یک گفت‌وگوی ساده اما مهم

وقتی کارنامه‌ی فرزند خود را می‌گیرید، باید بین شما و فرزندتان گفت‌وگویی صورت بگیرد.

یک گفت‌وگوی ساده اما مهم

وقتی کارنامه‌ی فرزند خود را می‌گیرید، باید بین شما و فرزندتان گفت‌وگویی صورت بگیرد؛ گفتن و شنیدن: «در کدام درس‌ها پیشرفت کرده‌ای؟ کدام درس را بهتر پاسخ داده‌ای؟ در کدام درس اشتباه کمتری داشته‌ای؟ در کدام درس نتوانسته‌ای به هدف تعیین‌شده برسی؟»

از او بپرسید که قرار است در طی دو هفته‌ی پیش رو، چه‌کار کند. به او کمک کنید که تصمیم بگیرد و انتخاب کند که می‌خواهد چه سؤالات یا تست‌هایی را حل کند.

نقش پدر و مادر در فرایند آموزش‌ و پرورش، اگر از نقش معلم بیشتر نباشد، کمتر نیست. باید برای تصمیم‌گیری در کنار فرزند خود باشید؛ زیرا شما پدرها و مادرها تجربه‌ی زندگی دارید و تجربیات شما، هم در تصمیم‌گیری و هم در اجرای آن، کمک فراوانی به فرزندتان می‌کند.

گفت‌وگو با فرزندتان را می‌توانید با ابزارهایی مانند دفتر برنامه‌ریزی و کارنامه‌های گوناگون از جعبه‌ابزار کارنامه و مشورت با معلم و مشاور و پشتیبان، در هر آزمون بهتر و دقیق‌تر کنید و فاصله‌ی بین برنامه‌ریزی و اجرای برنامه را به حداقل برسانید.

منبع :

در صورتی که نظر شما دارای محتوای مثبت ، علمی و آموزشی است ولی ثبت نمی شود با انشا و ادبیات متفاوت ( بدون تمسخر ،بدون فضای چت روم ، بدون تحقیر یا توهین دیگران) مجددا ارسال نمایید