مدرسه بنیاد قلم‌چی در روستای طبسین سفلی افتتاح شد

مدرسه اهدائی بنیاد قلم‌چی در روستای طبسین سفلی از توابع بخش مرکزی شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی امروز یکشنبه 23 شهریور 1399 به طور رسمی افتتاح و بهره‌برداری شد.

مدرسه بنیاد قلم‌چی در روستای طبسین سفلی افتتاح شد

مدرسه اهدائی بنیاد قلم‌چی در روستای طبسین سفلی از توابع بخش مرکزی شهرستان نهبندان در استان خراسان جنوبی امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ به طور رسمی افتتاح و بهره‌برداری شد.
مدرسه روستای طبسین سفلی با ظرفیت ۱۲۰ دانش آموز و ۱۷۳ مترمربع فضای آموزشی، شامل ۴ کلاس درس و اتاق اداری، توسط بنیاد قلم‌چی ساخته و به دانش آموزان این روستا اهدا شده است.

۲ کلاس‌ درس این مدرسه نیز توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) هوشمندسازی شده است.

محمود چاوشان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: روستای طبسین سفلی از مناطق مرزی این منطقه محسوب می‌شود که با توجه به تراکم دانش آموزی بالا، امکانات کمی در حوزه آموزش دارد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این، تعدادی از دانش آموزان این روستا در مدرسه کانکسی مشغول به تحصیل بودند، اظهار داشت: با ساخت این مدرسه، اکنون دانش آموزان مقطع متوسطه اول از فضای استاندارد که از مصالح مستحکمی نیز برای آن استفاده شده، برای تحصیل بهره‌مند شده‌اند.

آئین افتتاح مدرسه بنیاد قلم‌چی روستای طبسین سفلی با حضور مسئولان اداره کل نوسازی استان، معاون فرماندار و رئیس آموزش و پرورش نهبندان، دانش آموزان و معلمان مدرسه و نمایندگی‌های بنیاد قلم‌چی در شهرهای بیرجند و نهبندان و گروه اعزامی تهران، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و به هر یک از دانش آموزان کیف، پکیج لوازم‌التحریر و توپ ورزشی از سوی بنیاد قلم‌چی اهدا شد.

با احتساب این پروژه تاکنون، افتتاح و بهره‌برداری ۲۱۱امین مدرسه ساخت و تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به ثبت رسید.
منبع :