آغاز ثبت نام در مرحله دانشگاهی ششمین المپیاد علمی علوم پزشکی

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران می توانند جهت ثبت نام در ششمین المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشوردر مرحله دانشگاهی تا تاریخ 20 دیماه 92 به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه مراجعه کنند.

آغاز ثبت نام در مرحله دانشگاهی ششمین المپیاد علمی علوم پزشکی

به گزارش خبرنگار مهر، دانشجویان علاقمند به شرکت در این المپیاد باید دارای شرایط لازم باشند. کلیه دانشجویان سال 3 به بعد مقاطع کارشناسی و دکتری حرفه ای (پس از گذراندن آزمون جامع علوم پایه) می‌توانند (بدون در نظر گرفتن معدل کل) در این المپیاد شرکت کنند.

تبصره1: هر فردی که رتبه های 2 یا 3 انفرادی را در المپیادهای قبلی کسب کرده باشد، مجددا می‌تواند در المپیاد شرکت کند، در صورتی رتبه او در نظر گرفته می شود که رتبه انفرادی بالاتری از سالهای قبل کسب کرده باشد. ضمنا منعی برای شرکت در سایر حیطه ها در سالهای بعد وجود ندارد.

تبصره2: در مرحله دانشگاهی دانشجویان امکان شرکت در حیطه های مختلف را دارند (در صورت موافقت دانشگاه) ولی در مرحله کشوری هر فرد تنها امکان شرکت در یک حیطه را دارد.

تبصره3:دانشجویان در زمان برگزاری آزمون غربالگری در مرحله دانشگاهی باید شاغل به تحصیل باشند.

حیطه هایی که دانشجویان می توانند در آن شرکت کنند شامل حیطه استدلال بالینی، حیطه مدیریت نظام سلامت، حیطه تفکر علمی در علوم پایه و حیطه نوآورانه است.

ششمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور سال آینده در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد.

منبع :