با اراده‌ها مستحق بهترین‌‌ها هستند

کنکور 91 تمام شد و اکنون نوبت ماست که خودمان را برای کنکور سال آینده آماده کنیم.

با اراده‌ها  مستحق بهترین‌‌ها هستند

با اراده‌ها مستحق بهترین‌‌ها هستند


کنکور 91 تمام شد و اکنون نوبت ماست که خودمان را برای کنکور سال آینده آماده کنیم.
دوستان دبیرستانی من! از همین الان گام‌های‌تان را محکم بردارید و هر فرصتی را غنیمت شمارید و هر آزمون را پله‌ای برای پیشرفت قرار دهید تا مانند موفق‌های کنکور 91، بعد از کنکور از خودتان رضایت داشته باشید.
کنکور امتحان اراده‌هاست؛ پس اراده‌مان را محکم کنیم. یادمان نرود که محمد استادمحمدی، رتبه‌ی 1 کنکور ریاضی 91، پدرشان را سال گذشته از دست داده بودند، اما اراده‌شان را نه!
در دین و زندگی سال دوم دبیرستان خواندیم که ارتباط عمیقی میان انسان‌ها وجود دارد و به همین دلیل تأثیرپذیری بالایی میان ما انسان‌هاست. این یعنی هر کدام از ما می‌توانیم سرمشق و الگوی دانش‌آموزان سال بعد باشیم؛ همان‌طور که امسال و سال‌های قبل کسانی انگیزه‌دهنده و الگوی ما بودند. شاید بارزترین مثال آن‌ها رستگار رحمانی‌تنها باشد که در کنکوری که گذشت، خیلی از همشهری‌های او، مدعی کسب رتبه‌های برتر کنکور بودند.
در شهر ما یعنی خمین، فرهاد حسینی، رتبه‌ی 10 منطقه‌ی 2 و رتبه‌ی 20 کشوری را در رشته‌ی ریاضی کنکور 91 کسب کرد که حتماً برای خیلی از ما، دانش‌آموزان شهر خمین انگیزه ایجاد می‌کند.

 با اراده‌ها  مستحق بهترین‌‌ها هستند

 از حالا یادمان باشد که انگیزه‌دهنده‌ها در کنکور سال‌های آینده ما هستیم.
خوانده‌ایم هر کس وظیفه‌اش را به درستی انجام دهد و به خداوند توکل کند، خداوند به بهترین وجه از کارش چاره‌سازی خواهد کرد. سعی و تلاشت را بکن و دستت را در دست او بگذار. او به مصلحت، گره از کارت می‌گشاید.

* احسان افتخاری‌زاده، دانش‌آموز سال چهارم ریاضی از شهر خمین است که مطلبش را برای مجله فرستاده است. او هم امسال مانند بسیاری دیگر از خوانندگان مجله، کنکور دارد و خودش را برای موفقیت در کنکور آماده می‌کند.

منبع :

لوله های U شکل - آزمایش توریچلی -فشار سنج U شکل از فیزیک 1 دهم
دهم رياضى     دبیر : امیر حسین اسلامی