ذوب آهن 0 پرسپولیس 3؛ ترکیب منطقی و برد بزرگ

سرمربی آرژانتینی همانطور که وعده داده بود توانست اولین طلسم پرسپولیس را بشکند و این تیم را بعد از 9 سال به پیروزی در فولادشهر رساند.

ذوب آهن 0 پرسپولیس 3؛ ترکیب منطقی و برد بزرگ

سرمربی آرژانتینی همانطور که وعده داده بود توانست اولین طلسم پرسپولیس را بشکند و این تیم را بعد از 9 سال به پیروزی در فولادشهر رساند.

به گزارش "ورزش سه"، گابریل کالدرون پیش از بازی با اشاره به ناکامی 9 ساله پرسپولیس در فولادشهر و برابر ذوب اهن مدعی شد که این هدف را نشانه گرفته‌اند. او البته با ترکیبی منطقی بعد از 13 هفته و نمایش تهاجمی تیمش برابر تیم منصوریان یک پیروزی ارزشمند را کسب کرد و اکنون این تیم را در قواره مدعی قرار داده است:

شرح بازی:

 

حضور بشار رسن را می‌توان بهترین تصمیم کالدرون دانست که نقش این هافبک عراقی را به خوبی در عملکرد تهاجمی سرخپوشان نشان می‌دهد. پرسپولیس بازی را تهاجمی شروع کرد و توانست با سود بردن از دو هافبک بازیساز فوق العاده‌اش (ترابی و بشار) شرایط را برای حریف سخت کند. وحید امیری نیز به خوبی در کنار علیپور اینبار نمایش موفقی از خود به جا گذاشته و ضمن ایجاد یک موقعیت گل، یک پاس کلیدی نیز در نیمه اول شکل داد. ذوب آهن اما برخلاف تصور نتوانسته به جز موقعیت‌های نه چندان خطرناک خطری جدی در نیمه اول روی دروازه بوژیدار شکل دهد و شاید تنها موقعیت جدی این تیم روی ضربه مهاجم نیجریه‌ای بود که گلر پرسپولیس به راحتی آن را مهار کرد.

 

بشار رسن با قدرت تکنیکی و حمل توپ اما در نیمه اول ستاره تیمش بود که بازیکنان ذوب را به دردسر بزرگی انداخت. او البته در شرایطی که پرسپولیس از حریف پیش افتاده توانسته در ضدحملات یک مهره خطرناک برای پرسپولیس محسوب شود و شاید اگر علیپور قدر پاس‌های او را بیشتر می‌دانست در نیمه اول عملکردش بیشتر از گرفتن یک ضربه پنالتی بود.

 

ذوب آهن اما با منصوریان در نیمه دوم نمی‌خواهد نتیجه را واگذار کند و بیشتر از این زیر تیغ انتقاد و تبعات این شکست قرار گیرد و باید دید عملکرد بازیکنان این تیم برای جبران نتیجه در روزی که پرسپولیس در ضدحملات خطرناک نشان می‌دهد، چه خواهد بود.

 

ذوب آهن طبق انتظار در نیمه دوم برای جبران نتیجه به میدان آمد و در همان ثانیه های ابتدایی فرصت مناسبی برای جبران داشت که توسط ارسلان مطهری از دست رفت اما شاگردان کالدرون خیلی زود فاصله را به دو گل رساندند تا کار برای حریف سخت شود. خط دفاعی پراشتباه و ناهماهنگ ذوب اهن این فرصت را به خوبی در اختیار پرسپولیس قرار می‌داد تا خط میانی بازیساز سرخپوشان کار آسانی برای قلع و قمع آنها داشته باشد. جایی که یک بار بشار و یک بار دیگر هم نوراللهی به یک شیوه ضعف خط دفاعی ذوب را نشانه گرفتند تا ترابی و علیپور فاصله را به سه گل و کار جبران برای علیمنصور را غیرممکن کنند.

ذوب آهن نیز هرچند به دنبال جبران نتیجه بود اما نتوانست مقابل خط دفاعی و بوژیدار آماده کاری از پیش ببرد و خوش شانس هم بود که در ضدحملات فاصله بیشتر نشد.


بازیکن برتر:


بشار رسن در بازگشت به ترکیب پرسپولیس، عملکرد این تیم را با طراوت ویژه‌ای مواجه کرد. قدرت بالای حمل توپ و پاس‌های مناسب و بازیسازی برای ضدحملات مهمترین تغییری بود که این هافبک عراقی با حضورش در ترکیب برای تیم کالدرون شکل داد. او در صحنه منجر به پنالتی و گل اول سرخپوشان نیز پاس کلیدی این تیم را به علیپور داد و در باقی زمان بازی نیز چهره‌ای خطرناک در ضدحملات پرسپولیس داشت. حضور بشار رسن این فرصت را به نوراللهی و ربیع خواه نیز داد تا بیشتر به دنبال جنگ های فیزیکی و توپگیری از حریف و شرکت در فاز دفاعی باشند و موقعیت کمتری روی دروازه پرسپولیس شکل گیرد.

 

اتفاق ویژه:

 

پرسپولیس بعد از 9 سال در فولادشهر به برتری دست یافت و توانست با پیروزی زمین را ترک کند. کالدرون که از زمان حضورش در پرسپولیس به شدت تحت فشار قرار داشت، اینبار با تصمیماتی مناسب برای سود بردن از ترکیب تیمش، به یک پیروزی ارزشمند و پرگل دست یافت تا به دنبال اثبات ادعاهای خود باشد.
دیگر اتفاق ویژه این بازی را می توان بازگشت کمال کامیابی نیا به ترکیب این تیم بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت طولانی مدت دانست. هافبک میانی سرخپوشان در ابتدای فصل تحت عمل جراحی قرار گرفته بود و اکنون در هفته سیزدهم شانس بازگشت به ترکیب را به دست آورده بود.

منبع :