جدول حل مسئله

حل مسئله مهم‌ترین توانایی است که فرزندان ما باید به آن دست یابند.

جدول حل مسئله

حل مسئله مهم‌ترین توانایی است که فرزندان ما باید به آن دست یابند و ما پدرها و مادرها باید آن‌ها را در مسیری قرار دهیم که بتوانند با مسائل مختلف مواجه شوند و به دنبال راه‌حل بگردند و به‌تدریج، این توانایی را در خود رشد دهند. حل مسائل درسی هم فرقی با مسائل غیردرسی و عمومی ندارد. مهمْ توانایی حل مسئله است. مطمئن شوید فرزندتان مثال‌های حل‌شده‌ی کتاب درسی و تمرین‌ها را خودش چند بار حل کرده است.

از کتاب‌هایی مثل سؤالات پرتکرار و سه‌سطحی، برای هر روز تعدادی مسئله مشخص کنید تا فرزندتان در خانه حل کند. به درست و غلط‌بودن پاسخ واکنش نشان ندهید. فقط در کنار او بنشینید و با هم به تحلیل و بررسی سؤال‌ها بپردازید. مطمئن باشید راه باز خواهد شد و این توانایی به‌تدریج در آن‌ها رشد خواهد کرد.

جدولی درست کنید. در بالای آن روزهای هفته و در ردیف‌های آن، نام درس‌ها را بنویسید. تعداد سؤالات یا درس‌هایی را که هر روز تمرین می‌کند و می‌خواند، در آن بنویسید. این جدول اطلاعات زیادی به شما خواهد داد.

منبع :

در صورتی که نظر شما دارای محتوای مثبت ، علمی و آموزشی است ولی ثبت نمی شود با انشا و ادبیات متفاوت ( بدون تمسخر ،بدون فضای چت روم ، بدون تحقیر یا توهین دیگران) مجددا ارسال نمایید