هیچ هواپیمایی از مسیر از پیش تعیین‌شده حرکت نمی‌کند

در حالی که در هواپیما در کنار پنجره نشسته‌اید و به بال هواپیما خیره شده‌اید، می‌توانید پره¬های کوچکی را که روی آن قرار دارد ببینید.

هیچ هواپیمایی از مسیر از پیش تعیین‌شده حرکت نمی‌کند

در حالی که در هواپیما در کنار پنجره نشسته­اید و به بال هواپیما خیره شده­اید، می­توانید پره­های کوچکی را که روی آن قرار دارد ببینید. وظیفه‌ی این پره­ها تنظیم مداوم مسیر پرواز است. سیستم خلبان خودکار در هر ثانیه هزاران بار اختلاف موقعیت فعلی هواپیما را با موقعیتی که باید در آن باشد، محاسبه کرده و دستورهای اصلاحی را صادر می­کند.

مسیر درس خواندن هم مانند مسیر هواپیما است. ترجیح می­دادیم که همه چیز طبق برنامه پیش می‌رفت و هر مبحثی را که مطالعه می­کردیم و روی آن کار می­کردیم به نتیجه‌ی کاملا مطلوب می‌رسیدیم. ولی واقعیت چیزی غیر از این است. "تنها رمز موفقیت ما مرهون یک برنامه‌ی آموزشی و مطالعاتی دقیق است".

 به این جمله توجه کافی داشته باشید. آنچه دانش­آموز را به موفقیت پایدار می­رساند تصحیح و بازبینی مداوم مسیر مطالعاتی است. دانش‌آموزان موفق اصلاحات برنامه و روش مطالعه‌ی خود را در اولویت کاری خود قرار می­دهند.

به یاد داشته باشیم: "برنامه مهم است اما برنامه­ریزی مهم­تر است."

برنامه­ریزی یعنی نگاه دقیق به مسیر مطالعاتی و مرور نتایج و اصلاح مداوم روند طی شده با شور و اشتیاق فراوان.

مجموعه‌ی اطلاعات چند از 10 دروس در رشته‌های دانشگاهی در یادگار ماندگار (در سایت کانون قابل دسترسی است) آمده است. ابتدا قله را ببینید. رشته و هدف خود را تعیین کنید. شروع کنید. تلاش کنید. اگر در میانه‌ی راه مسیر را به نادرستی یا کندی پیش رفتید، آن را اصلاح کنید.

دانش­آموزان در کانون فرهنگی آموزش از موهبت پردازش دقیق اطلاعات آزمون برخوردارند. این پردازش اطلاعات در جعبه‌ابزار کارنامه به وضوح قابل مشاهده و درک است. همچنین گنجینه‌ی طلایی که می­توانید در پایان هر نیم­سال از آن بهره‌ی کافی را ببرید، جزوه‌ی هوشمند است. جزوه‌ی هوشمند مجموعه‌ی اطلاعات شخصی‌سازی شده‌ی شما است که یادگیری‌های ناقص شما را به صورت طبقه‌بندی شده در اختیار شما قرار می‌دهد.

همه چیز برای شما فراهم است. هدف‌گذاری کنید. شروع کنید. همت کنید. ادامه دهید.

در مسیر بمانید.

حتما موفق خواهید شد.

در صورتی که نظر شما دارای محتوای مثبت ، علمی و آموزشی است ولی ثبت نمی شود با انشا و ادبیات متفاوت ( بدون تمسخر ،بدون فضای چت روم ، بدون تحقیر یا توهین دیگران) مجددا ارسال نمایید