فتح قله در کویر

تیم سه نفره طبسی شامل علی ناظمی داوزلب کنکور و پدر و مادرش ، موفق به فتح قله علمی در طبس ، شهری در خراسان جنوبی شدند .

فتح قله در کویر

تیم سه نفره طبسی شامل علی ناظمی داوزلب کنکور و پدر و مادرش ، موفق  به فتح قله علمی  در طبس ، شهری در خراسان جنوبی شدند . جالب است بدانید که پدر علی در زلزله پایش را از دست داده و مادر او تحصیلات ابتدایی دارد و خانه دار است .

در همه عرصه های زندگی انسان ، قله های متفاوتی وجود دارد ، شامل موفقیت در ورزش ، هنر ، اقتصاد و...... اما درمسیر رسیدن به  هر کدام از این قله ها وجه اشتراکی وجود دارد و آن تلاش و تصمیمی است که هر فردی برای رسیدن به آنها دارد .

علی ناظمی از آن دسته  انسانهایی است که توانسته با کمک پدر و مادر خود تیمی هماهنگ را تشکیل دهد و از رتبه 108432 تا رتبه 1175 صعود کند و به آرزوی خود که همان رشته دندانپزشکی است برسد .

در همین چند سال گذشته دانش آموزان زیادی در نقاط مختلف کشور توانستند در سخت ترین شرایط مالی و آموزشی به قله برسند ، از جمله عبداله رییسی رتبه 2 انسانی از سراوان ، رستگار رحمانی رتبه 1 تجربی از جوانرود ( متخصص مغز و اعصاب ) حسین زارعی که از آذربایجان به تهران آمد و در نانوایی شروع به کار کرد و همزمان نیز درس می خواند و حالا متخصص قلب است .

درنورآباد لرستان هم با کمک برنامه ریزی کانون قلم چی ، دانش آموزان در رسیدن به قله موفقیت بی نصیب نبودند از جمله : مسعود عبدلیان از روستای خلیفه آباد که هم درس می خواند و هم کشاورزی می کرد .ودر کنکور 91 در رشته پزشکی قبول شد .

در زمستان پتویی به روی خود می انداخت و درس می خواند از او پرسیدم چرا بخاری روشن نمیکنی ؟ پاسخ داد که این بخاری بیت المال است .ایشان در کنکور 92 با رتبه 158 در رشته دندان پزشکی قبول شدند .

از سرگذشت تمام انسانهای موفق و سخت کوش آنهم در شرایط سخت ، تنها یک جمله در ذهنم نقش میبندد ، که خواستن ، توانستن است و باید قله نشینی را از آنها یاد بگیریم و برای رسیدن به آرزوهایمان دست از تلاش برنداریم .

علی ناظمی، قهرمان پیشرفت