2مدرسه بنیاد قلم‌چی در چرداول و مهران استان ایلام افتتاح شد

دو مدرسه اهدائی بنیاد قلم‌چی در شهرستان‌های چرداول و مهران (209 و 210 امین مدارس ساخته و تکمیل شده در کشور)، امروز دوشنبه 21 بهمن 98 افتتاح و میزبان تحصیل دانش آموزان شد.

2مدرسه بنیاد قلم‌چی در چرداول و مهران استان ایلام افتتاح شد

دو مدرسه اهدائی بنیاد قلم‌چی در شهرستان‌های چرداول و مهران (209 و 210 امین مدارس ساخته و تکمیل شده در کشور)، امروز دوشنبه 21 بهمن 98 افتتاح و میزبان تحصیل دانش آموزان شد.


مدرسه شهرک اسلامیه شهرستان‌ مهران با ظرفیت 180 دانش آموز و 600 مترمربع فضای آموزشی، در یک طبقه، شامل 6 کلاس درس، 5 اتاق اداری و یک سالن چندمنظوره توسط بنیاد قلم‌چی ساخت آن تکمیل شده و در دو نوبت پذیرای 260 دانش آموز دختر در مقطع ابتدایی شده است.

همچنین مدرسه بخش شباب سرابله مرکز شهرستان چرداول که ظهر دوشنبه و ساعاتی پس از مدرسه مهران افتتاح شد، با ظرفیت 270 دانش آموز و 1514 مترمربع فضای آموزشی، در دو طبقه، شامل 9 کلاس درس، 2 اتاق اداری، کتابخانه، یک آزمایشگاه، یک سالن چندمنظوره به همراه زمین چمن مصنوعی ورزشی، پذیرای تحصیلی دانش آموزان دختر در مقاطع متوسطه اول و دوم شده است. مسئول نمایندگی بنیادقلم‌چی در شهرستان سرابله نیز در ساخت این مدرسه مشارکت 10درصدی داشته است.

هوشمندسازی کلاس‌های درس هر دو مدرسه در چرداول و مهران توسط بنیادعلمی آموزشی قلم‌چی(وقف عام) انجام شده است.

احمد سليمانی رئيس آموزش و پرورش شهرستان مهران در گفت‌و‌گویی با تاکید بر اهمیت ساخت مدرسه بنیاد قلم‌چی در شهرک اسلامیه گفت: با توجه به کم‌برخوردار بودن این منطقه و نیاز مبرم به فضای آموزشی، ساخت این مدرسه با امکانات مناسب و به‌روز بسیار مهم است که نتیجه آن توسعه کمی و کیفی آموزشی و ایجاد انگیزه برای دانش آموزان و معلمان در امر آموزش و یادگیری در فضایی مجهز و مطلوب است.

نصرت‌اله رحیمی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام نیز اظهار داشت: تکمیل ساخت این مدارس تا حد زیادی در جبران کمبود فضای آموزشی شهرستان های مهران و چرداول تاثیرگذار است خصوصا اینکه شهر مهران منطقه صفرمرزی است و از امکانات کمتری در حوزه آموزش برخوردار است.

وی افزود: برای صرفه جویی در مصرف انرژی در هر دو مدرسه تجهیزات به‌روز تعبیه شده است.

آئین افتتاح مدارس بنیاد قلم‌چی شهرستان‌های مهران و چرداول با حضور فرماندار و معاون استاندار، مسئولان آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی استان، دانش آموزان و معلمان پرشور و همچنین واقف و متولی بنیاد قلم‌چی و گروه اعزامی تهران، برگزار و به هر یک از دانش آموزان توپ ورزشی از سوی بنیاد قلم‌چی اهدا شد.

با احتساب این پروژه ها تاکنون، افتتاح و بهره برداری 210امین مدرسه ساخت و تکمیل شده توسط بنیاد قلم‌چی به ثبت رسید.مدرسه 6 کلاسه بنیاد قلم‌چی شهرک اسلامیه شهرستان‌ مهران  بریدن روبان افتتاح توسط معلم مدرسه


........................


مدرسه 9 کلاسه بنیاد قلم‌چی بخش شباب سرابله مرکز شهرستان چرداول

بریدن روبان افتتاح توسط معلم مدرسه
منبع :

در صورتی که نظر شما دارای محتوای مثبت ، علمی و آموزشی است ولی ثبت نمی شود با انشا و ادبیات متفاوت ( بدون تمسخر ،بدون فضای چت روم ، بدون تحقیر یا توهین دیگران) مجددا ارسال نمایید