کاظم قلم چی:آزمون 9 خرداد وپس ازآن (دوازدهم، نظام قدیم و...)

برای دوازدهمی‌ها و فارغ التحصیلان نظام جدید و قدیم ( آزمون 9 خرداد و پس از آن ) با این چهار آزمون برنامه و ذهن شما منظم می‌شود

کاظم قلم چی:آزمون 9 خرداد وپس ازآن (دوازدهم، نظام قدیم و...)

برای دوازدهمی ها و فارغ التحصیلان نظام جدید و قدیم ( آزمون 9 خرداد و پس از آن )

با این چهار آزمون برنامه و ذهن شما منظم می شود 


آزمون 9 خرداد مکمل آزمون 2 خرداد است !
امسال قبل از شروع امتحانات نهایی دو آزمون مکمل داریم ( 2خرداد و 9خرداد) . در آزمون 9خرداد که یک هفته قبل از شروع امتحانات نهایی دوازدهمی هاست ، همه ی درس های دوازدهم به صورت جامع آزمون گرفته می شود .آزمون 2خرداد ، آزمونی جامع از دهم و یازدهم بود . اگر هنوز در آزمون 2 خرداد شرکت نکرده اید هنوز می توانید در این آزمون ثبت نام و شرکت کنید .


آزمون 9 خرداد چند دفترچه دارد؟ آیا دفترچه ی غیرمشترک ضرورتی هم دارد ؟ برای چه کسانی ؟


 آزمون 9 خرداد دو دفترچه ی مشترک و غیرمشترک خواهد داشت . مربوط به مباحث 20% آخر کتاب هاست .دو گروه ممکن است به  دفترچه ی غیرمشترک پاسخ بدهند . گروه اول: دانش آموزانی که احتمال می دهند از 20% آخر هم به نوعی و به طور غیرمستقیم در کنکور سوال مطرح شود و گروه دوم  دانش آموزانی که می خواهند از 4 نمره ی اختیاری در امتحانات نهایی بهره ببرند و نمره و معدلشان را افزایش دهند .


آزمون های فوق العاده مهم تر از آزمون های عادی است ! هر دو این آزمون های فوق العاده ، به صورت هدیه و رایگان است اما باید برای هرکدام ثبت نام کنید . وقتی آگاهانه ثبت نام می کنید و وقت می گذارید اهمیت برنامه را بیشتر درک می کنید . درست است که این دو آزمون هدیه هستند اما  اهمیتشان  از آزمون های عادی بیشتر است . 


اهمیت 4 آزمون فوق العاده ( 2خرداد ، 9خرداد ، 23 خرداد و 6تیر) در چیست ؟ 


این4 آزمون به صورت دو به دو شما را برای کنکور آماده می کند . این 4 آزمون یک دوره ی انتقالی است تا شما وارد دوران جمع بندی بشوید و در 4 آزمون جمع بندی مشابه کنکور شرکت کنید . در آزمون های جمع بندی شما هر بار تمام مباحث کنکور را امتحان می دهید . اما در 4 آزمون فوق العاده شما می توانید به جای یک آزمون در هر دو آزمون مباحث را جمع بندی کنید و سپس با بررسی و تحلیل کارنامه متوجه شوید که نیازهایتان چیست و باید روی چه درس ها و مبحث هایی بیشتر تمرکز کنید . این 4 آزمون ضمنا مکمل روش های سه روز یک بار برای دوران جمع بندی شماست . ( یاد آوری : برنامه ی روش سه روز یک بار و منابع و همه ی اطلاعات مربوط به روش سه روز یک بار  را به زودی منتشر می کنیم ) .


امتیازی منحصر به فرد  که داوطلبان کنکور 99 دارید

آزمون های فوق العاده ، حلقه ی گم شده ی برنامه که امسال فرصت اجرای آن را داریم .


 در سال های گذشته فرصت کافی وجود نداشت  تا چنین آزمون هایی را برای دانش آموزان برگزار کنیم و یک دوره ی انتقالی برای ورود به دوران جمع بندی با چند آزمون برایشان تدارک ببینیم . امسال، اما  این فرصت وجود دارد . از این فرصت به دست آمده به  خوبی استفاده کنید . دانش آموزانی که هنوز آزمون 2 خرداد را نداده اید در این آزمون ثبت نام و شرکت کنید . دانش آموزانی که شرکت کرده اید ، کارنامه را با دقت بررسی کنید و در آزمون های بعدی با آگاهی بیشتر برای درس های پایه ، هدف گذاری و برنامه ریزی کنید .


آمار چه می گوید ؟ 


خوشبختانه آمار نشان می دهد دانش آموزان قدر آزمون های فوق العاده را به تدریج بیشتر و بهتر درک می کنند . در آزمون 2 خرداد ، بیست هزار نفر بیش از آزمون فوق العاده ی 19 اردی بهشت ثبت نام و شرکت کردند . اما هنوز کافی نیست . تصور نکنید چون این آزمون ها هدیه هستند اهمیت کمتری دارند . اهمیت برنامه ای و تاثیر این چهار آزمون فوق العاده از آزمون های عادی هم بیشتر است .زیرا به صورتی روشمند و سیستمی شما را برای دوران جمع بندی آماده می کند


نقش پشتیبان ها و اولیا درماه های پایانی


در این ماه ها و هفته های پایانی نقش اولیا و پشتیبانان به مراتب بیش از گذشته است . فکر نکنید خواندن همین مقاله و یا شنیدن یک  فایل صوتی برای دانش آموزان کافی است . باید منطق برنامه را با روش های متفاوت و اطلاع رسانی های مختلف به دانش آموزان توضیح دهیم و به سوالات ایشان پاسخ دهیم تا آن ها بتوانند بهترین نتیجه را در خور زحمت و تلاش خود به دست آورند . با دانش آموزان صحبت کنید دغدغه ها و سوال هایشان را در ماه های پایانی ، قبل از امتحانات ، در ایام امتحانات و پس از امتحانات بپرسید و پاسخ دهید . آزمون دادن زمانی موثرتر می شود که   دانش آموزان برنامه را با علم و آگاهی بیشتر اجرا کنند و روی منطق برنامه مسلط باشند .


آزمون های دوقلو ( آزمون های 23 خرداد و 6 تیر)این دو آزمون در ایام امتحانات نهایی دانش آموزان برگزار می شوند . از سویی به امتحانات دانش آموزان یاری می رسانند و از سوی دیگر به کنکور . این دو آزمون پاسخی است برای آشفتگی دانش آموزان در ایام امتحانات . 


 دانش آموزان در ایام امتحانات این سوال را می پرسند : برای کنکور بخوانیم یا برای امتحانات ؟ 


آزمون های دوقلوی 23 خرداد و 6 تیر پاسخ دقیقی است برای این پرسش .پاسخ این است :  هر دو را بخوانید . اولا امتحانات را در اولویت قرار دهید ثانیا هم زمان برای کنکور هم مطالعه کنید . چگونه ؟ مگر می شود هر دو را با هم خواند و یکی را فدای دیگر نکرد ؟ بله . اگر به منطق این دو آزمون ( 23 خرداد و 6 تیر ) توجه کنید متوجه می شوید که می شود هر دو را باهم و با یک منطق محکم و استوار پیش برد . شما می توانید برای هر درس امتحانی ، علاوه بر مطالعه ی و تمرین تشریحی ، تست هم بزنید . می توانید در درس هایی که بین دوازدهم و سال های پایه مباحث مشترک وجود دارد ، مباحث مشترک را از دهم و یازدهم نیز مطالعه کنید . هم چنین می توانید در هر درس ، علاوه بر دوازدهم  از دهم و یازدهم ، هم تست بزنید و در صورت نیاز قسمت هایی را به صورت انتخابی مطالعه کنید . اگر نرسیدید در درس هایی از یازدهم یا دهم تست بزنید و مطالعه کنید نگران نباشید .شما می توانید با معلومات قبلی خود در آزمون های 23 خرداد و 6 تیر شرکت کنید . در این دو آزمون در هر نوبت دو درس عمومی و دو درس اختصاصی را امتحان می دهید و در مجموع دو آزمون ، کل درس های کنکور پوشش می دهید هم دوازدهم و هم دهم و یازدهم .


آزمون های 23 خرداد و 6 تیر چند دفترچه دارند ؟


 در هر آزمون سه دفترچه خواهید داشت یک دفترچه برای دوازدهم و دو دفترچه هم برای دهم و یازدهم . ( توجه : دانش آموزان رشته ی انسانی در آزمون 23 خرداد 4 درس اختصاصی و در آزمون 6 تیر ، 5 درس اختصاصی خواهند داشت . علت هم معلوم است ، درس های رشته ی انسانی بیشتر است )


نتایج و فایده های آزمون های دوقلو

 
آزمون های دوقلوی 23 خرداد و 6 تیر دو نتیجه و فایده ی مهم دارند . اولا برنامه و ذهن شما را در ایام امتحانات منظم می کنند .دانش آموزان و فارغ التحصیلان نظام جدید و قدیم برنامه ی مشخص و منظمی در ایام امتحانات دانش آموزان خواهید داشت  و ثانیا ، این دو آزمون به مثابه یک دوران انتقالی منسجم ، پس از دو آزمون 2خرداد و 9 خرداد شما را برای ورود به دوران جمع بندی آماده می کنند .


یک نکته برای نظام قدیمی ها 


برنامه ی این چهار آزمون برای شما هم دقیقا با همین منطقی که در بالا توضیح دادیم ،  طراحی شده است : 2خرداد ، به درس های دوم و سوم پاسخ دادید ( معادل دهم و یازدهم نظام جدید ) . 9خرداد به درس های چهارم پاسخ می دهید با این تفاوت که شما دفترچه ی مشترک و غیرمشترک ندارید و در آزمون های 23 خرداد و 6 تیر ، در هر نوبت به چهار درس پاسخ می دهید ( همان درس هایی که نظام جدیدی ها پاسخ می دهند ) و شما هم در این چهار آزمون یک دوره ی انتقالی منسجم را برای ورود به دوران جمع بندی طی می کنید . 


سخن پایانی با دانش آموزان 


اگر نتوانسته اید همه ی مباحث را در حد دلخواه خود بخوانید ،  نگران نباشید هنوز زمان کافی دارید . با همین معلومات کنونی خود در آزمون ها شرکت کنید و از اشتباهات خود یاد بگیرید و از سوی دیگر ،  اگر فکر می کنید همه چیز را خوانده اید و حوصله ی درس خواندن دوباره ندارید وقتی در این  آزمون ها  شرکت کنید متوجه می شوید که هنوز چیزهایی هستند که خوب مسلط نشده اید و نیاز دارید که آن مباحث را بیشتر مطالعه کنید و تست بزنید . در دوره ی انتقالی اهمیت برنامه بیش از ایام عادی مدرسه و بیش از دوران جمع بندی است زیرا آشفتگی سبب سست شدن و کاهش راندمان شما می شود .با برنامه همراه باشید . اگر لازم دارید قسمت هایی از برنامه را با شرایط خودتان انطباق دهید .اما از برنامه جدا نشوید و سعی کنید آزمون ها را در صبح جمعه و برای پردازش اول امتحان بدهید .
 


خواهش مجدد از اولیا و پشتیبانان 


در این روزهای امتحانات نهایی و دوران جمع بندی پس از آن ، دانش آموزان بیش از گذشته به همراهی و گفت وگو با شما نیاز دارند . برایشان بیشتر وقت بگذارید و همراهشان باشید . موفقیت نهایی در گرو یک کار گروهی و تیمی است .


پیروز باشید 
کاظم قلم چی 
5 خرداد 99


جهت ثبت نام  در آزمون 9 خرداد

کد دستوری رایگان زیر را شماره گیری کنیدبرای مشاهده برنامه آزمون های پیش رو برروی مقطع خود کلیک کنید


دوازدهم تجربی نظام جدید

تجربی نظام قدیم

دوازدهم ریاضی نظام جدید

ریاضی نظام قدیم

دوازدهم انسانی نظام جدید

انسانی نظام قدیم

هنر

منحصرا زبان

دوازدهم معارف

عمومی اقلیت