اعلام نتایج مرحله دوم المپیادهای علمی دانش آموزی

نتایج مرحله دوم آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی سال تحصیلی 92-91 در 7 رشته نجوم، فیزیک، ادبیات، ریاضی، شیمی، کامپیوتر و زیست شناسی اعلام شد.

اعلام نتایج مرحله دوم المپیادهای علمی دانش آموزی

به گزارش خبرنگار آموزش وپرورش پانا، نتايج مرحله دوم آزمون المپيادهاي علمي دانش آموزي سال تحصيلي 92-91 در 7 رشته نجوم، فيزيک، ادبيات، رياضي، شيمي، کامپيوتر و زيست شناسي شب گذشته اعلام شد. دانش آموزان شرکت کننده در اين مرحله از المپيادهاي علمي کشوري، با مراجعه به سايتwww.ysc.ac.ir مي توانند از نتايج آگاهي کسب کنند.

 

براساس اين گزارش، باشگاه دانش پژوهان جوان ضمن اعلام نتايج المپيادهاي علمي مرحله دوم، در اطلاعيه اي چگونگي مراحل استخراج نتايج و نحوه ثبت اعتراضات را تشريح کرده است.

در اين اطلاعيه آمده است:

1. پس از برگزاري آزمون مرحله دوم در ارديبهشت ماه سال 92 تمامي سؤالات مربوط به هر المپياد به همراه پاسخ تستي و تشريحي ارايه شده توسط کميته هاي علمي بر روي پايگاه اطلاع رساني باشگاه قرار داده شد و سپس نظرات دريافتي از سوي برخي شرکت کنندگان پيرامون سؤالات و يا پاسخ تستي و تشريحي دريافت و در اختيار کميته هاي علمي قرار گرفت. کميته هاي علمي با تشکيل جلسه نسبت به نظرات ارسالي، رسيدگي و پاسخ هاي لازم را براي آنان ارسال نموده و چنانچه مواردي جهت اطلاع شرکت کنندگان ضروري بود از طريق پايگاه به شرکت کنندگان اطلاع رساني گرديد.

 

2. تصحيح و قرائت پاسخنامه هاي آزمون هاي تستي: 

آزمون هايي که داراي سؤالات تستي بوده، پاسخنامه هاي آن توسط ماشين علامت خوان با دقت بسيار بالا و به صورت دو بار قرائت توسط ماشين انجام شده است و کنترل هاي دستي نيز بر صحت قرائت بر روي آنها انجام گرفته است.

 

3. فرآيند تصحيح اوراق تشريحي آزمون ها:


المپيادهايي که داراي آزمون تشريحي بوده بر اساس مصوبه شوراي باشگاه دانش پژوهان جوان براي هر پاسخ سؤال، 2 تصحيح و 2 مصحح با توجه به ريز بارم تعيين شده توسط کميته، انجام شده و در صورت وجود مغايرت بين تصحيح اول و دوم، تصحيح سوم نيز انجام شده، اعضاي کميته علمي ذيربط نيز بررسي دقيق بر تصحيح اوراق را انجام داده است.

 

4. کميته هاي علمي جهت تعيين نفرات قبول شده پس از سورت نمرات دانش آموزان، مجدداً اوراق امتحاني تمامي شرکت کنندگان را مورد بازبيني قرار داده و پس از صحت عمليات انجام گرفته، خط برش را بر اساس نمرات سورت شده تعيين نموده اند و بر همين اساس نفرات پذيرفته شده انتخاب شده اند.

 


5. براي شرکت کنندگاني که در اين مرحله پذيرفته نشده اند ضمن آرزوي موفقيت در عرصه هاي علمي ديگر کارنامه صادر شده است که در صورت تمايل مي توانند جهت دريافت کارنامه خود روزهاي 27 و 28 خردادماه سال جاري به شرح زير مراجعه نمايند. 
 

الف: در تهران: بلوار سردار جنگل، تقاطع بزرگراه شهيد همت، خيابان فرزانه غربي، دبيرستان علامه حلي تهران از ساعت 9 الي 14 
 

ب: در شهرستان ها: ادارات کل آموزش و پرورش استان ها اداره پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان از ساعت 9 الي 14 
 

 

نحوه و چگونگي رسيدگي به اعتراضات: 

 

با توجه به موارد مورد اشاره، چنانچه دانش آموزان به نتيجه اعلامي خود اعتراض داشته و خواستار رسيدگي مجدد هستند بر اساس مصوبه شوراي باشگاه افراد مذکور مي توانند به يک سوم سؤالات تشريحي المپياد مربوطه با توجه به کارنامه اخذ شده درخواست رسيدگي مجدد (مطابق فرم رسيدگي مجدد بر روي سايت) بدهند و مراتب را از طريق يکي از روش هاي زير حداکثر تا پايان وقت اداري روز چهارشنبه 92/3/29 جهت بررسي ارسال نمايند. بديهي است کميته علمي ذيربط در اسرع وقت بررسي دقيق را انجام داده و پاسخ لازم به صورت مکتوب به آدرس پستي اعلام شده ارسال خواهد شد.

 

1. مراجعه به سايت www.ysc.ac.ir و تکميل فرم درخواست بررسي مجدد و ارسال آن از طريق سايت مذکور

 

2. تکميل فرم درخواست رسيدگي مجدد و ارسال آن از طريق نمابر به شماره 22019970-021

 

ضمناً به منظور رعايت حقوق کليه شرکت کنندگان تهراني و شهرستاني رسيدگي به اعتراضات صرفاً از دو روش اشاره شده امکان پذير مي باشد و از مراجعه حضوري به باشگاه دانش پژوهان جوان اکيداً خودداري فرماييد و باشگاه پاسخگوي مراجعين حضوري نخواهد بود.

 

ضمناً توصيه مي گردد دانش آموزاني که درخواست رسيدگي مجدد دارند ابتدا کارنامه خود را اخذ و سپس نسبت به تنظيم فرم رسيدگي مجدد اقدام نمايند و صرفاً از طريق يکي از دو روش اشاره شده درخواست خود را ارسال دارند.

 

ضمناً پذيرفته شدگان مي توانند براي کسب اطلاع از چگونگي و زمان ثبت نام به بخشنامه مراجعه نمايند و يا با تلفن روابط عمومي باشگاه (22019966-021) و تلفن (22010404-021) تماس حاصل نمايند.

منبع :