به شهر ما بیایید: پاییز را در جنگل النگدره لمس کنید

جنگل النگدره که در شهر زیبای گرگان قرار دارد، یکی از جنگل‌های معروف و بی‌نظیر کشورمان است که طبیعت بکر و بی‌نظیری دارد و از چشم‌نوازترین جنگل‌های ایران است .

به شهر ما بیایید: پاییز را در جنگل النگدره لمس کنید

جنگل النگدره که در شهر زیبای گرگان قرار دارد، یکی از جنگل‌های معروف و بی‌نظیر کشورمان است که طبیعت بکر و بی‌نظیری دارد و از چشم‌نوازترین جنگل‌های ایران است و طبیعت‌گردی در آن در هر فصل سال زیبایی‌های خود را دارد.

سفر به جنگل و روستاهایی که در دل آن وجود دارد، یکی از سفرهای هیجان‌انگیز است که راهی مناسب برای دورشدن از زندگی شهری است. این پارک جنگلی که در مسیر جاده‌ی ناهارخوران قرار دارد، در این فصل از سال و با دلبری‌هایی که جنگل‌ها با هزاران رنگشان به ما نشان می‌دهند و با عطر و بوی پاییزی، از ما میزبانی می‌کند. سفر به این جنگل و روستای آن انتخاب فوق‌العاده‌ای است و ما را میهمان جنگلی سحرانگیز می‌کند.  در این جنگل باید ساعت‌ها نشست و به صدای طبیعت گوش داد و خود را به چایی تازه‌دم مهمان کرد.

النگدره بهشتی چهارفصل است که در هر فصل، جذابیت مختص به خود را دارد. در بهار، با عطر و بوی شکوفه‌ها از مهمانان خود میزبانی می‌کند و در تابستان، با نسیم خنکش؛ اما اگر به دنبال سفری متفاوت هستید و به بازی رنگ‌ها علاقه دارید، پاییز بهترین فصل برای دیدن نقاشی هنرمندانه‌ي خلقت است. چه چیزی بیشتر از پیاده‌روی در جنگل‌های انبوه و سرسبز شمال ایران می‌تواند حال آدم را خوب کند و به او انرژی بدهد؟ به‌ویژه اینکه امکانات لازم برای پیاده‌روی طولانی هم فراهم باشد و چشم‌انداز روبه‌روی‌تان هر لحظه با رنگ‌های متنوع تغییر یابد.

در النگدره، خیابانی، سراسر جنگل را به هم متصل می‌کند که می‌توانید برای پیاده‌روی و گشت در جنگل از آن استفاده کنید؛ اما برای ایمنی بیشتر، مسیر چوبی دیگری در میان جنگل کشیده شده تا هم فضای زیباتری به وجود بیاید و هم ایمنی آن کامل‌تر باشد.


منبع :