گفتگو با رتبه 10 کشوری کنکور ریاضی 93 :مهدی بخشی

مهدی بخشی از تبریز هستم . از سال سوم دبیرستان به کانون آمدم و میانگین ترازهایم در آزمون های امسال و در رشته ریاضی حدود 8300 بود.

گفتگو با رتبه 10 کشوری کنکور ریاضی 93 :مهدی بخشی

لطفا خودتان را معرفی کنید ؟ از چه زمانی به کانون آمدید و میانگین تراز امسال شما در آزمون های کانون چقدر بود ؟

مهدی بخشی از تبریز هستم . از سال سوم دبیرستان به کانون آمدم و میانگین ترازهایم در آزمون های امسال و در رشته ریاضی حدود 8300 بود.

سال گذشته این روزها خودت را برای برنامه تابستان آماده می کردید . در تابستان چقدر مطالعه کردید و روی کدام درس ها تمرکز داشتید ؟

در تابستان سال گذشته حدود 25 ساعت در هفته مطالعه داشتم البته چهار روز در هفته به مدرسه می رفتم – مطابق با برنامه کانون که برای قسمت نگاه به آینده درس های دیفرانسیل و فیزیک و تحلیلی را انتخاب کردم.

دلیل انتخابتان برای این درس ها چه بود؟

دیفرانسیل را در تابستان کلاس می رفتم و می خواستم وضعیت خودم را بسنجم. فیزیک مباحثش با سال دوم یکی بود و چون نمی خواستم وقتم را روی هندسه پایه در تابستان بگذارم ترجیح دادم روی تحلیلی کار کنم.

آیا درسی بوده که شما با آن مشکل داشته باشید و بعد بتوانید با انتخاب روش درست برای خودتان ، چالشتان را با آن درس حل کنید؟

بله من ابتدا در درس ادبیات مشکل داشتم و به 6 سوال از 10 سوال ادبیات پاسخ می دادم. در ابتدای کار فقط کتاب درسی را می خواندم ولی با تهیه ی کتاب های کمک آموزشی و نگاه ویژه به موضوعات مختلف به طور جداگانه مثلا تاریخ ادبیات ، املاء و .. و زدن تست از هر کدام توانستم به 8 سوال از 10 سوال ادبیات در آزمون های آخر پاسخ دهم.

آیا درسی بود که جزو نقاط قوت همیشگی ات در آزمون ها باشد؟ روش مطالعه ات برای آن درس چه بود ؟

دیفرانسیل – همان موقع که معلم درس می داد ، تست های آن مبحث را به طور کامل حل می کردم و تست هایی که غلط می زدم یا تست هایی که حاوی نکات مهمی بود ، برای خودم علامت دار می کردم و موقع آزمون ، آن تست های علامت دار خودم را کار می کردم.

آیا کتاب خاصی هست که از آن استفاده کرده باشی و بخواهی به دیگران هم توصیه کنی ؟

زرد عمومی و زرد اختصاصی – زرد اختصاصی که برای زمان نزدیک به کنکور یک منبع مناسب است چون حاوی تست های استاندارد کنکور است – با زرد عمومی هم که می توان با سطح و طراحی سوالات عمومی کنکور آشنا شد. این کتاب برای بهتر شدن وضعیت درس ادبیاتم کمک خوبی به من کرد.

پشتیبان ویژه شما چه کسی بود؟

محمد مهدی ساجدی رتبه 3 منطقه 1 سال 93 از تبریز بودند.

ایشان چه کمکی به شما کرد؟

ایشان به من خیلی کمک کردند. در انتخاب منابع مطالعاتی مناسب کمکم کردند و همچنین در نحوه ی مطالعه ی درس گسسته راهنمایی های خوبی به من داشتند.

 

حرکت بر خط راست (قسمت پنجم) از فیزیک 3 دوازدهم رياضي
دوازدهم ریاضی     دبیر : میلاد موسوی