دوچرخه هوشمند لیزری که به رانندگان هشدار می‌دهد

دوچرخه مجهز به لیزر جدید سامسونگ با هدف ارتقای ایمنی دوچرخه‌سواران ساخته شد.

دوچرخه هوشمند لیزری که به رانندگان هشدار می‌دهد

دوچرخه مجهز به لیزر جدید سامسونگ با هدف ارتقای ایمنی دوچرخه‌سواران ساخته شد.

دوچرخه‌سواری در محیط‌های شهری حتی برای حرفه‌ای‌ترین افراد می‌تواند تجربه‌ای آزاردهنده باشد اما شرکت سامسونگ هم‌اکنون در محصول جدید هوشمند خود، طراحی دوچرخه‌سواری سنتی را با ویژگی‌های ایمنی مدرن ترکیب کرده است.

دوچرخه Smart Bike مجهز به جی‌پی‌اس، دوربین با دید عقب، یک قاب انحنادار، یک بازخورد ویدیویی زنده و حتی پرتوهای لیزری است. چهار پرتو لیزر، یک مسیر مجازی را روی جاده می‌تابند تا اطمینان حاصل شود رانندگان وسایط نقلیه فاصله ایمن را از دوچرخه‌سوار رعایت می‌کنند.

دوچرخه می‌تواند به طور خودکار نشانگرهای مسیر را روشن کند و از نوعی حسگر نوری برخوردار است که زمان تاریک‌شدن هوا را پیش‌بینی می‌کند. همچنین سیستم جی‌پی‌اس آن مسیرهای روزانه افراد را رهگیری کرده و به مقامات محلی آگاهی می‌دهد که کدام مسیرها باید به مسیرهای واقعی برای دوچرخه‌سواری تبدیل شوند.

قاب این دوچرخه از آلومینیوم انحنادار ساخته شده که به جذب ارتعاشات جاده پیش از این که به دوچرخه‌سوار برخورد کنند، کمک می‌کند. در جلوی این قاب یک مکان نصب گوشی هوشمند مغناطیسی وجود دارد که به دوچرخه‌سواران امکان اتصال دوچرخه را به گوشی‌ آن‌ها برای رهگیری مسافت، سرعت و جهت مهیا می‌کند.

دوربین عقبی نیز به دوچرخه‌سوار امکان دیدن وسایط نقلیه از پشت را می‌دهد و ویدیوی آن به گوشی هوشمند موجود روی دوچرخه ارسال می‌شود.

سامسونگ به همراه همکارانش به نام‌های «جیوانی پلیزولی» و «آلیس بیوتی» نمونه اولیه دوچرخه جدید را در نمایشگاه طراحی تجاری میلان معرفی کردند.

منبع :