تمدید مهلت ثبت نام در پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد

مهلت ثبت نام داوطلبان پذیرش بدون آزمون در دوره های کارشناسی ارشد سال تحصیلی 92-1391 ویژه دانشجویان ممتاز کارشناسی تا 20 شهریورماه تمدید شد.

تمدید مهلت ثبت نام در پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد
مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور روز دوشنبه به خبرنگار فرهنگي ايرنا گفت: از آنجا که برخي دانشگاه ها در تعطيلات تابستاني بوده و داوطلبان حائز شرايط در موعد تعيين شده، موفق نشدند گواهي فارغ التحصيلي خود را از دانشگاه محل تحصيل خود دريافت کنند و به دنبال آن نتوانستند در فرآيند پذيرش بدون آزمون دانشجويان ممتاز کارشناسي در مقطع کارشناسي ارشد ثبت نام کنند مهلت ثبت نام اين افراد تا پايان روز دوشنبه، 20 شهريورماه تمديد شد.

مهلت ثبت نام داوطلبان استفاده از تسهيلات پذيرش بدون آزمون در مقطع کارشناسي ارشد سال 91 از اول شهريورماه آغاز شده و قرار بود امروز، 13 شهريورماه به پايان برسد.

ˈحسين توکليˈ درباره شرايط دانشجويان دوره کارشناسي ناپيوسته براي ثبت درخواست ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسي ارشد توضيح داد: دانشجويان رتبه اول دوره کارشناسي ناپيوسته ورودي سال هاي 88 يا 89 که در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي دانشگاه محل تحصيل خود که پس از سه نيمسال تحصيلي داراي ميانگين کل حداقل 17 باشند و حداکثر در چهار نيمسال تحصيلي دانش آموخته شوند و در دوره کارداني به لحاظ ميانگين کل جزو 10 درصد برتر باشند مي توانند براي ثبت نام اقدام کنند.

وي همچنين درمورد شرايط دانشجويان دوره کارشناسي پيوسته براي ورود به مقطع کارشناسي ارشد بدون شرکت در آزمون نيز گفت: دانشجويان دوره کارشناسي پيوسته ورودي سال هاي 86 يا 87 که پس از گذراندن شش نيمسال تحصيلي (با گذراندن حداقل 100 واحد درسي) به لحاظ ميانگين کل جزو 10 درصد برتر دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود باشند و حداکثر در مدت هشت نيمسال تحصيلي دانش آموخته شوند براي ثبت نام استفاده از تسهيلات پذيرش بدون آزمون کارشناسي ارشد مجاز هستند.

توکلي اضافه کرد:همچنين دانشجويان دوره کارشناسي پيوسته ورودي سال 86 يا 87 که پس از گذراندن شش نيمسال تحصيلي (با گذراندن حداقل 100 واحد درسي) به لحاظ ميانگين کل جزو 20درصد برتر دانشجويان هم رشته و هم ورودي خود بوده و حداکثر در مدت هشت نيمسال تحصيلي دانش آموخته شوند و داراي رتبه هاي کشوري زير 100 در گروه آزمايشي علوم رياضي و فيزيک يا علوم تجربي، زير 50 در گروه آزمايشي علوم انساني و رتبه زير 20 در گروه آزمايشي هنر و زبان باشند نيز مي توانند براي استفاده از تسهيلات پذيرش بدون آزمون در دوره هاي کارشناسي ارشد اقدام کنند.

مشاورعالي سازمان سنجش درمورد دستورالعمل و شيوه ثبت نام نيز توضيح داد: دانشجويان ممتاز در مرحله اول بايد فرم هاي مربوط به خود را از دانشگاه فارغ التحصيلي يا سايت سازمان سنجش آموزش کشور تهيه کرده و آن را به تاييد و مهر دانشگاه برسانند و سپس با مراجعه به سايت سنجش ديگر مراحل ثبت نام را مطابق دستورالعمل راهنما دنبال کنند.

وي تاکيد کرد: پس از پايان تمام مراحل ثبت نام، يک کدرهگيري 12 رقمي توسط سيستم به داوطلب ارائه مي شود که قابليت چاپ نيز دارد.

براساس آيين نامه ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره هاي تحصيلي بالاتر، ادامه تحصيل دانشجويان در دوره هاي روزانه و شبانه به صورت رايگان و مانند دانشجويان دوره روزانه است و دانشگاه ها مجاز به دريافت شهريه از اين دانشجويان نيستند.

اولويت ادامه تحصيل دانشجويان در همان رشته تحصيلي يا رشته هاي تحصيلي مرتبط با رشته هاي تحصيلي پايين تر است.

چنانچه طول مدت تحصيل دانشجو به دلايلي خارج از اختيار خود (مانند بيماري، ماموريت والدين يا همسر، زايمان) بيش از مدت مجاز مذکور در آيين نامه شود، در اين صورت موارد از سوي معاونت آموزشي دانشگاه مبدا و پس از تاييد به دبيرخانه شوراي هدايت اعلام مي شود تا پس از بررسي و در صورت تاييد نهايي کميته کارشناسي در وزارت بتوانند با رعايت ساير شرايط از تسهيلات مربوطه بهره مند شوند.

برگزيدگان علمي در رشته هايي که برنامه درسي آنها طبق مصوبه شوراي عالي برنامه ريزي در دوره هاي کارداني و کارشناسي ناپيوسته براي پنج نيمسال و در دوره کارشناسي پيوسته براي نه نيمسال تحصيلي تدوين و تصويب شده است مي توانند از تسهيلات مربوطه بهره مند شوند.

دانشجويان ممتاز مي توانند تا يکسال پس از دانش آموختگي و صرفا براي يکبار در هر دوره تحصيلي از تسهيلات مربوطه استفاده کنند.

متقاضيان استفاده از تسهيلات پذيرش بدون آزمون در مقطع کارشناسي ارشد سال 1391 بايد حداکثر تا 31 شهريورماه امسال از مقطع کارشناسي فارغ التحصيل شوند.
پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب