‌شود دانش‌آموز مطالبی را که خوانده، در ذهن خود جابه‌جا کرده و از بین آن‌ها پاسخ صحیح را بیابد که نتیجه‌ی آن تفهیم کامل مطالب است.

  موفقیت در یادگیری زمانی حاصل می‌شود که دانش‌آموز درس را کامل بفهمد و یاد بگیرد، نه صرفاً حفظ کند و در خاطر داشته باشد.

  1. - -
 4. سطح دشواری آزمون 10 مرداد 93 را از نگاه دانش آموزان اینجا مشاهده کنید و نظرات خود را ارسال کنید....

 5. بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۳ در پنج گروه آزمایشی روز یکشنبه ۱۲ مردادماه اعلام می‌شود.

 6. در کنار آزمون و نتایجی که می‌گیرید باید آن را تحلیل کنید و نکات آن را برای خود جمع‌آوری کنید.

  1. - -
 7. مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور زمان اعلام نتایج آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری نیمه متمرکز رااعلام کرد.

  حسین توکلی گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته 93 و آزمون ورودی دوره دکترا (PHD) نیمه متمرکز 93 در هفته اول شهریور 93 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام خواهد شد.

  وی بااشاره به تمدیدمهلت ثبت‌نام آزمون کاردانی فنی حرفه‌ای تا 12 مرداد اظهارکرد: ظرفیت این پذیرش برای این دو دوره جمعا 274 هزار و 700 نفر است که 117 هزار و 805 نفر برای گروه صنعت، 23 هزار و 500 نفر برای گروه کشاورزی، 96 هزار و 300 نفر برای گروه مدیریت و خدمات اجتماعی و37 هزار و 95 نفر برای گروه فرهنگ و هنر پذیرش می‌شوند.

 8. چندی پیش در ابتدای کتابی مطالعه می‌کردم که اگر شخصی رفتگر نامیده می‌شود، باید همان‌گونه خیابان‌ها و معابر را جارو کند که میکل آنژ نقاشی می‌کرد، بتهوون سمفونی می‌ساخت و شکسپیر شعر می‌سرود. او باید آن‌گونه خیابان‌ها را جارو کند که تمام موجودات آسمانی و زمینی مکثی کنند و بگویند این‌جا رفتگری کار می‌کرد که کارش را خوب انجام می‌داد.

  شغل شما در حال حاضر درس خواندن است. آیا آن را چون بتهوون و شکسپیر و میکل آنژ انجام می‌دهید؟ اگر پاسخ مثبت است، بسیار عالی است اما اگر فکر می‌کنید از این وضعیت فاصله دارید سعی کنید از همین تابستان با شناخت و تقویت عادات مطالعاتی مثبت و شناخت و حذف عادات مطالعاتی منفی خود، از خود میکل آنژی بسازید که به بهترین حالت، آینده و سرنوشت تحصیلی شما را نقاشی می‌کند؛ آن کسی شوید که روزگاری رؤیایش را داشتید.

  1. - -
 9. ما باید شناخت درستی از خود و بدنمان داشته باشیم. هرچند رقابت مفید و سازنده، عالی است و می‌توان از نکات مثبت دیگران الگو گرفت اما هر نوع الگوبرداری هم مفید نیست و چه‌بسا ممکن است ضرر هم داشته باشد.

  1. - -
 10. مربي جوان و خوش اخلاق واليبال ايران دارفاني را وداع گفت.

 11. به جای چند برنامه، یک برنامه‌ی واحد داشته باشید؛ یعنی یک برنامه‌ی کنکور آزمایشی که با سیستم و برنامه‌ی مدرسه شما هماهنگ باشد. برنامه‌ی راهبردی کانون با بهترین ایستگاه‌‌های جبرانی، بهترین برنامه‌ی هماهنگ با درس‌های پایه و مدرسه‌ی شماست.

  1. - -
 12. صحبت های مازیار شیروانی مقدم را در زیر بخوانید...

  1. - -
 13. این روزهای تابستانی که درس خواندن را آغاز کرده‌اید، نگاهی به دفتر برنامه‌ریزی‌تان بیندازید. هفته‌های گذشته را ورق بزنید و ببنید که در روزهایی که گذشته است چه‌قدر درس خوانده‌اید و چه‌قدر برای رسیدن به هدفتان تلاش کرده‌اید.

  این نگاه کردن‌‌ها به دفتر برنامه‌ریزی انگیزه‌ی شما را زیاد می‌کند؛ چون در زمانی که معمولاً دیگران درس نمی‌خوانند شما درس خوانده‌اید آن‌هم با برنامه. در این روزها می‌دانید که چه خوانده‌اید و چه کارهایی انجام داده‌اید و امیدوار هستید که در روزهای بعد کارهای خوبتان را تکرار کنید و کارهایی که نیاز به اصلاح دارد را مورد بازبینی قرار دهید و احیاناً روش‌تان را تغییر بدهید.

  این روزهای گرم تابستانی نگاهی به دفتر برنامه‌ریزی‌تان بیندازید و خوشحال باشید که توانسته‌اید عملکردی مثبت داشته باشید. خوشحال باشید که اگر به همین طریق ادامه بدهید، رسیدن به هدفتان دور از دسترس نخواهد بود و شما حتماً می‌توانید پیشرفت کنید.

  1. - -
 14. نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد: سرعت راه رفتن افراد و میزان شکایتی که از ضعف در قدرت حافظه خود دارند می‌تواند در تشخیص اولیه بیماری زوال عقلی کمک کننده باشد.

  متخصصان دانشگاه یشیوا در این بررسی جدید به مطالعه روی حالت حرکت افراد پرداخته و پرسش‌های کوتاهی را در مورد توانایی شناختی آنان مطرح کردند.

  محقق ارشد این مطالعه گفت: با این شیوه می‌توانیم افراد بیشتری را که در معرض ابتلا به زوال عقلی هستند شناسایی کنیم چرا که به انجام آزمایش‌های پیچیده نیازی ندارد و لازم نیست توسط یک متخصص اعصاب تشخیص داده شود.

  در این بررسی محققان به مطالعه روی 22 تحقیق که مجموع 4812 نفر در آن‌ها شرکت داشتند پرداخته و توانایی راه رفتن در آنان را مورد بررسی قرار داده و این روند را مدت 12 سال ادامه دادند تا مشخص شود کدام یک از آنان به زوال عقلی مبتلا شده‌اند.

  به گزارش ایسنا به نقل از خلیج تایمز، به گفته محققان افرادی که در توانایی شناختی و حرکتیشان مشکل وجود داشت دو برابر بیش از افراد دیگر در معرض ابتلا به زوال عقلی بودند.

 15. پزشکان در بررسی‌های خود تاکید کردند: تغذیه با شیر مادر در دوران نوزادی خطر بروز التهاب مزمن در فرد را کاهش می‌دهد.

 16. در آزمون‌های تابستانِ کنکوری‌ها، برنامه‌ی راهبردی اندکی متفاوت است. توجه به درس‌های سه پایه و اختصاص دادن زمان کافی به هر کدام لزوم داشتن برنامه‌ی منظم و منسجم را چند برابر می‌کند.

  1. - -
 17. ‌محققان دریافتند افرادی که پازل، جدول و انواع دیگر بازی های فکری را انجام می دهند عملکرد بهتری در یادگیری، آزمون و پردازش اطلاعات دارند و باعث کند شدن روند بیماری آلزایمر می شود.

 18. دانشگاه سمنان به عنوان بزرگترین دانشگاه جامع و مادر استان متولی نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان می باشد .از زمانی که اولین مرکز آموزش عالی در شهر سمنان فعالیت خود را آغاز کرد ،بیش از 38 سال می گذرد .(مدرسه عالی تکنولوژی سمنان ) به عنوان اولین مرکز آموزش عالی در سال 1353 در سمنان بنا شد .این مرکز آموزشی عالی به صورت هیات امنایی ،با زیر بنایی بالغ بر 5000 متر مربع در 7 رشته کاردانی با 580 دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد . فعالیت این مرکز به همین صورت تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت .پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که تصمیم به گسترش فعالیت های این مدرسه عالی گرفته شد .در همین راستا این مرکز در دو رشته کارشناسی الکترونیک وعمران دانشجو پذیرفت وبا توسعه نسبی در سال 1367 به( مجتمع آموزش عالی سمنان ) تبدیل شد ونهایتا سال 1372 سالی بود که این مجتمع با گسترش ملموس وچشمگیر فعالیت های خود از جمله افتتاح دانشکده های مهندسی ،تربیت دبیر و دامپزشکی به (دانشگاه سمنان) ارتقاءیافت .

 19. منصور شادمهر، مسئول نمایندگی کانون در شهرضا است که دستی هم در شعر و ادب دارد. او می‌نویسد و شعر می‌گوید. تاکنون شعرهای زیادی از ایشان در حوزه‌ی آموزشی در مجله‌ی آزمون چاپ شده است.

  1. - -
 20. دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال 87 راه اندازی شده است. در تاریخ 20/6/87، شورای گسترش و برنامه ریزی کشور موافقت قطعی خود را برای تاسیس دانشکده پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اعلام نمود