آماده سازی ماهواره دانشگاه امیرکبیر تا یک ماه آینده

سرپرست سازمان فضایی ایران از آماده‌سازی ماهواره دانشگاه امیرکبیر تا یک ماه آینده خبر داد.

آماده سازی ماهواره دانشگاه امیرکبیر تا یک ماه آینده

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس اکبر ترکان سرپرست سازمان فضایی ایران پس از نشست با مزلان عثمان رئیس دفتر فضایی سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران گفت: در دیدار با خانم عثمان کوشش کردیم تا در فرصتی که برایمان به وجود آمده از وی مطالب جدیدی بیاموزیم و همچنین از تجربیات بین‌المللی وی در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

وی افزود: محور تبادل‌نظر ما این بود که چگونه می‌توانیم در حوزه فضایی شغل‌های جذاب برای نخبگان خلق کنیم و سهم فضا را در تولید ناخالص داخلی بالا ببریم. ما در زمینه حوزه فضایی بیشترین فارغ‌التحصیل نخبه را داریم که نگهداری و حفظ این نخبگان تنها در گرو ایجاد شغل برای آنها است.

ترکان با اشاره به برنامه‌های تنظیم شده برای بازدید مزلان عثمان از اماکن فضایی ایران گفت: برنامه‌ای برای بازدید وی تنظیم شده است و پیش‌بینی ما این است که خانم عثمان هم دیداری با دانشگاهیان و هم بازدیدی از دستاوردهای ما در بحث مدیریت بلایای طبیعی که یکی از مباحث موردعلاقه وی است داشته باشیم. همچنین وی از مرکز فضایی البرز نیز بازدید خواهد داشت.

سرپرست سازمان فضایی ایران همچنین درباره تشکیل شورای عالی ایرانیان خاطرنشان کرد: شورای عالی ایرانیان از موضوعاتی بوده است که در ماموریت‌های جدی ما مورد بررسی قرار گرفته است و نتیجه آن چیزی بود که ما آن را در دیدار با رئیس‌جمهور ارائه دادیم.

وی افزود: شورای عالی ایرانیان یک طرح جامعه آماری است برای اینکه بدانیم در کجا و چه حوزه‌هایی چه ظرفیت‌هایی وجود دارد. این طرح همچنین شامل ایرانیانی می‌شود که سالها در ایران نبودند اما ایرانی‌تبار هستند.

ترکان همچنین خاطرنشان کرد: بنده وقتی می‌شنوم فرزند ایران زمین در نقطه‌ای از دنیا کاندیدای جایزه نوبل شده است به او افتخار می‌کنم و مطمئنا وی نیز خودش را فرزند ایران اسلامی می‌داند.

سرپرست سازمان فضایی ایران همچنین درباره روند پیشروی ماهواره دانشگاه امیرکبیر گفت: این ماهواره ظرف یک ماه آینده آماده می‌شود و تلاش ما بر این بوده که اصلاحات و قابلیت‌های جدیدی را نسبت به ماهواره‌های گذشته روی آن انجام دهیم.

منبع :

قضیه تقسیم از ریاضیات گسسته دوازدهم ریاضی
دوازدهم رياضي     دبیر : عزیز الله علی اصغری