پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال

استقلال برای برگزاری بازی‌های خود در پلی آف لیگ قهرمان آسیا با دردسر بزرگی روبرو است.

پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال

بالاخره بعد از مدت ها حرف و حدیث مشخص شد سهمیه باشگاه ایرانی برای بازی های لیگ قهرمانان در سال 2020،  2+2 است و با این شرایط استقلال باید به همراه شهرخودرو در مرحله دوم مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

 

طبق سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا آبی ها باید در راند اول مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با برنده بازی الفیصلی اردن- الکویت کویت در ورزشگاه آزادی بازی کند و بعد از آن آبی ها در قطر یک تک بازی با الریان قطر برگزار می کنند، بازی که برنده آن می تواند به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

 

اما سختی برنامه استقلال فقط به بازی سخت این تیم برابر الریان ربط پیدا نمی کند، پیچیدگی برنامه آبی ها به این دلیل است که بازی های پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در تعطیلات نیم فصل برگزار می شود، تیم ملی امید در همین زمان برای گرفتن سهمیه المپیک رقابت می کند و از طرف دیگر آبی ها به سختی می توانند در تعطیلات کوتاه خود در نیم فصل اردوی خارج از کشور برگزار کنند که این کار آبی ها را هم برای این 2 بازی سرنوشت ساز خود سخت می کند و هم می تواند در روند آبی ها در نیم فصل دوم تاثیر بگذارد چراکه بازیکنان این تیم نمی توانند مثل سایر تیم ها در این مدت استراحت کافی داشته باشند.

 

 

استقلال و مشکل برگزاری اردو

 

طبق برنامه ریزی سازمان لیگ تعطیلات نیم فصل به جای هفته پانزدهم، در پایان هفته هفدهم لیگ برتر آغاز می شود، به این ترتیب که استقلال در تاریخ ششم دی ماه به مصاف فولاد می رود و بعد از آن باید هفته هجدهم لیگ برتر در تاریخ 13 بهمن ماه برگزار شود، جایی که آبی ها باید در تهران از نفت مسجدسلیمان میزبانی کنند.

 

در این بین لیگ برای باشگاه ها بین 35 تا 37 روز تعطیل است اما استقلال در این مدت شرایط متفاوتی را تجربه می کند چراکه استقلال باید در تاریخ اول بهمن ماه به مصاف برنده الکویت کویت با الفیصلی اردن برود و در صورت صعود از این مرحله در تاریخ هشتم بهمن ماه با الریان قطر بازی کند. پس با این شرایط تعطیلات نیم فصل برای استقلال و البته پدیده برخلاف سایر تیم ها تنها 24 روز خواهد بود.

سوال مهم اینکه با این شرایط آیا استقلال می تواند اردوی خارج از کشور برگزار کند یا نه؟ استراماچونی از مدت ها قبل به باشگاه برنامه داده است که این تیم در مدت تعطیلی لیگ در کشورهای حوزه خلیج فارس اردو برگزار کند اما برگزاری اردوی این تیم با این شرایط در وضعیتی نامعلوم قرار می گیرد.


البته شاید استقلال بتواند برنامه خود را طوری طراحی کند که این تیم قبل از بازی اول خود در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا خارج از کشور اردو برگزار کند، به این شکل که آبی ها بعد از بازی با فولاد 5 روز تمرینات خود را تعطیل کنند و در تاریخ دوزادهم دی ماه اردوی دو هفته ای خود را برگزار کند، با این شرایط آبی ها می توانند از تاریخ 26 دی ماه به تهران برگردند و با چند جلسه تمرین خود را آماده راند اول مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا کند.

 

 

معمای حضور امیدهای استقلال در پلی آف

 

استقلال هم اکنون دو بازیکن در اردوی تیم امید دارد که از نفرات اصلی ترکیب استراماچونی هم محسوب می شوند. 

 

نکته عجیب ماجرا اما اینکه درست زمانی که استقلال باید در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود تیم امید برای کسب سهمیه المپیک بازی می‌کند و با این شرایط مشخص نیست آیا باشگاه استقلال مهدی قائدی و عارف غلامی را در اختیار تیم امید قرار می دهد یا نه. 

 


منبع :

سهند فلاح
ارسال شده توسط : سهند فلاح