ویژگی آزمون 1 آذر دوازدهم تجربی (چند سؤال چند دقیقه)

ویژگی آزمون 1 آذر دوازدهم تجربی (چند سؤال چند دقیقه) - قابل مشاهده در لینک بالا:

ویژگی آزمون 1 آذر دوازدهم تجربی (چند سؤال چند دقیقه)

توضیحاتی در مورد برنامه درس زیست شناسی در آزمون 1 آذر

دقت کنید برنامه راهبردی آزمون صحیح است و در پایه دوازدهم کل فصل 3 و در قسمت دهم مرور فصل 1 تا 6 مطرح می شوند.

 دقت کنید در بخش پایه اهمیت فصل 6 بسیار زیاد است و در آزمون تعداد سوال زیادی دارد زیرا در کنکور 98 اهمیت مطالب گیاهی به شدت افزایش یافته بود. پس سعی کنید فصل گیاهی را با دقت و تمرکز بیشتری مطالعه کنید. هم چنین با برنامه ریزی صحیح و مرور تحلیل آزمون های گذشته و سوالات آزمون های گذشته، فصول 1 تا5 را مرور نمایید. قطعا فصول 2 و4 اهمیت زیادی دارند.

داوطلبان عزیز هم چنین دقت کنند که در بحث ژنتیک طبق اطلاعیه دفترتالیف و سازمان سنجش، هیچ گونه سوال محاسباتی و عددی مطرح نخواهد شد ؛ پس وقت خود را بر روی سوالات محاسباتی هدر ندهید، کما اینکه در کنکور 98 نیز سوال محاسباتی مطرح نشد. سعی کنید بر روی مفاهیم پایه‌ای ژنتیک و حل سوالات مفهومی تمرکز کنید. حل سوالات سال گذشته کانون در کتاب سه سطحی بسیار برای شما مفید خواهد بود. دقت کنید حتما بر روی مطالبی که با ژنتیک مرتبط هستند تمرکز کنید.

هم چنین در رابطه با بحث ژنتیک دقت کنید که بر روی مطالب مرتبط از پایه مانند اصول کلی مراحل میتوز و میوز و بحث کروموزوم‌ها، سلول‌های چندهسته‌ای، دوهسته‌ای و تک‌هسته‌ای تمرکز کنید. بحث هاپلوئید و دیپلوئید بودن، بحث درباره تقسیم میوز مرد و زن و عدد کروموزومی اسپرماتوسیت‌ها و اووسیت‌ها بسیار مهم هستند. 

هم چنین از آنجا که از سه سوال مطرح شده در کنکور 98، دو سوال مربوط به ژنتیک گیاهی بود؛ در آزمون نیز چند سوال از ژنتیک گیاهان مطرح شده است و دید کلی از چرخه زندگی جنسی گیاهان نهان دانه نیاز است.

دقت کنید مطالبی که از یازدهم عنوان شدند، جز مباحث مرتبط با ژنتیک هستند و در منابع آموزشی تست های متعددی از این مباحث مطرح شده اند، لذا با دقت کافی این مطالب را مطالعه کنید. برای حل سوالات نیاز به دانستن جزئیات تولید مثل مرد و زن نیست ، ولی کلیات مراحل را نیاز است. هم چنین دقت کنید در این آزمون سوالی از کراسینگاور مطرح نمی شود زیرا این موضوع مربوط به فصل 4 دوازدهم می باشد.

در رابطه با بحث ژنتیک دو فیلم آموزشی در سایت کانون وجود دارد، می توانید با بررسی فیلم دیدگاه کلی نسبت به بحث ژنتیک پیدا کنید. 

در نهایت بازهم تأکید می‌کنم که نیازی به حل سوالات محاسباتی و عددی نیست و در آزمون‌های کانون هیچ‌گونه سوال محاسباتی و عددی مطرح نمی‌شود و سوالات مفهومی هستند. 

ان‌شالله با تمرکز بر عناوینی که گفته شد سعی کنید برای آزمون 1 آذر با آمادگی کامل حاضر شوید.

ویژگی‌های آزمون 1 آذر به قرار زیر است:

دروس عمومی 

ویژگی آزمون 1 آذر دوازدهم تجربی (چند سؤال چند دقیقه)

دروس اختصاصی


ویژگی آزمون 1 آذر دوازدهم تجربی (چند سؤال چند دقیقه)

ویژگی آزمون 1 آذر دوازدهم تجربی (چند سؤال چند دقیقه)


موفق و کامیاب باشید.