چرا هنرستان را انتخاب کردم؟

دانش‌آموزان در پایان مقطع اول دبیرستان در مقابل یک انتخاب مهم قرار می‌گیرند که اهمیت بسیار زیادی دارد و سرنوشت تحصیلی، شغلی و اجتماعی آن‌ها را در آینده رقم خواهد زد.

چرا هنرستان را انتخاب کردم؟

دانش‌آموزان در پایان مقطع اول دبیرستان در مقابل یک انتخاب مهم قرار می‌گیرند که اهمیت بسیار زیادی دارد و سرنوشت تحصیلی، شغلی و اجتماعی آن‌ها را در آینده رقم خواهد زد.

آن‌ها باید تصمیم بگیرند که بر اساس وضعیت تحصیللی، علاقه، امکانات و توانمندی‌ها و... در کدام شاخه‌ به ادماه ی تحصیلی بپردازند.

بسیاری از دانش‌آموزان موفق و سخت‌کوش اول دبیرستانی در این مقطع هنرستان (شاخه‌ی فنی و حرفه‌ای و هم‌چنین کار و دانش) را انتخاب می‌کنند. آن‌ها دلایل قانع‌کننده‌ای برای خود دارند که خواندنی است؛ مخصوصاً اگر بدانیم که همه‌ی این‌ها در پایان توانستند رتبه‌های یک‌رقمی را در کنکور هنرستان کسب کنند. این گزارش را حتماً بخوانید.


محسن شریفی، رتبه‌ی 3 صنایع فلزی از مشهد

به چه دلیل هنرستان را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کردی؟

دلیلی که باعث شد به هنرستان بیایم موضوع کار بود. من به مدت سه سال روزهای پنج‌شنبه و جمعه‌ و تابستان‌ها در زمینه‌ی نصب نمای کامپوزیت کار می‌کردم. من حتی روزهای قبل از کنکور روی داربست می‌رفتم و کار می‌کردم. من از بچگی به‌ کارهای عملی مخصوصاً جوشکاری خیلی علاقه داشتم. مدیر مدرسه‌ام هم خیلی تشویقم کردند برای انتخاب این رشته.

دوست داری چه شغلی داشته باشی؟

دوست دارم یکی از بهترین‌ مهندسان ساخت اسکلت شوم و بزرگ‌ترین پروژه‌های ساختمان ایران را اجرا کنم و منشأ اشتغال‌زایی شوم و کارآفرینی داشته باشم.


عباس صلاتی، رتبه‌ی 2 ساختمان از آران و بیدگل

چه شد که به هنرستان آمدی؟

وقتی سال دوم می‌خواستم انتخاب رشته کنم اطرافیانم می‌گفتند رشته‌‌های نظری بهتر است اما وقتی تحقیق بیش‌تری کردم متوجه شدم رشته‌های هنرستان موفقیت بیش‌تری به‌ همراه خواهد داشت.

چه شد که رشته‌ی ساختمان را انتخاب کردی؟

رشته‌ی ساختمان نیاز جامعه است و ساختمان‌سازی مقوله‌ای است که سال به سال رواج بیش‌تری دارد؛ بنابراین من هم به دلیل بازار کار خوبی که دارد وارد این رشته شدم.


شیما جوکار، رتبه‌ی 7 حسابداری از تهران

چه شد که این رشته را انتخاب کردی؟

من قصد داشتم یکی از رشته‌های نظری را ادامه دهم. در مقطع راهنمایی فهمیدم می‌توانم در رشته‌های فنی و حرفه‌ای موفق‌تر شوم. با تحقیق در مورد رشته‌های فنی و حرفه‌ای متوجه شدم استعدادم در حسابداری بیش‌تر است. یکی از دلایل آشنایی من با رشته‌ی حسابداری پدرم هستند. ایشان هم حسابدار هستند.

گفتی که پدرت حسابدار است. آیا تا به ‌حال در کارها به ایشان کمک کرده‌ای؟

کار ایشان طوری نبود که من بتوانم کمکی کنم اما گاهی برای آشنایی بیش‌تر من با حسابداری از من سؤال می‌کردند.