پدیده بارسا در آستانه شکستن یک رکورد 95 ساله

آنسو فاتی اگر بتواند فردا برای تیم ملی اسپانیا گلزنی کند به یک رکورد تاریخی دست پیدا خواهد کرد.

پدیده بارسا در آستانه شکستن یک رکورد 95 ساله

آنسو فاتی اگر بتواند فردا برای تیم ملی اسپانیا گلزنی کند به یک رکورد تاریخی دست پیدا خواهد کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تابستان گذشته و به دلیل مصدومیت لیونل مسی و لوئیس سوارز، فرصت بازی به آنسو فاتی در باسلونا رسید و او توانست خیلی زود موافق به ثبت رکوردهای مختلف شود.

 فاتی در بازی با بتیس یک ربع به میدان رفت و دومین بازیکن جوان تاریخ بارسا لقب گرفت. او سپس با گلزنی برابر اوساسونا جوان ترین گلزن تاریخ بارسلونا شد و درخشش خود را در بازی با والنسیا نیز تکرار کرد. در دیداری که یک گل زد و یک پاس گل نیز داد. فاتی بهترین بازیکنی است که پس از دوران گواردیولا از لاماسیا وارد تیم اول بارسلونا می شود.

 

فاتی در لیگ قهرمانان نیز با حضور برابر بروسیا دورتموند جوان ترین بازیکن تاریخ بارسا در این تورنمنت شد و سپس توانست رکورد جوان ترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان را نیز به خود اختصاص دهد.

بارسا 10 دسامبر 2019 در سن سیرو توانست 1-2 بر اینتر پیروز شود. در دیداری که آنسو فاتی دقیقه 86 موفق به گلزنی شد و توانست در لیگ قهرمانان تاریخ سازی کند.

 

فاتی حالا در تیم ملی اسپانیا هم می تواند یک رکورد جدید به ثبت برساند. او اگر بتواند فردا دروازه اوکراین را باز کند، رکوردی 95 ساله را خواهد شکست و به جوان ترین گلزن تاریخ لاروخا تبدیل خواهد شد.

رکورد در اختیار خوان اراسکین قرار دارد که سال 1925 و زمانی که 18 سال و 344 روز داشت، توانست برای اسپانیا مقابل سوئیس گلزنی کند. او در آن بازی هت تریک کرد. فاتی اگر فردا به اوکراین گل بزند، با 17 سال و 311 روز رکورد را به خود اختصاص خواهد داد.

منبع :