ترسناک‌ترین و خون‌خوارترین پرندگان دنیا

پرندگان واقعاً وحشتناکی در قاره‌های مختلف و در جزایر دورافتاده کمین کرده‌اند که جزء ترسناک‌ترین و آزاردهنده‌ترین حیوانات به شمار می‌روند و در اینجا با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید.

ترسناک‌ترین و خون‌خوارترین پرندگان دنیا

پرندگان واقعاً وحشتناکی در قاره‌های مختلف و در جزایر دورافتاده کمین کرده‌اند که جزء ترسناک‌ترین و آزاردهنده‌ترین حیوانات به شمار می‌روند و در اینجا با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید.

پلیکان سفید بزرگ

پلیکان‌های سفید بزرگ در سواحل اوراسیا پرسه می‌زنند و منقارهای چندگالُنی خود را با ماهی و موجودات دریایی پر می‌کنند؛ هرچند محدودیت زیادی برای بلعیدن طعمه یا شکار حیوانات بسیار بزرگ‌تر ندارند. به‌تازگی فیلمی از پلیکانی گرفته شده که کبوتری در دهان دارد و سپس آن را زنده‌زنده قورت می‌‌دهد.

کرکس گینه

کرکس‌های گینه، پرندگان فوق‌العاده ترسناکی هستند. این پرندگان وحشی با منقارهای تیز به‌صورت گروهی شکار می‌کنند و پستانداران کوچک را می‌کشند. بااین‌حال ظاهر آن‌ها وحشتناک‌تر است. آن‌ها پرهای تیره‌ای دارند که از میان آن‌ها گردنی شبیه مار بیرون آمده است. سر آن‌ها تقریباً بدون پر است و تنها چند پر به آن چسبیده است. چشمان خیره و قرمز روشن، به ‌ظاهر ترسناک آن‌ها می‌افزاید.


آنهینگا

این پرنده که بیشتر با نام پرندگان مار شناخته می‌شوند، وقتی از عمق باتلاق بالا می‌آید، فقط گردن و منقار تیزش را می‌توان دید. این پرندگان آبی عجیب کاملاً سیاه هستند و صدای عجیبی دارند و می‌توانند به‌آرامی در آب فروروند و سپس کاملاً زیر آب ناپدید شوند. این پرندگان با ظاهر ترسناک و عادات اسرارآمیز خود الهام‌بخش خرافات و افسانه‌های زیادی بوده‌اند.


مرغ مقلد هوک

مرغ مقلد هوک یکی از پرندگان جزایر گالاپاگوس اکوادور است. این پرندگان نغمه‌خوان با کمبود منابع غذا و آب شیرین، در جزایر خشک گالاپاگوس سازگار شده‌اند و خون پرندگان دریایی جوان را می‌نوشند. نوک خمیده و تیز آن‌ها برای این روش تغذیه‌ مناسب است.


فنچ خون‌آشام

فنچ‌های خون‌آشام با استفاده از نوک تیزشان که برای گرفتن حشرات سازگار شده، عادت وحشتناکی پیدا کرده و به پرندگان بالغ و جوان و با هر ابعادی نزدیک می‌شوند و با پاهایشان به آن‌ها چنگ می‌زنند و سپس آن‌ها را با نوکشان زخمی می‌کنند و خونشان را می‌خورند. فرارکردن از دست این خون‌آشام کوچک سخت است و با متابولیسم بالایی که دارد، خیلی زود دوباره برمی‌گردد.


سنگ‌چشم خاکستری بزرگ

این پرنده یکی از بستگان فوق‌العاده‌ی کلاغ‌هاست. این پرنده‌ی نغمه‌خوان شکارچی وحشی است که صدای پرندگان دیگر را تقلید می‌کند و وقتی نزدیک شدند، آن‌ها را می‌کشد. از آنجا که این پرندگان چنگال ندارند، طعمه‌ی خود را به طرف نزدیک‌ترین سیم خاردار یا بوته‌ی خار می‌کشانند و پس از زخمی‌شدن، آن‌ها را می‌درند و می‌خورند.


عسل‌یاب بزرگ

عسل‌یاب‌های بزرگ با هدایت انسان‌ها به سوی کندوهای عسل، رابطه‌ی ‌قوی با آن‌ها ایجاد کرده‌اند؛ اما تنها پرنده‌ای که به انسان‌ها در کسب‌وکار کمک می‌کند، رفتار عجیب و ترسناکی دارد. آن‌ها بدون پَر از تخمی بیرون می‌آیند که در لانه‌ی پرنده‌ای نغمه‌خوان گذاشته شده و سپس با قلاب نوک خود، جوجه‌ها را می‌درند و می‌خورند و در نهایت تنها جوجه‌ی عسل‌یاب باقی می‌ماند. هرچه این پرندگان بزرگ‌تر می‌شوند، قلاب نوکشان کم‌کم از بین می‌رود.


لک‌لک مارابو

لک‌لک مارابو واقعاً ترسناک‌ترین پرنده‌ای است که روی زمین زندگی می‌کند. این موجودات بزرگ شاید بزرگ‌ترین پرندگان این سیاره باشند که ارتفاعشان به یک و نیم متر و طولشان با بال‌های باز به سه متر می‌رسد. سر گوشتی و بی‌موی آن‌ها اغلب با خون لکه‌دار شده است؛ درحالی‌که طول منقار استخوانی‌رنگ بزرگشان به ۵/۳۵ سانتی‌متر می‌رسد. به‌دلیل ظاهر و عادات غذایی‌شان، به این پرنده، لک‌لک کفن‌ودفن هم می‌گویند و با صدای وحشتناکی که دارند، شکارچیان را از کشته‌هایشان دور می‌کنند.