حیرت انگیز؛ مسی برنده توپ طلا با 7 امتیاز اختلاف

لیونل مسی با تنها هفت امتیاز بیشتر از ویرژیل فن دایک فاتح توپ طلای 2019 شد.

حیرت انگیز؛ مسی برنده توپ طلا با 7 امتیاز اختلاف

لیونل مسی با تنها هفت امتیاز بیشتر از ویرژیل فن دایک فاتح توپ طلای 2019 شد.

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی شب گذشته در نزدیک ترین رقابت تاریخ توپ طلا توانست عنوان مرد سال فوتبال را از سوی نشریه فرانس فوتبال به خود اختصاص دهد.

مسی که امسال ویرژیل فن دایک و کریستیانو رونالدو را رقیب خود برای توپ طلا می دید، شب گذشته برای ششمین بار به این افتخار دست یافت و رونالدو را جا گذاشت.

امروز فرانس فوتبال امتیازات 10 بازیکن برتر را منتشر کرد و مشخص شد که مسی تنها با هفت امتیاز اختلاف نسبت به ستاره هلندی لیورپول توانسته فاتح توپ طلا شود که در تاریخ این جایزه بی سابقه است.

مسی 686 امتیاز از سوی خبرنگاران کسب کرد؛ در حالی که به فن دایک 679 امتیاز تعلق گرفت تا پس از سال 2006 که کاناوارو به عنوان یک مدافع برنده توپ طلا شد، بار دیگر دست یک مدافع از توپ طلا کوتاه بماند. کریستیانو رونالدو نیز 476 امتیاز کسب کرد.

سادیو مانه که نفر چهارم شد، 347 امتیاز کسب کرد، محمد صلاح 178، امباپه 89، آلیسون 67، لواندوفسکی 44، برناردو سیلوا 41 و ریاض محرز نیز 33 امتیاز به دست آورد.

 فن دایک از سوی 69 خبرنگار گزینه اول انتخاب شد و مسی از سوی 61 خبرنگار اما مسی به عنوان گزینه دوم، گوی سبقت را از فن دایک ربود تا در مجموع امتیازات، نفر اول لقب بگیرد.

17 خبرنگار نیز رونالدو و مانه را گزینه اول خود معرفی کرده بودند.

منبع :