دانلود رایگان جزوه و تست عربی یازدهم از کتاب جامع کانون ـ درس1

کانونی‌های عزیز در این مطلب برای شما درسنامه کامل درس اول عربی یازدهم انسانی را همراه با تست و سوالات تشرحی قرار داده ایم.

دانلود رایگان جزوه و تست عربی یازدهم از کتاب جامع کانون ـ درس1

کانونی های عزیز در این مطلب برای شما درسنامه کامل درس اول عربی یازدهم انسانی را همراه با تست و سوالات تشرحی قرار داده ایم.

این مطلب از کتاب جامع کانون برگزیده شده است و بهتر است با برخی ویژگی های این کتاب آشنا شوید.


ساختار كتاب جامع عربی زبان قرآن 2


1- درس‌نامه‌ها: هر درس با ترجمه‌ی کامل متن درس شروع شده است، ترجمه به دو سبک لغت به لغت و ترجمه‌‌ی روان ارائه شده است، امید است دانش‌آموزان با مقایسه‌ی این دو سبک و تأمّل در آن، نکات را کشف کرده و به‌تدریج احساس مهارت در امر ترجمه نمایند. جعبه‌ی لغات، مجموعه‌‌ی لغات جدید به همراه مترادف، متضاد و جمع مکسّر است که سعی دارد با ایجاد ارتباط‌های معنایی میان لغات، قدرت متن‌خوانی دانش‌آموزان را افزایش داده و دایره‌ی لغات آنان را وسیع‌تر نماید. در بخش درس‌نامه‌ی قواعد سعی شده است تمامی نکاتی که دانش‌آموزان در پاسخ‌گویی سؤالات به آن‌ها نیاز دارند، پوشش داده شود. تلاش شده است با به‌کارگیری نکته‌ها و مثال‌های متعدد، مطالب به‌صورت بسته‌های کوچک ارائه شوند تا تأثیرگذاری بالاتری داشته باشند.


2- سؤالات تشریحی: سؤالات تشریحی کاملاً در سطح امتحانات مدارس طراحی شده‌اند و سعی شده است تمامی تیپ‌های سؤال امتحانات تشریحی را پوشش دهند.


3- سؤالات چهارگزینه‌ای: سؤالات چهارگزینه‌ای در سه بخش ترجمه و مفهوم، قواعد و درک مطلب ارائه شده‌اند، سعی شده است سؤالاتی از آزمون‌های سراسری یا آزمون‌های پیشین کانون که با معلومات کتاب درسی جدید قابل پاسخ‌گویی هستند، با اعمال تغییرات لازم، آورده شود. در سایر موارد سؤالاتی طرح شده‌اند تا همه‌ی موضوعات و تمرین‌های درس را به‌طور کامل پوشش دهند. بخش درک مطلب هر درس، شامل دو درک مطلب است که لغات و یا موضوعی نزدیک به لغات و موضوع آن درس دارند. شایان ذکر است که تمامی سؤالات به‌صورت شناسنامه‌دار و با مشخصات دقیق آمده‌اند.


4-آزمون‌های جامع: در پایان هر دو نیم‌سال، آزمون‌های جامعی درنظر گرفته شده است که می‌تواند برای بازیابی مطالب، مفید واقع شود. این آزمون‌ها را می‌توان پیش از امتحانات مدارس بررسی کرده و به کمک آن‌ها به جمع‌بندی مطالب پرداخت.

برای خرید کتاب و یا کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت خرید آنلاین کتاب کانون مراجعه کنید.

برای دنبال کردن سایر مطالب مربوط به مقطع دهم و یازدهم انسانی شامل درسنامه ها،نکته تست ها، آزمون ها،مقالات و پرسش و پاسخ های مشاوره ای و ....... پیج اینستاگرام دهم و یازدهم انسانی را دنبال کنید.

جهت دانلود فایل سوالات و درسنامه به انتهای مطلب مراجعه کنید.