روش مطالعه‌ی درس عربی رتبه 3 انسانی

در این مطلب روش مطالعه‌ی عربی سعید کریمی، رتبه‌ی 3 منطقه3 انسانی را می‌خوانید.

روش مطالعه‌ی درس عربی رتبه 3 انسانی

سعید کریمی نمچ

رتبه ی ۳ منطقه ۳ انسانی_دانشجوی حقوق دانشگاه تهران


« چطور در کنکور۹۸ درس عربی را ۱۰ از ۱۰ پاسخ دادم؟ »

درس عربی از بخش های مختلفی تشکیل شده که روش مطالعه هر بخش با بخش دیگر فرق میکند.

ترجمه و تعریب : 

بی شک مهم ترین بخش عربی لغت و ترجمه است چرا که علاوه بر اینکه به طور مستقیم ۸ سوال عربی عمومی و ۶ سوال عربی اختصاصی را شامل میشود در سوالات قواعد و درک مطلب و حتی سوالات تشکیل و تحلیل صرفی بسیار کاربردی است و باعث افزایش سرعت پاسخ گویی به تست ها میشود.من ابتدا متن درس را می‌خواندم و ترجمه میکردم و کلمات مترادف، متضاد و کلماتی که دارای سجع و جناس بودند را شناسایی و در دفتری مینوشتم پس از آن کلمات آخر درس را می‌خواندم و کلمات مهم را مارک دار میکردم. روش مطالعه‌ی درس عربی رتبه 3 انسانیقواعد: 

ابتدا قواعد هر درس را از کتاب درسی می‌خواندم تا به طور مختصر با مبحث آشنا شوم. سپس به سراغ کتاب کمک درسی که مطالب را عمیق توضیح داده بود می‌رفتم و همان مبحث را مفهومی یاد می‌گرفتم.نکات مهم قواعد درس را هم در دفتر مینوشتم. بعد از آن برای تسلط بر مطلب تعدادی تست از کنکورهای سالهای قبل میردم،۳-۴ روز بعد تعداد بیشتری تست از همان مطلب میزدم و پس از مطالعه پاسخ های تشریحی نکته های که یاد نگرفته بودم را در دفتر مینوشتم و همه نکات یادداشت شده را یک بار مرور میکردم.برای افزایش سرعت عمل در درک مطلب هم از ابتدای سال هفته ای ۲_۳ درک مطلب عربی کار میکردم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه سعید کریمی عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

پیج پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در اینستاگرام جستجو نمایید یا روی لینک دنبال کردن ما در پیج پشتیبان ویژه کلیک نمایید.