مدرسه اهدائی بنیاد قلم‌چی در طبس مَسینا افتتاح شد

مدرسه بنیاد قلم‌چی در منطقه طبس مَسینا در شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی امروز دوشنبه 24 شهریور 1399 به طور رسمی افتتاح و به دانش آموزان اهدا شد.

مدرسه اهدائی بنیاد قلم‌چی در طبس مَسینا افتتاح شد

مدرسه بنیاد قلم‌چی در منطقه طبس مَسینا در شهرستان درمیان استان خراسان جنوبی امروز دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ به طور رسمی افتتاح و به دانش آموزان اهدا شد.
مدرسه طبس مَسینا با زیربنای ۲۵۵ مترمربع فضای آموزشی شامل ۴ کلاس درس و اتاق اداری است که توسط بنیاد قلم‌چی ساخته شده و ظرفیت ۱۲۰ دانش آموز را دارد؛ ۲ کلاس‌ درس این مدرسه نیز توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) هوشمندسازی شده است.

محمدعلی واقعی مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی در سخنانی گفت: این منطقه مرزی بدلیل جمعیت بالایی که در ابعاد یک شهر دارد با کمبود فضای آموزشی مواجه است بنابراین بهره‌برداری از این مدرسه موجب شده تا دانش آموزان که پیش از این در مدرسه کانکسی درس می‌خواندند، بتوانند از فضای مدرسه جدید مجهز به امکانات نوین آموزشی و فناوری استفاده کنند.

نجف‌علی مقیمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان نیز در گفتگویی تصریح کرد: با اشاره به اینکه منطقه درمیان دانش آموزان مستعد و سخت‌کوشی دارد، خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته از میان دانش آموزان روستایی شاهد کسب رتبه‌های برتر در آزمون سراسری بوده ایم؛ مدرسه‌ای که دانش‌آموزان در آن تحصیل خواهند کرد و همچنین عشق و علاقه معلمان برای آموزش، قطعا از عوامل تاثیرگذار در موفقیت این دانش‌آموزان خواهد بود.

آئین افتتاح مدرسه بنیاد قلم‌چی طبس مَسینا با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی استان، فرماندار، بخشدار و مدیر آموزش و پرورش درمیان، دانش آموزان و معلمان مدرسه و نمایندگی‌های بنیاد قلم‌چی در سربیشه و بیرجند و گروه اعزامی تهران، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و به هر یک از دانش آموزان کیف، پکیج لوازم‌التحریر و توپ ورزشی از سوی بنیاد قلم‌چی اهدا شد.

با احتساب این پروژه تاکنون، افتتاح و بهره‌برداری ۲۱۲امین مدرسه ساخت و تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به ثبت رسید.
منبع :