پیش‌خوانی، یک اصل مهم در یادگیری

اولین و مهم‌ترین اصل در مطالعه که بیش‌ترین تاثیر را در یادگیری دانش‌آموزان دارد اصل پیش‌مطالعه یا پیش‌خوانی است که خود دارای چند مرحله است.

پیش‌خوانی، یک اصل مهم در یادگیری

اولین و مهم‌ترین اصل در مطالعه که بیش‌ترین تاثیر را در یادگیری دانش‌آموزان دارد اصل پیش‌مطالعه یا پیش‌خوانی است که خود دارای چند مرحله است. چنان‌چه پیش‌خوانی توسط دانش‌آموز انجام گیرد، یادگیری درس در کلاس بسیار بالا خواهد بود.

-ابتدا با کتاب آشنا شوید. حتما روز قبل از کلاس، به جزوه‌ی معلم، کتاب درسی و یا هر منبعی که معلمتان با آن تدریس خواهد کرد، نگاهی بیندازید.

-در مرحله‌ی بعد سرفصل‌ها را بررسی کنید. به جزوه یا کتابتان دقت کنید و به سرفصل‌هایی که فردا در کلاس قرار است یادبگیرید نگاهی بیندازید.

-به سراغ عنوان‌ها و تیترها بروید. برای این‌که بتوانید ارتباط بین مطالب مختلف در یک فصل را درک کنید، بهتر است تیترهای مهم را به‌خوبی بیاموزید.

-باعکس‌ها و نمودارها آشنا شوید. مهم‌ترین بخش پیش‌خوانی، نگاه کردن به نمودارها، جداول و عکس‌ها است.

-خلاصه‌ی فصل را بخوانید. نیازی نیست خط به خط کتاب درسی را مطالعه کنید. تنها کافی است تعاریف و مطالب هایلایت شده را بخوانید.

-صورت سوالات فصل را مرور کنید.  

در صورتی که نظر شما دارای محتوای مثبت ، علمی و آموزشی است ولی ثبت نمی شود با انشا و ادبیات متفاوت ( بدون تمسخر ،بدون فضای چت روم ، بدون تحقیر یا توهین دیگران) مجددا ارسال نمایید