مهم و حیاتی؛ صعود ایران به جام جهانی 2021

با حذف فوتبال از المپیک مسابقات جام جهانی جوانان یا همان بازی‌های زیر 20 سال جهان در سال 2021 اعتبار می‌گیرد و تماشاگران زیادی را متوجه خود خواهد کرد.

مهم و حیاتی؛ صعود ایران به جام جهانی 2021

با حذف فوتبال از المپیک مسابقات جام جهانی جوانان یا همان بازی های زیر 20 سال جهان در سال 2021 اعتبار می گیرد و تماشاگران زیادی را متوجه خود خواهد کرد.

به گزارش "ورزش سه"، در سال 2020 شاهد برگزاری المپیک توکیو در ژاپن خواهیم بود و این آخرین حضور فوتبال در المپیک خواهد بود؛ فیفا برنامه ای برای اینکه این بازی ها را در قالب جام جهانی زیر 23 سال برگزار کند ندارد و بر این باور است برگزاری بازی ها در این شرایط سنی توجیهی ندارد به این خاطر که اکثر بازیکنان با این شرایط سنی در بازی های بزرگسالان حاضر هستند و می توانند حضور در بازی های لیگ برتر داخلی و مسابقات بین المللی را با تیم های بزرگسالان تجربه کنند.

 

هم اکنون جام جهانی در رده های سنی پایه در رده سنی زیر 17 سال (جام جهانی نوجوانان) و زیر 20 سال (جام جهانی جوانان) برگزار می شود. اینبار خوشبختانه تیم های ملی نوجوانان با هدایت حسین عبدی و تیم ملی جوانان با هدایت سیروس پورموسوی به جام ملت ها صعود کردند و شانس کسب سهمیه جام جهانی را دارند.

 

با حذف فوتبال از المپیک؛ جام جهانی جوانان که با حضور 24 تیم برگزار می شود مهمترین مسابقات بعد از جام جهانی اصلی می شود. جام جهانی جوانان در دوره جدید در سال 2021 در اندونزی برگزار می شود. در سال 2020 شاهد برگزاری بازی های جام ملت ها در ازبکستان خواهیم بود که تیم ایران نیز یکی از 16 تیم حاضر در این بازی ها خواهد بود. آسیا در جام جهانی نوجوانان و جوانان چهار سهمیه دارد و در این بازی ها تیم های راه یافته به نیمه نهایی سهمیه حضور در جام جهانی را به دست خواهند آورد. بازی های نوجوانان هم در بحرین برگزار می شود.

 

تیم ملی جوانان به تازگی بازی های مقدماتی جام ملت ها را به سه پیروزی در برابر قرقیزستان، نپال و امارات را با پیروزی پشت سر گذاشت؛ در این بازی ها 9 گل زد و گلی نخورد و در شرایطی موفق به صعود از گروه شد که امارات با جذب مربی خارجی و هم چنین بازی های تدارکاتی متعدد در کشورهای اروپایی در اندیشه صعود به جام ملت ها بود. با حذف فوتبال از المپیک صعود تیم ملی جوانان به جام جهانی زیر 20 سال در سال 2021 از اهمیت فوق العاده ای برخوردار خواهد شد. البته باید به این نکته اشاره کرد صعود به جام جهانی جوانان و حتی نوجوانان سخت تر از صعود به جام جهانی اصلی است به این خاطر که در این دو جام جهانی 24 تیم حاضر خواهند شد در حالی که جام جهانی اصلی با حضور 32 تیم برگزار می شود.

 

گفتنی است هنوز برنامه فدراسیون فوتبال برای آماده سازی این دو تیم اعلام نشده است و از سویی قرارداد حسین عبدی و سیروس پورموسوی نیز پایان یافته است. با این حال به نظر می رسد با توجه به عملکرد خوب این دو مربی قرارداد آنها از سوی فدراسیون فوتبال تمدید شود.

منبع :