کودکان فقط به دیابت نوع اول مبتلا می‌شوند

کودکان برخلاف بزرگسالان به دیابت نوع دوم مبتلا نمی‌شوند و تنها روش درمان این بیماری استفاده از انسولین و مواد غذایی مانند خرمای خشک و شکلات می‌باشد.

کودکان فقط به دیابت نوع اول مبتلا می‌شوند

دکتر آرش قنبری متخصص غدد در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:دیابت کودکان تنها از نوع دیابت نوع اول است که با دیابت بزرگسالان متفاوت است که معمولا بصورت مادرزادی انتقال پیدا می‌کند.

وی افزود: بیماری دیابت در کودکان علائم اولیه‌ی خاصی ندارد، بنابراین والدین باید کودکان خود را نزد پزشک متخصص ببرند و در صورت طبیعی نبودن قند کودک باید اقدامات اولیه را انجام دهند، زیرا کودک در حالت طبیعی باید میزان قند خونش بین 80 تا 95 میلی گرم در دسی لیتر داشته باشد ولی در صورت بالاتر بودن باید به پزشک معالج مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: کودک بیمار با توجه به اینکه در سن رشد قرار گرفته اما محدودیت‌هایی از نظر میزان کالری، پروتئین و کربوهیدرات در رژیم غذایی آنها وجود دارد.

قنبری در پایان گفت: کودکانی که به بیماری دیابت مبتلا هستند به دلیل خطر افت قند خون باید از موادی مثل خرما خشک و شکلات استفاده کنند و از مصرف غذاهای پر کالری و موادی که قندهای ساده دارند، اجتناب کنند.

منبع :