روش مطالعه فیزیک رتبه‌های برتر

درس فیزیک یکی از دروس علوم پایه است و با توجه به دارا بودن فرمولها و مفاهیم زیاد، نیاز به روشهای مطالعه دقیق دارد تا بتوان روی مطالب و تستهای آن تسلط کامل پیدا کرد.

روش مطالعه فیزیک رتبه‌های برتر

روش های مختلف مطالعه فیزیک

درس فیزیک یکی از دروس علوم پایه است و با توجه به دارا بودن فرمولها و مفاهیم زیاد، نیاز به روشهای مطالعه دقیق دارد تا بتوان روی مطالب و تستهای آن تسلط کامل پیدا کرد.اولین گام در یادگیری فیزیک تسلط بر کتاب درسی و مثالها و تمرینات موجود در آن است و سپس داشتن جزوه ای خوب که به زبان خودتان نوشته شده باشد.

پس از این 2 مرحله می توانید به سراغ کتابهای کمک درسی برای بالاتر بردن سطح درسی و تست خود مراجعه کرده و سعی کنید با بالابردن سرعت و دقت در تست زنی، خود را برای آزمونها و کنکور آماده کنید.هر زمان که احساس نیاز کردید می توانید از تدریس خصوصی فیزیک توسط یک استاد مجرب نیز بهره مند شوید تا به کمک او بتوانید اشکالات پایه ای و اساسی خود را برطرف کنید.

نمونه ای از مطالعه ی فیزیک توسط رتبه برترها

1-سجاد علی رضایی رتبه97کنکور

ابتدا جزوهدبیر فیزیکرا بصورت کامل و جز به جز می خواندم و بعد از آن به کتاب درسی مراجه می کردم و سعی می کردم مطالب حفظ کردنی آن را خوب یادگرفته و نت برداری و خلاصه نویسی کنم و سپس شروع به تست زنی می کردم و سعی می کردم تستها را از درجه بندی آسان به سخت انجام دهم تا در خودم ایجاد انگیزه کنم.هر سوال و نکته ای که پیش می آمد به راحتی از آن گذر نمی کردم بلکه آنرا گوشه ای یادداشت می کردم تا از دبیر فیزیک سوال کنم.

2-معصومه نوروزی رتبه24کنکور

بعد از اینکه تدریس فیزیکدر مدرسه انجام می شد من بلافاصله همان روز در خانه مطالبی که سر کلاس گفته شده بود و همچنین جزوه دبیر را بطور کامل مرور می کردم و در حین مطالعه از مطالب نکته برداری می کردم تا دفعه بعد نیاز به مطالعه کل جزوه فیزیک نداشته باشم.ضمن اینکه از کتابهای کمک آموزشی و تست کمک میگرفتم تا اگر مطلب جدیدی در آن نوشته شده را یادبگیرم و این مطالب را در جزوه خودم نیز یادداشت می کردم.

3-وحید بالازاده رتبه3کنکور

من ابتدا سعی می کردم در کلاس درس به مطالب تدریس شده توسط معلم به خوبی توجه کنم و پس از مراجعه به منزل درس هر روز را در همان روز مطالعه کنم تا ملکه ذهنم شود.بعد از آن تستهای مربوط به آن مبحث را در همان روز می زدم و در هفته های بعد سعی می کردم مهارت خودم را بالاتر ببرم.همیشه کتاب و جزوه را جدی میگرفتم و ابتدا مفاهیم فیزیک را کاملا یاد میگرفتم و سپس به سراغ مسائل تستی می رفتم.هر جایی که اشکالی داشتم هفته ای یکبار از تدریس خصوصیدر منزل استفاده می کردم تا اشکالاتم را برطرف کنم.

4-رحیم نوروزی رتبه 16 کنکور

هر جلسه پس از تدریساستاد فیزیک همان روز جزوه ایشان را می خواندم و سپس از آنها نت برداری می کردم البته برای درک بهتر مطالب فیزیک ،قبل از هر جلسه تدریس دبیر، در منزل مطالب را می خواندم ، این روش کمک می کرد تا با آمادگی بیشتری در کلاس حاضر شوم و به قول معروف یک قدم جلوتر باشم.

سعی می کردم ابتدا فهم عمیقی از مطالب درکلاس فیزیک داشته باشم و سپس به سراغ تست می رفتم.دبیر فیزیک خوب باعث علاقه بیشتر من به این درس شد،طوریکه هر جلسه قبل از تدریس دبیر مطالب را پیش خوانی می کردم و پس از تدریس دبیر نیز مجددا در همان روز درسهای جدید را خوانده و نکات مهم آن را برای خودم یادداشت می کردم.