کتابخانه بنیاد قلم‌چی در شهر ارسک افتتاح شد

کتابخانه بنیاد قلم‌چی در شهر ارسک از توابع شهرستان بشرویه در استان خراسان جنوبی، امروز شنبه 22 شهریور 1399 به طور رسمی افتتاح شد.

کتابخانه بنیاد قلم‌چی در شهر ارسک افتتاح شد

کتابخانه بنیاد قلم‌چی در شهر ارسک از توابع شهرستان بشرویه در استان خراسان جنوبی، امروز شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ به طور رسمی افتتاح شد.
کاظم وفایی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی در گفت‌و‌گویی ضمن ابراز خرسندی، با اشاره به اینکه کتابخانه بنیاد قلم‌چی نخستین کتابخانه عمومی در شهر ارسک است گفت: پیش از این، از فضای یک مدرسه به عنوان کتابخانه استفاده می‌شد این در حالی است که فضای جدید به عنوان یک کتابخانه عمومی، فضای مطالعه مطلوب را برای شهروندان فراهم آورده است؛ ضمن اینکه علاوه بر مردم این شهر، اهالی روستاهای اطراف هم که کتابخانه‌ای ندارند، می توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی افزود: مردم این شهر به مطالعه و کتابخوانی علاقه وافری دارند تا جایی که میزان مطالعه آنها در سطح استان نیز، از درصد و سهم بالایی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: در این کتابخانه به عنوان یک پایگاه فرهنگی و اجتماعی، علاوه بر امکان مطالعه خصوصا برای دانش آموزان و دانشجویان، زمینه‌ برای آموزش اقشار مختلف با برگزاری دوره های کاربردی فراهم است و در حال حاضر ۴۰۰ نفر عضو ثابت این کتابخانه هستند.
رمضانعلی محسنی مسئول نظارت بر پروژه‌های ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها درباره ویژگی‌ها و امکانات کتابخانه بنیاد قلم‌چی ارسک اظهار داشت: این کتابخانه با زیربنای ۴۲۰ مترمربع، ظرفیت همزمان ۱۲۰ کاربر را برای مطالعه دارد و شامل دو سالن مطالعه مجزا برای خواهران و برادران، بخش کودک و مخزن با گنجایش بیش از ۲۰,۰۰۰ جلد کتاب است که تکمیل ساخت و تجهیز آن در راستای همکاری با نهاد کتابخانه های عمومی کشور، توسط بنیاد قلم‌چی انجام و برای تامین منابع کمک آموزشی نیز تعداد ۴۴۰ جلد کتاب در زمان افتتاح به این کتابخانه اهدا شد.
شایان ذکر است آئین افتتاح و بهره برداری از این کتابخانه با حضور فرماندار بشرویه، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی، بخشدار و مسئولان محلی و اهالی شهر ارسک، هیات اعزامی تهران و نمایندگی‌ بنیاد قلم‌چی بشرویه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.


با احتساب این پروژه تاکنون، افتتاح و بهره برداری ۷۱امین کتابخانه ساخت و تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به ثبت رسید.منبع :