زمان اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: نتایج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی هفته دوم خرداد ماه از طریق ادارات آموزش و پرورش اعلام می‌شود.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد

رييس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: نتايج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتي هفته دوم خرداد ماه از طريق ادارات آموزش و پرورش اعلام مي‌شود.

عبدالامير عرفي در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: بر اساس برنامه زماني که براي تصحيح اوراق آزمون در نظر گرفته شده، پس از اتمام امتحانات پايه ششم ابتدايي، نتايج آزمون استعدادهاي درخشان و مدارس نمونه دولتي از طريق ادارات آموزش و پرورش استان‌ها اعلام مي‌شود.

وي با بيان اينکه در آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتي امسال 682 هزار دانش‌آموز پايه پنجم ابتدايي و سوم راهنمايي براي ورود به مدارس سمپاد راهنمايي و دبيرستان با يکديگر رقابت کردند، همچنين از افزايش ظرفيت پذيرش در مدارس سمپاد و مدارس نمونه دولتي براي سال تحصيلي 93-92 خبر داد.

به گفته رييس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، پذيرفته‌شدگان اين آزمون در پايه اول راهنمايي و اول دبيرستان مدارس سمپاد و نمونه دولتي ادامه تحصيل خواهند داد.

عرفي ادامه داد: داوطلبان چنانچه پس از اعلام نتايج آزمون نسبت به نمرات خود اعتراضي داشته باشند مي‌توانند از طريق سايت آموزش و پرورش و يا مراجعه به محل‌هايي که مشخص مي‌شود، اعتراض خود را اعلام کنند.

به گزارش ايسنا، تا سال 88 فقط 92 شهر کشور با 338 مدرسه سمپاد 60 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش داشتند، اين درحاليست که اين رقم تا مهر امسال به 206 شهر با 150 هزار دانش‌آموز و 662 مدرسه سمپاد افزايش خواهد يافت و از امسال در 114 شهر جديد مدارس سمپاد ايجاد مي‌شود.

 

مشاهده اسامي قبولي هاي کانون در مدارس تيزهوشان و نمونه دولتي هر استان

 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب