ویژگی‌‌های آزمون 15 آذر - ششم دبستان

دانش‌آموزان ششمی با توجه به ماکت دفترچه و برنامه‌ی راهبردی آزمون 15 آذر مقطع ششم که در ادامه برای شما آورده شده است

ویژگی‌‌های آزمون 15 آذر - ششم دبستان

دانش‌آموزان ششمی

با توجه به ماکت دفترچه‌ و برنامه‌ی راهبردی آزمون 15 آذر مقطع ششم که در ادامه برای شما آورده شده‌ است، با دومین آزمون پروژه‌ی سوم نیم‌سال اول  آشنا می‌شوید. سعی کنید با کمک این ویژگی ها برای آزمون 15 آذر برنامه‌ریزی کنید.

با توجه به ماکت دفترچه، دفترچه‌ی عادی (پیشرفت درسی): شامل 10 سوال تشریحی (5 سوال ریاضی ششم و 5 سوال علوم ششم) و 55  سوال تستی می‌باشد. سوال‌های تستی دفترچه‌ی عادی همان‌طور که در ماکت بالا نیز مشاهده می‌کنید؛ از دروس آموزش قرآن، هدیه‌های آسمان، فارسی و نگارش، علوم و ریاضی ششم می‌باشد. تعداد سوال‌ها برای هر درس و شماره‌ سوالات‌ها را نیز در بالا می‌توانید مشاهده کنید.

* دفترچه‌ی‌ پیشرفته (جهت آمادگی برای آزمون تیزهوشان) شامل 50 سوال تستی می‌باشد. در این دفترچه سعی شده است مباحثی که مورد سوال قرار می‌گیرد، تمام امرتبط  با استعداد تحلیلی و منطبق با آزمون‌های تیزهوشانی که اخیرا از طرف سازمان سنجش برگزار شده‌ است، باشد.در این دفترچه 10 سوال هوش کلامی و ادبی، 10 سوال هوش ریاضی و منطقی، 10 سوال هوش تصویری و فضایی و 20 سوال سرعت و دقت مورد سوال قرار می‌گیرد. به زمان پاسخ گویی هر قسمت در این دفترچه توجه کنید، در بخش سرعت و دقت دانش‌آموزان لازم است در ‌10 دقیقه به  20 سوال پاسخ دهند؛ در نتیجه در این قسمت نیاز است علاوه بر دقت، سرعت دانش‌آموزان برای پاسخ‌گویی به سوالات نیز تقویت شود.


موفق باشید

زهرا عسگری - گروه آزمون ششم دبستان