گفتگو با رتبه 10 کشوری کنکور تجربی 93 :حسین خاکپور

حسین خاکپور

گفتگو با رتبه 10 کشوری کنکور تجربی 93 :حسین خاکپور

حسین خاکپور از  کاشمر رتبه 10 تجربی کشور

لطفاً خودتان را معرفی کنید ؟ از چه زمانی به کانون آمدید و میانگین تراز امسال شما در آزمون های کانون چقدر بود ؟ آیا در آزمون های امسال غیبت داشتید؟

حسین خاکپور از کاشمر هستم از تابستان سوم دبیرستان به کانون آمدم و میانگین تراز م در آزمون های سال گذشته کانون  8185 بود. من در کل آزمون هایم در کانون اصلا غیبت نداشتم.

نام و نوع مدرسه ؟

آیت الله خامنه ای– استعدادهای درخشان

آیا در آزمون های موسسات دیگر هم شرکت داشتید ؟

خیر

ساعت مطالعه ات چقدر بود ؟

اوایل کم و حدود 3 یا 4 ساعت در روز بود اما بعد با تکمیل جدی تر دفتر برنامه ریزی و رقابت بیشتر با خودم ساعت مطالعه ام  روز به روز و هفته به هفته بهتر شد و در نهایت به 50 ساعت در هفته رسید.

آیا مشاور خصوصی داشتید؟

خیر

پشتیبان شما در شهر شما چه کسی بود ؟

آقای دادآفرید

و پشتیبان ویژه شما چه کسی بود ؟

پشتیبان ویژه ام آقای بهنام امینی رتبه 7 منطقه سال 92 بودند که در مواقع سردرگمی من، راهنمایی های ایشان بجا بود و به من کمک کرد.

آیا معلم خصوصی داشتید یا به آموزشگاه خصوصی می رفتید؟

خیر- الان بهترین دبیران بهترین کتاب ها را نوشته اند و در کل کشور در دسترس همه ی دانش آموزان است و همه می توانند از آن استفاده کنند.

چطور شد که برنامه کانون را انتخاب کردید؟

1.در سال دوم ، موسسات مختلف را تجربه کردم و بیشتر به خاطر فاصله ی مناسب دو هفته ای آزمون ها آن را انتخاب کردم. این فاصله ی مناسب باعث می شد دانش آموز 3 یا 4 هفته رها نشود.

2.برنامه ی راهبردی آزمون ها که مشخص می کرد هر درس چه وقت تمام می شود و در عین حال فرصت مرور همه ی درس ها وجود دارد که این مساله آرامش روحی خوبی به من می داد.

3.وجود پشتیبان که در سایر موسسات چنین امکانی نیست.

بهترین کتاب کانونی که استفاده کردی چه بود ؟ و ویژگی آن چه بود ؟

من از همه ی کتاب های آبی کانون استفاده کردم و نمی توانم یکی را انتخاب کنم. چون سوالات کنکور الگوی ثابتی دارند ابتدا برای موفق شدن باید بر همین سوالات مسلط شد لذا بی راه نیست که بگوییم کتاب های آبی نان سرسفره است. اما اگر با توجه به ضعف خودم بخواهم انتخاب کنم زرد عمومی را انتخاب می کنم.من ضعف اصلی ام در عمومی ها بود اما زرد عمومی را چندین بار ( تابستان – در طول سال – عیدنوروز – دوران جمع بندی ) مرور کردم. در دوران نوروز و بعد آن احساس کردم که به حد آرمانی خودم در عمومی ها نزدیک شدم ولی بازهم آن را رها نکردم و تا حتی سه روز قبل از کنکور هم زرد عمومی را تمرین می کردم.

آیا درسی بوده که شما با آن مشکل داشته باشید و بعد بتوانید با انتخاب روش درست برای خودتان ، چالشتان را با آن درس حل کنید؟

من تا پایان سال سوم  دانش آموز رشته ریاضی بودم لذا ابتدا روش مشخصی برای مطالعه ی زیست نداشتم اما روش های مطالعه ی زیست پشتیبان ویژه ام ، دوستان همکلاسی از جمله آقای روزدار را شنیدم و در نهایت با آزمون و خطا به روش مطالعه ی دلخواهم دست پیدا کردم.

مهمترين نکته اي که باعث موفقيت شما شد ، چه بود ؟

تلاش و سماجت خیلی زیاد – بعضی دانش آموزان فکر می کنند که با یک بار مطالعه می توانند مطلب را درک کنند . من خودم ممکن بود یک درس را متوجه نشوم ولی سماجت داشتم و چندین بار می خواندم تا متوجه شوم.