جلوگیری از ورود ذرات آلوده در هوا با استفاده از یک ماسک نوین

با گسترش کووید- 19 در کشورهای سراسر جهان، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری، استفاده از ماسک را به همه توصیه می‌کنند. حال یک شرکت ماسکی تولید کرده است که به گفته آنها این ماسک‌ها به دلیل پنج لایه بودن از

جلوگیری از ورود ذرات آلوده در هوا با استفاده از یک ماسک نوین

با گسترش کووید- ۱۹ در کشورهای سراسر جهان، مراکز کنترل و پیشگیری بیماری، استفاده از ماسک را به همه توصیه می‌کنند.‌ حال یک شرکت ماسکی تولید کرده است که به گفته آنها این ماسک‌ها به دلیل پنج لایه بودن از ورود ذرات آلوده موجود در هوا به دهان به طور قابل توجهی جلوگیری می‌کنند.

به گزارش ایسنا، کروناویروس می‌تواند به واسطه ذرات آلوده‌ای که در اثر سرفه، عطسه، صحبت و تنفس شخص مبتلا پخش می‌شوند، انتقال پیدا کند. این ذرات، اندازه‌های متفاوتی دارند اما کوچکترین آنها که هواپخش‌ها هستند، می‌توانند به راحتی منتقل شوند بنابراین استفاده از ماسک می‌تواند تا حد زیادی افراد را از خطر دور نگه دارد.

شرکت "کامپرس مکس"(CompressMax) اخیرا ماسک‌های صورت پنج لایه‌ای به نام "ماسک صورت ایر تی ام" (Air™ Face Mask) تولید کرده است که به گفته این شرکت این ماسک‌ها از ورود ذرات مضر معلق در هوا به دهان تا حد زیادی جلوگیری می‌کنند.

این ماسک مخصوص به گونه‌ای ساخته شده است که از ورود ذرات آلوده به دهان کاربر جلوگیری می‌کند و علاوه بر آن مجهز به دریچه‌های تنفس دوگانه است که با کاهش حرارت و ایجاد رطوبت در ماسک ، تنفس را برای فرد راحت‌تر می‌کنند. یک گیره بینی روی این ماسک قرار دارد که به افراد این امکان را می‌دهد ماسک را کاملا صحیح بر روی صورت خود تنظیم کنند تا ماسک محکم بماند و بندهای آن نیز به گونه‌ای نیستند که به راحتی از گوش جداشوند بنابراین می‌توان از آن در هنگام دویدن ، دوچرخه سواری و موارد دیگر استفاده کرد.

ماسک دارای فیلتر PM۲.۵  قابل جابجایی و قابل شستشو و دارای پنج لایه محافظ در برابر ذرات مضر معلق در هوا است.قیمت این ماسک ۱۹.۹۹ دلار است.

منبع :