گفتگو با رتبه 8 کشوری کنکور ریاضی 93 :میعاد لقایی

در زیر مصاحبه میلاد لقایی رتبه 8 کشور ریاضی را می خوانیم

گفتگو با رتبه 8 کشوری کنکور ریاضی 93 :میعاد لقایی

میعاد لقایی از  بابلسر رتبه 8 رياضي کشور

لطفا خودتان را معرفی کنید ؟ از چه زمانی به کانون آمدید و میانگین تراز امسال شما در آزمون های کانون چقدر بود ؟ آیا در آزمون های امسال غیبت داشتید؟

میعاد لقایی از بابلسر هستم از تابستان سوم دبیرستان به کانون آمدم و میانگین تراز م در آزمون های سال گذشته کانون  8055 بود. من امسال اصلا غیبت نداشتم.

نام و نوع مدرسه ؟

شهید بهشتی بابل  – استعدادهای درخشان

آیا در آزمون های موسسات دیگر هم شرکت داشتید ؟

من فقط در سه آزمون جامع موسسه دیگر شرکت کردم.

ساعت مطالعه ات چقدر بود ؟

روزهایی که مدرسه داشتم و 4 عصر به خانه می رسیدم 5 ساعت در روز مطالعه داشتم بعد از عید که مدرسه نداشتم به روزی 9 تا 10 ساعت رسید.

آیا مشاور خصوصی داشتید؟

خیر

پشتیبان شما در شهر شما چه کسی بود ؟

آقای صابرکارگری- یکی از بزرگ ترین ویژگی های کانون نسبت به سایر موسسات همین وجود پشتیبان ها و راهکارهای آنها و مقالات مشاوره ای است.

و پشتیبان ویژه شما چه کسی بود ؟

پشتیبان ویژه ام آقای مسعود محمد صالحی رتبه 12 منطقه سال 92 از بابل بودند. ایشان با توجه به اینکه هم مدرسه ای من هم بودند ، مسیر پیش رویم را خیلی خوب به من نشان دادند.

آیا معلم خصوصی داشتید یا به آموزشگاه خصوصی می رفتید؟

برای درس دیفرانسیل به آموزشگاه خصوصی می رفتم.

چطور شد که برنامه کانون را انتخاب کردید؟

1.جامعه ی آماری خوبی داشت. این جامعه ی آماری ، نمونه ی آماری خوبی بود و رتبه و تراز واقعی را به من می داد و جایگاهم را به خوبی در کشور مشخص می کرد.

2.برنامه ی کاملی داشت که مشخص بود هر درس در هر پروژه چقدر پیش روی دارد.

بهترین کتاب کانونی که استفاده کردی چه بود ؟ و ویژگی آن چه بود ؟

یکی زرد عمومی – با 30 آزمون این کتاب با تیپ های مختلف سوالات کنکور آشنا می شویم . در این کتاب می توانیم ببینیم که هر سوال مربوط به چه مبحثی است و هم اینکه من با اجرای تکنیک های ضربدر منفی و زمان های نقصانی روی این کتاب توانستم مشکل خودم در کمبود وقت عمومی ها را برطرف کنم.دیگری آبی فیزیک – اگر کسی سوالات کنکور را بررسی کرده باشد متوجه می شود که در این سوالات، یک سری مفاهیم مشخص و تیپ های مختلف سوال وجود دارد که همه ی این موارد در این کتاب ارائه شده است.

آیا درسی بوده که شما با آن مشکل داشته باشید و بعد بتوانید با انتخاب روش درست برای خودتان ، چالشتان را با آن درس حل کنید؟

خوب یادم است در آزمون 24 آبان درصد ادبیات پیش دانشگاهی ام 13% شد. تراز ادبیاتم 4300 و تراز کل ام 7700 بود. از معلم ادبیات و دوستانم در مورد روش مطالعه این درس پرسیدم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که باید روی ادبیات موضوعی کار کنم. به تدریج وضعیت ادبیاتم در آزمون ها خیلی بهتر شد.

مهمترين نکته اي که باعث موفقيت شما شد ، چه بود ؟

پدر و مادرم به خصوص پی گیری های پدرم ، احساس مسئولیت من را در قبال آنها بیشتر می کرد.

بله پدرتان را می شناسم . ایشان با من و آقای محمداکبری و آقای محمدصالحی در ارتباط بودند. در همه ی آزمون هایی که در منزل امتحان دادید هم مراقبتان بودند.شغل پدرتان چیست؟

پدرم کارشناس ارشد سازمان جنگل ها هستند.