مراسم تجلیل از رتبه‌های برترکانون در رشته‌های فنی مهندسی سال98

در مقاله‌ی زیر گزارشی از مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر کانون در رشته فنی مهندسی سال 98 بنیاد علمی آموزشی قلم چی آمده است...

مراسم تجلیل از رتبه‌های برترکانون در رشته‌های فنی مهندسی سال98

مراسم تجلیل از رتبه های برتر کانون در رشته های فنی مهندسی سال 98، 26 آبان 98، در ساختمان بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی برگزار شد. مراسم مشابه ویژه ی نخبگان دانشگاه های علوم پزشکی روز گذشته در همین مکان برگزار شد.

برای تجلیل از این دانشجویان، بنیاد امکانی را فراهم کرده است که بتوانند تا سقف250 هزارتومان کتاب های دانشگاهی خود را انتخاب و دریافت نمایند. یکی از محوری‌ترین موضوعات این مراسم، تشویق دانشجویان به کار دانشجویی و کارآفرینی بود، کاری که در کانون برای دانشجویان برتر اتفاق می‌افتد و در این زمینه، این مراسم میزبان اساتید، نخبگانی از همکاران کانون و دانشجویان برتر مشغول به کار در کانون بود که در ارتباط با شرایط و نحوه ی همکاری با این بنیاد نکاتی را مطرح کردند.

رتبه های برتر می توانند در زمینه های مختلف از جمله تولید آزمون، کتاب، سایت کانون و پشتیبانی ویژه با کانون همکاری داشته باشند.

گزارشی از این مراسم در زیر آمده است:


چکیده ای از سخنان کاظم قلم چی، بنیان گذار بنیاد علمی آموزشی قلم چی، در این مراسم در زیر آمده است:

چندین سال است که ما این مراسم را برگزار می کنیم ولی امسال در راستای ایجاد عدالت بیشتر، در مقایسه با سال های قبل تغییری را ایجاد کردیم به این نحو که در نحوه انتخاب، تمام رتبه های زیر 500 کشوری و رتبه های زیر 100 مناطق (مستقل از دانشگاه) را هم دعوت کردیم. این تقدیر از شما به چند معناست، این که شما می توانید خود برای دیگران الهام بخش باشید و آن چه از شما خواسته می شود این است که نقشی در راستای مسئولیت اجتماعی خود ایفا کنید.بنیاد علمی آموزشی قلم چی به عنوان مسئولیت اجتماعی خود این اقدامات را انجام می دهد و همان طور که می دانید این بنیاد وقف عام است بر گسترش دانش. من از شما که اکثرا در مدارس خوبی درس خوانده اید و مدیون این مدارس هستید و در حال حاضر در بهترین دانشگاه ها هم درس می خوانید می خواهم که به سهم خودتان در راستای مسئولیت اجتماعی خودتان کاری کنید. هدف این جلسه کلا این است که شما در این زمینه نیز تفکر کنید و به مرور زمان فعال شوید. من مطمئن هستم که بخش عمده ای از شما به لحاظ وقت و تخصص و دانشی که دارید نه تنها از همین الان در حد خودتان کمک به دیگران را آغاز کرده اید بلکه در آینده هم به دیگران کمک خواهید کرد. همزمان با این مراسم، امسال تعداد بورسیه دانشجویان دانشگاه های تهران به 2000 نفر رسیده است. این اقدام از سال 93 با بورسیه ی 500 دانشجوی برتر آغاز شد.

............................................................

نخبگانی که از روستا موفق به قبولی در رشته های فنی مهندسی شده اند:

مجید یوسف پور از روستای قلم آباد استان فارس رتبه 152 مهندسی صنایع شریف: من در ابتدایی در روستا درس می خواندم و روستای ما مدرسه ی راهنمایی نداشت به همین دلیل به شهر مجاور حسن آباد اقلید رفتم و آن جا هم دبیرستان نداشت درنتیجه مجددا برای دبیرستان به آباده رفتم و در خوابگاه زندگی کردم و درس خواندم. در دبیرستان ابتدا سطح من خیلی با دیگران تفاوت داشت و در امتحانات پیشرفت تحصیلی اوایل نفر آخر بودم ولی  به تدریج به نفرات برتر کلاس رسیدم.

آیا فکر می کردید با امکانات محدودتر بتوانید موفق شوید؟

 اوایل در استان نفر 200 شده بودم و حساب کردم در کنکور 10 هزار می شوم اما یک مدت که گذشت دیدم امکانات دیگران بیشتر بوده و وقتی امکانات برابر شد از دیگران جلو افتادم و نتیجه گرفتم.

میرآرین قرش میناآباد از روستای لوندویل شهرستان آستارا:من دوران ابتدایی را در لوندویل خواندم، راهنمایی را در یک آزمون نمونه دولتی شهر آستارا قبول شدم و دبیرستان را هم همین طور و یک فاصله 10 الی 15 کیلومتر را هر روز رفت آمد می کردم و یک ساعت هر روز در راه بودم. من طی سال های تحصیلم با مشکلات زیادی مواجه بودم ولی یکی از مهمترین آن ها این بود که نه ماه قبل از کنکور پدرم فوت کردند، موفقیت سخت است اگر آسان بود همه به آن می رسیدند.

کاظم قلم چی: چه عاملی سبب شد محکم و استوار باشید و به تلاشتان ادامه دهید؟

من یک ایمانی داشتم هم به عادلی که هست و هم به تلاش خودم و مطمئن بودم که نتیجه می گیرم، هنوز هم تلاشم را بیشتر می کنم و تمام سعی  ام را در این مسیر می کنم.


تنظیم متن: ناهید منجمی


عکس های با کیفیت را در قسمت فایل های ضمیمه دانلود کنید