دانشگاه خلیج فارس همچنان در شمار 1درصد دانشگاه‌‎های برتر جهان

رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: این دانشگاه برای دومین بار در فهرست 1 درصد دانشگاه‌‏های برتر و موثر جهان در سال 2019 انتخاب شد.

دانشگاه خلیج فارس همچنان در شمار 1درصد دانشگاه‌‎های برتر جهان

رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: این دانشگاه برای دومین بار در فهرست ۱ درصد دانشگاه‌‏های برتر و موثر جهان در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

عبدالمجید مصلح افزود: این عنوان بر مبنای شاخص‌های کیفی درعملکرد ۱۰ ساله دانشگاه‌ها و موسسه‌های پژوهشی و پژوهشگران پراستناد برتر توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام آی اس سی (ISC) صورت گرفته‌است.

وی بیان کرد: براساس اعلام این پایگاه تعداد دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ایران که در فهرست ۱ درصد برتر دنیا قرار دارند از ۳۰ دانشگاه در سال ۱۳۹۴ به ۶۵ دانشگاه در آذرماه جاری افزایش یافته‌است.

مصلح یادآور شد: در میان این لیست، ۲۷ دانشگاه جامع، ۲۲ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۱ دانشگاه صنعتی و پنج مرکز تحقیقاتی حضور دارند.
وی ادامه داد: باعث افتخار است که دانشگاه خلیج فارس با تکیه بر تلاش‌های اعضای خود توانسته‌است مجدد در میان یک درصد دانشگاه‌های موثر جهان قرار گیرد.

مصلح اظهار داشت: این موفقیت در کنار انتخاب "پرویز ملک‌زاده" برای پیوستن به جمع یک درصد دانشمندان برتر و موثر جهان و فعالیت‌های ارزنده آموزشی و پژوهشی یک موفقیت بزرگ برای خانواده دانشگاه خلیج فارس محسوب می‌شود و امیداوریم با تداوم این روند شاهد پیشرفت روزافزون دانشگاه در پیشبرد اهداف و رسالت خود باشیم.

وی بیان کرد: این دانشگاه در این چند سال برای توسعه ارتباط خود در حوزه بین‌الملل و معرفی به عنوان دانشگاه کارآفرین همه تلاش‎های خود را بکار گرفته‌است.

دانشگاه خلیج فارس با حدود هفت هزار دانشجو در ۲۹ رشته کارشناسی، ۴۸ رشته کارشناسی ارشد و ۱۳ رشته دکترا، جهت گیری خود را در حوزه کار آفرینی قرار داده‌است، این دانشگاه از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان پایلوت دانشگاه کارآفرین انتخاب شده‌است.

منبع :