سواحل ماسه‌ای بندر گناوه

بعضی از ساحل‌گردها به دنبال یافتن ساحل ماسه‌ای‌اند و بعضی دیگر به دنبال یافتن سواحل صخره‌ای.

سواحل ماسه‌ای بندر گناوه

لذت‌بردن از قدم‌‌زدن در ساحل، تماشای دریا، تفریح، گوش‌دادن به صدای امواج دریا، تخلیه‌ی انرژی‌های منفی، شنا، دویدن بر ماسه‌ها، گاهی ماهی‌گیری و ... از جمله‌ی مواردی است که علاقه‌مندان به دریا و ساحل، به‌خصوص ساحل‌گردها را به فکر یافتن ساحلی مناسب و همه‌‌چیزتمام برای سفری خاطره‌انگیز می‌اندازد.


بعضی از ساحل‌گردها به دنبال یافتن ساحل ماسه‌ای‌اند و بعضی دیگر به دنبال یافتن سواحل صخره‌ای. علاوه ‌بر این، عده‌ای از آن‌ها ساحل‌های باامکانات را بیشتر می‌پسندند و عده‌ای نیز به بازدید از سواحل بکر علاقه دارند. اگر به دنبال ساحلی با امکانات خوب برای شب‌‌مانی کنار ساحل شمال‌غربی خلیج‌فارس هستید، پیشنهاد من اقامت در سواحل بندر گناوه است. ساحل بندر گناوه ساحلی زیبا و ماسه‌ای است که پهنای آن هنگام جزر و مد تغییر می‌کند. پارک ساحلی بندر گناوه، یکی از پارک‌های ساحلی مجهز این نقطه و از بهترین سواحل خلیج‌فارس است. داشتن فضای ایمن و خانوادگی، منطقه‌ی آزاد برای نصب چادر، کانکس‌های اجاره‌ای برای اقامت، بوفه و سوپرمارکت، زمین‌های ورزشی ساحلی مانند کارتینگ و ...، از امکانات این پارک است. پارک ساحلی بندر گناوه تنها چند دقیقه تا بازارهای گناوه فاصله دارد.


این ساحل جای مناسبی برای شناکردن و قدم‌زدن در دریایی کم‌عمق برای نیازمندان به آب‌درمانی است. همچنین موتوربرقی سواری از تفریحات محبوب این ساحل است. این موتورهای شارژی و گاهی بنزینی متعلق به کودکان ساکن بندر است که خودشان آن‌ها را با هزینه‌ای بسیار کم کرایه می‌دهند.


اگر علاقه‌مند به ساحل‌های صخره‌ای هستید، با طی‌کردن مسافتی کمتر از یک کیلومتر، می‌توانید از سواحل روستای مال قائد بندر گناوه دیدن کنید.

در صفحه‌ی 90  از کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان، به دریای خلیج‌فارس و سواحل زیبای آن اشاره شده است.


منبع :