هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران برگزار می‌شود

دبیر علمی هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران با بیان اینکه تاکنون بیش از 500 مقاله علمی در ارتباط با علوم مهندسی و مکانیک به دبیرخانه این همایش رسیده، گفت: از این تعداد پس از داوری 300 ...

هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران برگزار می‌شود

دبیر علمی هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران با بیان اینکه تاکنون بیش از 500 مقاله علمی در ارتباط با علوم مهندسی و مکانیک به دبیرخانه این همایش رسیده، گفت: از این تعداد پس از داوری 300 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

دکتر نیما امانی فرد  اظهار کرد: هشتمین کنفرانس دانشجویی مهندسی مکانیک ایران و اولین دوره مسابقات و نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانشجویان مهندسی مکانیک ایران طی روزهای 16 تا 18 مهرماه به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: این همایش با هدف نزدیک شدن بیش از پیش صنعت و دانشگاه و ایجاد شور و نشاط در جامعه دانشجویی کشور برگزار می شود تا آخرین دستاوردهای پژوهشی دانشجویان در طی کنفرانس و نیز دستاوردهای علمی و اختراعات دانشجویان در قالب برپایی نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی در کنار برگزاری این همایش ارائه شود.

دانشیار گروه مهندسی مکانیک از حضور پروفسور یونس سنجل، از دانشگاه نوادای آمریکا نیز به عنوان مهمانان ویژه این کنفرانس خبر داد که وی دو بار موفق به دریافت جایزه میریام وایلی امریکا به عنوان برجسته‌ترین نویسنده کتاب درسی مهندسی مکانیک شده است.

امانی فرد گفت: مقالات برتر هشتمین همایش دانشجویی در «نشریه علمی پژوهشی» مهندسی مکانیک ایران به چاپ می‌رسد.

منبع :