گوشی همراهی که حواستان را پرت نمی‌کند

گوشی‌های امروزی با قابلیت‌های فراوان خود و به خصوص امکان اتصال به اینترنت به ابزاری برای حواس پرتی و قطع ارتباط با دنیای بیرون مبدل شده‌اند، اما یک نوع تلفن همراه جدید دقیقا برعکس عمل می‌کند.

گوشی همراهی که حواستان را پرت نمی‌کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، مودیتا پیور نام یک گوشی همراه متفاوت است که از نمایشگری با جوهر الکترونیک و نه لمسی تشکیل شده و قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد.

این گوشی تنها برای انجام امور مبنایی و اولیه قابل اجرا با گوشی های هوشمند قابل استفاده است و همین ساده بودن آن باعث می‌شود که کاربرانش بتوانند بر روی سایر امور مهم زندگی هم تمرکز کنند.

در واقع این گوشی شباهت زیادی با گوشی های تولید شده در 15 سال قبل دارد و بیشتر شبیه به دستگاه آی پاد اپل است. از جمله دیگر ویژگی های این گوشی می توان به نمایشگر 2.84 اینچی با دقت 600 در 480 پیکسل اشاره کرد که دقت آن 270 پیکسل در هر اینچ است.

این گوشی که فاقد مرورگر اینترنتی است از طریق لپ تاپ یا پرت یو اس بی قابل اتصال به اینترنت هست، ولی بعید به نظر می رسد کسی بخواهد خود را تا این حد برای استفاده از وب به دردسر بیندازد. یک دکمه در کنار این گوشی برای قرار دادن ان در حالت عدم اتصال یا حتی خاموش کردن تعبیه شده که از دسترس خارج کردن سریع آن را ممکن می کند.

عمر باتری این گوشی ۵ روز است و تنها برنامه های ساده ای برای یادداشت نوشتن، تنظیم ساعت بیدار شدن، پخش موسیقی، چراغ قوه، ماشین حساب،تقویم، ضبط صدا و غیره در آن وجود دارد. قیمت این گوشی که سال دیگر به بازار می آید ۲۹۵ دلار است.

منبع :

حرکت بر خط راست (قسمت ششم ) از فیزیک 3 دوازدهم رياضي
دوازدهم رياضي     دبیر : میلاد موسوی